Šaulį K. Girulį nustebino japoniško vėjo išdaigos: „Buvo sunku paaiškinti kai kuriuos šūvius“ Specialiai lrytas.lt, Tokijas

2021 m. rugpjūčio 2 d. 09:06
Karolis Girulis iš lėto atsistoja, padeda šautuvą, nusiima pirštines ir pastovi susimąstęs. Po akimirkos jis nusiima specialią aprangą ir su atgaiva užsideda šaltą rankšluostį ant sprando. Dar akimirką pastovėjęs Lietuvos olimpietis pačiumpa kaukę ir prieina prie trenerio.
Daugiau nuotraukų (11)
K.Girulis neatrodo patenkintas – keletą kartų mosteli ranka ir diskutuoja su prieš olimpines žaidynes pasikeitusiu treneriu Nemanja Mirosavljevu.
Lietuvis buvo ilgiausiai užtrukęs pirmojoje padėtyje – klūpint. Kai jis aptarė taktiką su treneriu, kiti varžovai jau gulėjo, o buvo ir keletas stovinčių. Kulkinio šaudymo šautuvu iš 50 m atstumo rikiuotėje tuo metu K.Girulis buvo 30-as.
Į finalą duodami tik aštuoni bilietai.
„Buvo sunku paaiškinti kai kurios šūvius. Padarai tarsi teisingai, bet vėliavėlės rodo vieną vėjo kryptį, o šūvis – kitą. Ir treneris sakė, kad nematė, jog būčiau daręs klaidą ar padėtyje būtų buvę kažkas blogai. Tikriausiai savo darė vėjas“, – nepasitenkinimą minėtu momentu paaiškino 34-erių alytiškis.
K.Girulis surinko 1163 taškus, užėmė 25 vietą ir užbaigė savo pasirodymą pirmosiose olimpinėse žaidynėse. Klūpėdamas K.Girulis surinko 385 taškus, o gulėdamas tik šiek tiek pagerino rezultatą – 393, o stovėdamas – 385.
„Jau atsivėsinau. Karšta, daug emocijų. Jaučiuosi padaręs viską, kas buvo įmanoma – kalbėjo K.Girulis. – Rezultatas galėtų būti geresnis. Tikėjomės bent 10 taškų daugiau. Buvome tam pasiruošę, bet šiandieną sąlygos nebuvo idealios. Nesu nusivylęs. Yra klaidų, apie kurias reikėtų pagalvoti, įvertinti ir atsiminti, kas įvyko. Bet ne tiek jau jų daug buvo, kad būtų galima sakyti, jog susimovėme ar neįvykdėme plano. Dirbome iki paskutinės minutės, o rezultatas toks, koks yra.“
Beveik valanda nuo pagrindinių žaidynių objektų nutolusioje Asakos šaudykloje atmosfera gerokai skiriasi nuo kitų olimpinių varžybų – čia tvyro savotiška rimtis, sportininkai gyvena savo ritmu, o praktiškai visi stebintys įvykius – gerai išmanantys šaudymo subtilybes.
Japonijos sausumos gynybos pajėgų bazėje įrengta laikinojoje šaudykloje išliko šiek tiek kariškos tvarkos, kurią priminė ir vis nuaidintys šūviai.
Išsirikiavę sportininkai šaudykloje žvelgė į taikinius pro vėliavėles, vėsino kūnus dėl didelės kaitros ir bandė suprasti vėjo kryptį.
K.Girulis su šia šaudykla susipažino kiek anksčiau, kai šaudyme iš 10 m atstumo oriniu šautuvu užėmė 28 vietą tarp 47 sportininkų, tačiau neslėpė – ant 1964 metų Tokijo žaidynėms įrengtos šaudyklos pamatų išdygusi laikinoji metė naujų iššūkių.
„Pirma pozicija buvo sudėtinga. Vėjas veikė kitaip nei pastarosiomis dienomis. Vėjas buvo gūsingas. Kartais buvo neįmanoma sužiūrėti, nes vėliavėlės momentaliai keisdavo kryptį, tad šūvis įvykdavo ne tuo momentu, kai reikėdavo. 9,8 ar 9,9 balo buvo pakankamai daug, bet pirmojoje padėtyje buvo sudėtinga įsivažiuoti į ritmą. Ir pavargdavau, ir jautėsi jaudulys, padidėjęs pulsas. Buvo daug veiksnių, kurie reikalavo daug koncentracijos.“, – pasakojo K.Girulis.
Jeigu esate stebėję K.Girulio varžybas, turbūt atkreipėte dėmesį, kad lietuvis niekada neskuba – skaičiuojantiems kiekvieną minutę gali kilti ir įtampa. Tokijo žaidynėse K.Girulis irgi rinkosi savo tempą, tad klūpėdamas šaudė ilgiausiai, o ir gulėjo gerokai ilgiau nei daugelis.
„Laiką sekiau ir žinojau, koks mano tempas. Buvau pasiskaičiavęs, tad jo užteko per akis. Nebuvo streso, kad nespėčiau ar reikėtų skubėti. Po pirmosios padėties įvertinau, kiek reikia laiko gulint ir stovint. Laikas nebuvo problema“, – paaiškino K.Girulis.
Šaulys džiaugėsi gauta patirtimi, nors jo pirmąja olimpiada ir tapo išskirtinės Tokijo žaidynės, kur tradicines spalvas ir aurą slėgė griežtos COVID-19 taisyklės.
„Esu labai patenkintas. Rezultatai – vidutiniai, nepasiekiau savo maksimumų, kokių turėjau karjeroje. Buvome truputėlį geriau pasiruošę nei išėjo, tačiau labai džiaugiuosi, nes patirtis – gera, žinome, kaip viskas vyksta. Žaidynių emocija – išskirtinė. Tai nėra eilinis startas. Atsirado pamąstymų galvoje, kaip save reikia nukreipti, nuteikti ir kokias taktikas rinktis ateityje, būtent ruošiantis tokiems startams“, – kalbėjo K.Girulis.
Ar 2024 metų Paryžiaus žaidynės – tikslas?
„Taip – Paryžius ir visos kitos“, – nusijuokė jis.
Atrankoje geriausiai pasirodė Rusijos olimpinio komiteto (ROC) atstovas Sergejus Kamenskij, kuris surinko 1183 taškus. Antras buvo kinas Changhongas Zhangas su tiek pat taškų, o trečias – norvegas Jonas-Hermannas Heggas.
Vienintelis bent vienoje pozicijoje maksimumą – 400 – taškų surinkęs norvegas Henrikas Larsenas į finalą nepateko. Pastarasis gulėdamas šaudė be klaidų, tačiau stovint surinko vos 377 taškus. Po dviejų pozicijų norvegas buvo pirmas, o bendroje įskaitoje užėmė devintąją vietą ir liko už brūkšnio.
Karolis Girulisšaudymas^Instant
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.