Visiškas vaikų darželis: olimpinei čempionei ir vicečempionei – po 13 metų

Tokijas galėjo pasirinkti keturias naujas rungtis savo olimpiadai ir japonai vieną iš jų įvardijo riedlenčių sportą. Ir būtent tik 2020 metų Tokijo žaidynėms pasiriktoje sporto šakoje pirmadienį buvo fiksuotas savotiškas rekordas. Amžiaus rekordas.

Moterų gatvės riedlenčių rungtyje aukso medalį iškovojo vos 13 metų japonė Momiji Nishiya, o antrąją vietą iškovojo taip pat 13 metų brazilė Rayssa Leal. <br> AFP/Scanpix.com nuotr.

Jul 26, 2021, 7:03 PM, atnaujinta Jul 26, 2021, 9:25 PM

Moterų gatvės riedlenčių rungtyje aukso medalį iškovojo vos 13 metų japonė Momiji Nishiya, kuri surinko per septynis startus (įskaitoje būna po keturis rezultatus) iš viso 15,26 balo.

Antrąją vietą iškovojo brazilė Rayssa Leal, kuri surinko 14,64 balo. Įdomu, kad ir brazilei 13 metų. Bronzą laimėjusi šeimininkė japonė Funa Nakayama (14,49) su šiomis dviem riedutininkėmis atrodė kai suaugusi mergina – jau 16 metų.

Čempionei pirmadienį buvo 13 metų ir 360 dienos – ji tapo ketvirta jauniausia olimpine čempione per jų istoriją.

Jaunesne už ją buvo tik amerikietė Marjorie Gestring, kuri 1936-siais Berlyne vykusiose žaidynėse laimėjo auksą šuolių į vandenį varžybose būdama 13 metų ir 268 dienų.

Iš viso Tokijo žaidynių moterų riedlenčių varžybose kovojo 8 sportininkės. Vyriausia varžybų dalyve buvo ketvirtąją poziciją užėmusi amerikietė Alexis Sablone, kuriai rugpjūčio 12-ąją sukaks 35 metai.