Pirmojo olimpinio medalio dar teks palaukti: D. Rapšys finale liko paskutinis

Lietuvos plaukikas Danas Rapšys Tokijo olimpinėse žaidynėse antradienį mūsų šaliai neiškovojo pirmojo olimpinio medalio. 26-erių panevėžietis 200 m laisvuoju stiliumi rungties finale užėmė 8 vietą. Distanciją lietuvis įveikė per 1 min. 45,75 sek.

D.Rapšys.<br> LTOK/K.Štreimikio nuotr.
 D.Rapšys.<br> LTOK/V.Dranginio nuotr.
D.Rapšys.<br>V.Dranginio/LTOK nuotr.
Daugiau nuotraukų (24)

Jul 27, 2021, 4:48 AM, atnaujinta Jul 27, 2021, 5:41 AM

Lietuvis prastai pradėjo plaukimą ir nuo pat jo pradžios plaukė paskutinis. Distancijos pabaigoje D.Rapšys dar bandė atiduoti visas jėgas ir vytis varžovus, vis dėlto to padaryti nepavyko. Mūsų šalies atstovas finišavo paskutinis.

Auksą laimėjo britas Tomas Deanas (1 min. 44,22 sek.), antras liko jo tautietis Duncanas Scottas (1 min. 44,26 sek.), bronzą iškovojo brazilas Fernando Schefferis (1 min. 44,66 sek.).

Lietuvį dar pranoko rumunas Davidas Popovici (1 min. 44,68 sek.), Rusijos olimpinio komiteto komandos atstovas Martinas Maliutinas (1 min. 45,01 sek.), amerikietis Kieranas Smithas (1 min. 45,12 sek.) ir korėjietis Sunwoo Hwangas (1 min. 45,26 sek.).

Apdovanoti šios rungties medalininkus buvo patikėta Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentei, Tarptautinio olimpinio komiteto narei Dainai Gudzinevičiūtei.

D.Rapšys, 400 m laisvuoju stiliumi rungtyje užėmęs 13-ąją vietą, Tokijuje dar startuos 200 m kompleksiniame plaukime ir, gabūt, 4×100 m kombinuotoje estafetėje.

Lrytas.lt primena, kad D.Rapšys Tokijuje jau dalyvavo ir 400 m laisvu stiliumi rungtyje, kur jam sekėsi dar prasčiau. Lietuvis tuomet net nepateko į rungties finalą.

Jis – vienas iš dviejų finalo dalyvių, turinčių olimpiečio patirties. Taip pat, kaip ir lietuvis, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių skonio pirmą kartą paragavo britas Duncanas Scottas.