Olimpinės svajonės nepasiekęs A. Gudžius plakė save rimbais: „Atsiprašant, susišikau“ Specialiai lrytas.lt, Tokijas

2021 m. liepos 31 d. 15:56
Papildyta
Kai viltis ir tikėjimas pasiekia aukščiausia tašką, svajonėms dužus krytis tampa neįtikėtinai skaudus.
Daugiau nuotraukų (25)
Daugybė rašytojų bandė apibūdinti tą vidinį skausmą, bet nei taikliausios metaforos ar įmantriausi žodžiai neatspindės to, ką šeštadienį pajuto Andrius Gudžius ir kone visa Lietuva.
Didžiausios Lietuvos olimpinio medalio vilties vidinę būseną galbūt geriausiai atspindėjo pats stadionas – didingas, stovintis ant turtingos istorijos pamatų, bet pernelyg tuščias.
„Finalas – prastai. Sunku kažką pasakyti, reikia apgalvoti. Bet nėra jokių pasiteisinimų. Nepasirodžiau taip, kaip turėjau. Gaila tų, kurie palaikė, gaila tų, kurie tikėjo. Gaila ir dėl trenerio, lengvosios atletikos federacijos ir olimpinio komiteto lūkesčių. Nepasirodžiau taip, kaip visi tikėjosi ir turėjau. Nežinau, kodėl taip atsitiko – kad ir ką dariau, nebuvau arti rezultatų, kurie buvo reikalingi medaliams“, – savikritikos negailėjo A.Gudžius.
30-metis disko metikas pirmuosius žodžius bėrė greitai ir tvirtai, o tariamos frazės atspindėjo tai, ką žinome kiekvienas – tikro profesionalo dvasią. Jokių pasiteisinimų ir žinojimas – iš klaidų pasimokys. 
Geriausią savo rezultatą A.Gudžius užfiksavo ketvirtuoju bandymu – 64,11 m, tačiau tai tegarantavo 6 vietą. Prieš penkerius metus Rio de Žaneire finale jis liko paskutinis – dvyliktas – bet prireiks daug laiko, kol galės pasidžiaugti pagerintu rezultatu.
„Šįkart ne psichologija, o mano asmeninės klaidos ėjime prie varžybų. Nežinau, kur, bet kūnas nedirbo taip, kaip turėjo. Tai nėra pasiteisinimas, nors kaip pažiūrėsi – šešta vieta olimpiadoje, kur suvažiavo visi pasaulio geriausi...Po savaitės ar dviejų ta vieta bus nebloga, o dabar...Kai lūkesčiai didžiausi, kai gyveni dėl medalio, kai kiekvieną dieną keliesi dėl medalio ir atvažiavęs čia pasirodai taip, kaip pasirodai...Apmaudu“, – sakė A.Gudžius.
Lietuviai užgniaužę kvapą stebėjo jo paskutinį bandymą. Dabar arba niekada. Bet bandymas buvo neįskaitytas. A.Gudžiaus veide pasirodė skausmo išraiška, bet neišsipildžiusi svaja profesionalo iš vėžių neišmušė – stebėdamas austro Lukaso Weisshaidingerio metimą dar ir paplojo. O netrukus prisėdo.
Ką jis tuomet galvojo?
„Pyktis. Elementarus pyktis. Apmaudas. Psichologinė įtampa. Taip tai gali kažką koreguoti, o dabar kažkaip, atsiprašant, susišikau. Dėliodamas nuo apšilimo iki laukimo, pirmujų metimų kažką ne taip padariau. Reikia suprasti ką, kad daugiau nepasikartotų „, – pasakojo A.Gudžius. Du jo bandymai – antrasis ir šeštasis – buvo neįskaityti. Pirmasis nuskriejo 64,05 m, trečiasis – 64,11 m. A.Gudžiui nesisekė atrasti ritmo – paskutinis užfiksuotas rezultatas buvo 62,81 m.
A.Gudžiui beliko stebėti, kaip olimpinėse žaidynėse triumfuoja favoritas ir šiuo metu ryškiausias disko metikas pasaulyje švedas Danielis Stahlis (68,90). Pastarojo paskutinį metimą stadionas pasitiko didžiuliais plojimais – visi skatino jį pagerinti olimpinį rekordą. Nepavyko, bet jau po akimirkos D.Stahlis apsikabino tautietį Simoną Petterssoną (67,39). Pastarasis iškovojo sidabrą.
Bronzos medalį iškovojo L.Weisshaidingeris (67,07).
„Rezultatai nenustebino. Sakiau, kad medaliui reikės 67-68 metrų. Natūralu ir normalu, bet gaila, kad aš ne ten. Gaila, kad aš nepasirodžiau taip, kaip turėjau. Visą sezoną mėčiau 67 metrus ir čia nesugebėjau numesti“, – pabrėžė A.Gudžius.
Turbūt be A.Gudžiaus šeimos tiek pat išgyventi galėjo tik dar vienas asmuo – jo treneris Vaclavas Kidykas. Pastarasis visus veiksmus stebėjo Tokijo olimpiniame stadione. Paklaustas, ar nenorėjo aptarti situacijos su treneriu A.Gudžius buvo atviras – jam tuo metu galėjo padėti tik pats jis.
„Nu ką treneris išgelbės. Apie techniką pasikalbėjome, kad reikia plačiau suktis. Techniškai bandau daryti, bet raumenynas neišgauna tų įtampų, „neiškišu“ tokių amplitudžių, kokios turi būti. Treneris skęstančio nebeištrauks, – net atsidusdamas sakė A.Gudžius. – Londone, kai laimėjau medalius (2017 metais tapo pasaulio čempionu, – Red.), pasidžiaugėme. Sakė, kad reikia tą ir tą padaryti, tai viskas gerai, kai eina, o šiandieną neina, tad treneris gali nebent ateit ir už mane numest.“
Bet po visu šiuo skausmu ir pykčiu ant savęs slypi detalės, kurios ateityje neatrodys taip tamsiai kaip dabar. Laukia 2024 metų Paryžiaus žaidynės ir A.Gudžius planuoja ten ne tik būti.
„Pasakysiu pusiau juokais, pusiau rimtai – pakilau per šešias pozicijas, tad Paryžiuje tikiuosi pakilti dar per šešias“, – nusijuokė disko metikas.
A.Gudžių nuo prizinės vietos skyrė ketvirtąją vietą užėmęs asmeninį rezultatą pagerinęs M.Denny (67,02) ir slovėnas Kristjanas Čehas (66,37).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.