Į ypatingą lietuvių klubą įstojusi S. Krupeckaitė po finišo atviravo – kitose rungtyse tikslų neturi Specialiai lrytas.lt, Tokijas

2021 m. rugpjūčio 2 d. 13:20
„Nerealus pasiekimas“, – apie jau pirmąją starto dieną užimtą penktąją vietą kalbėjo Lietuvos dviračių sporto karalienė Simona Krupeckaitė.
Daugiau nuotraukų (28)
38-erių sportininkė pirmadienį stojo į ypatingą lietuvių klubą – tai buvo jau penktosios jos olimpinės žaidynės, o tai yra pasiekę vos du vasaros žaidynių Lietuvos atstovai: šaulė Daina Gudzinevičiūtė ir disko metikas Virgilijus Alekna. Penkeriose žaidynėse dalyvavo ir biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė bei ledo šokėjai Margarita Drobiazko ir Povilas Vanagas.
S.Krupeckaitė penktąją olimpiadą pradėjo kartu su žaidynių debiutante Migle Marozaite – sportininkės komandinio sprinto lenktynėse didžiulės staigmenos nepateikė, bet suspindėti sugebėjo – užėmė penktąją vietą tarp aštuonių varžovių.
„Man kažkaip... Nesitikėjau, kad būsime penktos. Geriausiu atveju pagal startavusių sudėtį galėjome būti septintos. Tai, kad mes iš septintos nutempėme į penktąją – nerealus pasirodymas. Mes net pasaulio čempionate nesame buvusios penktos“, – kalbėjo S.Krupeckaitė.
S.Krupeckaitė ir 25-erių M.Marozaitė 500 m komandinio sprinto lenktynėse iškovojo 5-ąją vietą. Dėl šios pozicijos lietuvės susigrūmė su meksikietėmis Daniela Gonzalez ir Yuli Verdugo Osuna. Pergalę garantavo per 32,808 sek. įveikta distancija. Meksikietės užfiksavo 33,168 sek.
Lietuvos sportininkių viltys kovoti dėl aukštesnių pozicijų ar medalio dužo kone iškart – per kvalifikaciją. Čia distanciją jos įveikė per 33,276 sek. ir su šiuo laiku tarp aštuonių dalyvių aplenkė tik ukrainietes (33,542 sek.).
Rikiuotė lietuvėms lėmė atrankos kovą su vėliau čempionėmis tapusiomis kinėmis Shanju Bao ir Tianshi Zhong. Pastarosios tiesiog sutriuškino Lietuvos dviratininkes – pagerino pasaulio rekordą ir žengė į kovą dėl medalių (31,804 sek.). S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė distanciją įveikė per 32,827.
Tačiau faktas, kad pralaimėjo čempionėms S.Krupeckaitės neguodė. „Na ne, mes penktos, – sakė ji ir iškart pabrėžė, kad kinės joms buvo paprasčiausiai neįveikiamos. – Šiai dienai ne. Rezultatas tai ir parodė.“
Tačiau abi dviratininkės labai džiaugėsi pasiektu galutiniu rezultatu, o M.Marozaitė – olimpiniu debiutu.
„Užskaitau. Asmeninį rezultatą pasiekiau, rezultatas – irgi geras. O pats trekas panašus į Panevėžio. Per treniruotę juokavome, kad važiuosime kaip namuose. Panašiai ir buvo“, – juokėsi M.Marozaitė.
S.Krupeckaitė ir M.Marozaitė rugpjūčio 4 dieną apie 10 val. 10 min. dalyvaus keirino rungties atrankoje. Rugpjūčio 5-ąją, jeigu pateks, sportininkų laukia keirino ketvirtfinalis, pusfinalis ir finalas. Lietuvos dviratininkės dar startuos sprinto lenktynėse – atrankos varžybos įvyks rugpjūčio 6 dieną 10 val. 16 min.
Tačiau tiek S.Krupeckaitė, tiek M.Marozaitė pabrėžė – pagrindinė jų misija Tokijo žaidynėse baigėsi. Abi visas jėgas ir pasiruošimą buvo sutelkusios būtent į komandinį sprintą. Dėl šios priežasties Simona ir Miglė keliavo ne į Lietuvos aklimatizacijos stovyklą Hiracukoje, o iškart patraukė į Tokiją. Iš Vilniaus į Japoniją jos iškeliavo tik penktadienį.
„Jau išpildėme lūkesčius, kurių neturėjome, – sakė S.Krupeckaitė. – Pirmos kelios dienos čia lengviausios, tad mūsų akcentas – komandinis sprintas. O ties sprintu jau bus žymiai sunkiau, nes prasidės tikroji aklimatizacija. Turbūt krisime į duobę, bet mes jau padarėme daug. Kam ruošėmės, tą padarėme.“
S.Krupeckaitė pasakojo, kad tokia taktika – pradėti varžytis be aklimatizacijos – pasirinkta iš patirties.
„Mes prieš dvejus metus buvome Hiracukoje ir išsibandėme. Treneris priėmė sprendimą, kad važiuosime be aklimatizacijos, nes kai darėme stovyklą, pastebėjome, kad rezultatai su aklimatizacijos laikotarpiu negerėja“, – paaiškino dviratininkė.
Paklausta apie tai, ko galima tikėtis per likusias varžybas Tokijuje, M.Marozaitė pridūrė: „Kaip Dievas duos.“
Abi sportininkės teigė, kad treke darbą palengvino ir palaikymas – čia susirinkę delegacijų nariai stengėsi kuo garsiau palaikyti visas sportininkes. S.Krupeckaitė teigė, kad geriausiai girdėjosi ne kitų šalių, o būtent lietuvių šūksniai.
Tačiau daugkartinė pasaulio ir Europos čempionė atskleidė – Tokijo žaidynių treke vienas sprendimas gerokai nustebino.
„Naujiena treke – veikiantys kondicionieriai, o tai nepadeda važiuoti. Karštas oras maišosi su šaltu ir toks jausmas, tarsi važiuotum prieš vėją. Keista savijauta, nes nesupranti, ar tau sunku, ar lengva. Kondicionieriai pučia ir cirkuliuoja orą, tad būna keista“, – jau penktosiose savo olimpinėse žaidynėse kalbėjo S.Krupeckaitė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.