Tačiau sportininkė atsisakė skristi, prašė apsaugos policijos pareigūnų ir jau vakarėjant paaiškėjo, jog kol kas atletė lieka Japonijoje.
„Aš esu saugi, policija sprendžia, kur aš nakvosiu“, – parašė ji socialiniame tinkle „Telegram“, o pranešimą paskelbė opozicinis Baltarusijos sporto solidarumo fondas.
Moteriai nebuvo leista startuoti pirmadienį 200 metrų nuotolyje ir ją buvo bandoma kuo greičiau išsiųsti į Minską, praneša Sporto solidarumo fondo naujienų kanalas.
Tokijuje K.Timanovskaja netikėtai sužinojo, kad ji startuos ne savo mėgstamoje trumpoje distancijoje, o 4x400 m estafetėje.
Ji ne tik nustebo, bet ir pasipiktino valdininkais, kurie dėl savo neveiklumo „pramiegojo“ kitų lengvaatlečių dopingo ir COVID-19 testus.
Todėl Baltarusijos rinktinei trūksta bėgikų. Be to, apie tai, kad bėgs estafetėje, ji sužinojo iš pašalinių žmonių, o komandos vadovai visiškai nenorėjo bendrauti su atlete.
Jau bandant deportuoti ją iš Tokijo, sportininkė parašė socialiniame tinkle:
„Olimpinės žaidynės yra labai svarbus startas kiekvieno sportininko gyvenime ir visi čia esame ne šiaip sau. Ne dėl gražių akių ar už senus nuopelnus, o už normatyvų įvykdymą arba patekimą pagal reitingo sąrašą.
Bene svarbiausias šiandienos dalykas yra mano emocinis pareiškimas apie tai, kad buvau įtraukta į 4x400 estafetės dalyvių sąrašą. Noriu paaiškinti savo poziciją, nes nė vienas iš rinktinės trenerių kol kas nebandė pasidomėti mano būkle.
Niekada gyvenime taip griežtai nereaguočiau, jei jie iš anksto kreiptųsi į mane, prieitų, paaiškintų situaciją ir sužinotų, ar aš galiu nubėgti 400 metrų. Ir ar aš esu pasiruošusi?
Tačiau jie viską nutarė padaryti man už nugaros, nepaisant to, kad bandžiau sužinoti šią informaciją, tačiau sulaukiau tik ignoravimo.
Patikėkite, nors niekada nebuvau bėgusi 400 metrų, būčiau pasirengusi palaikyti komandą ir merginas ir išeiti su jomis į bėgimo takelį. Tačiau manau, kad aukščiau stovintys žmonės turėtų gerbti mus kaip sportininkus ir kartais skaitytis su mūsų nuomone!
Labai gerbiu merginų darbą ir nuoširdžiai pergyvenu dėl jų, tačiau nenorėčiau, kad kas nors kitas iš jų atsidurtų tokioje situacijoje.
Bet kartoju, jei šioje situacijoje su manimi būtų elgiamasi žmogiškai, aš būčiau padariusi viską, kad išbandyčiau save naujoje distancijoje. Tebūnie, kad ir olimpinėse žaidynėse.
Kas žino, gal staiga būčiau pasirodžiusi ne blogiau nei mano mėgstamiausias 200 metrų nuotolis? Labai tikiuosi, kad mano sportinė karjera tuo nesibaigs“, – instagram rašė K.Timanovskaja, kuri rugpjūčio 2 dieną turėjo startuoti 200 metrų bėgime.
K.Timanovskaja nenori vykti į Minską ir jau kalba, jog prašys politinio prieglobsčio Europoje. Kalbama, kad ji jau parašė prašymą Ausrtijos valstybei. Be to baltarusė bijo dėl savo sveikatos ir ateities.
Sportininkė taip pat kreipėsi ir į Tarptautinį olimpinį komitetą. „Mane per prievartą, prieš mano norą nori išvežti į Baltarusiją. Prašau pagalbos ir būtino įsikišimo į situaciją“, – pranešė atletė.
Nuvilnijus staiga kilusiam skandalui Baltarusijos olimpinis komitetas bandė paaiškinti tokį sprendimą: „Lengvosios atletikos trenerių štabas nusprendė, kad atsižvelgiant į K.Timanovskajos emocinę ir fizinę būklę, ji negali dalyvauti olimpinėse žaidynėse“.
„Tai tikrai netiesa, gydytojai manęs neapžiūrėjo“, – socialiniuose tinkluose cituojama sportininkė. K.Timanovskaja.
Tokijo olimpinėse žaidynėse K.Timanovskaja suspėjo startuoti moterų 100 m bėgimo rungtyje. Šią distanciją įveikusi per 11.47 sek., Baltarusijos atletė užėmė 37-ą vietą ir į pusfinalį nepateko.
Jau teigiama, kad baltarusės galimą deportaciją iš Tokijo seka ir oro uoste viską filmuoja didžiausio Japonijos televijos kanalo NHK dvi žurnalistų ir operatorių grupės.
Tarptautinis olimpinis komitetas (TOK) savo pareiškime naujienų agentūrai AFP teigė: „TOK matė žiniasklaidoje pasirodžiusius pranešimus, nagrinėja situaciją ir paprašė Baltarusijos olimpinės delegacijos pareigūnų paaiškinimo“.
Baltarusijos sportinio solidarumo fondą pernai rugpjūtį įkūrė 35 metų pasaulio plaukimo čempionė baltarusė Aliaksandra Herasimenia, įsiplieskus protestams prieš autokrato prezidento Aliaksandro Lukašenkos valdymą, jam užsitikrinus šeštąją kadenciją po rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų demokratijos laiko suklastotais.
A. Herasimenia, šiuo metu gyvenanti tremtyje Lietuvoje, pardavė savo 2012 metų Pasaulio čempionato aukso medalį, kad surinktų lėšų fondui.
Fondas teikia finansinę ir teisinę pagalbą sportininkams, persekiojamiems Minsko dėl jų raginimų liautis vykdžius smurtinį milicijos susidorojimą su demonstrantais.