Lietuvos riedlentininkų vedlys J. Ivoška nesitikėjo, kad ši sporto šaka atsidurs olimpinėse žaidynėse

2021 m. liepos 25 d. 10:44
Gediminas Škerba
Tokijo olimpiadoje sporto mėgėjai išvys net 6 naujas olimpines sporto šakas. Viena jų – riedlenčių sportas, kuris daug kam gali atrodyti kaip beprasmis chuliganų ir alaus mėgėjų užsiėmimas.
Daugiau nuotraukų (7)
Tačiau Lietuvos riedlenčių federacijos (LTRF) Justinas Ivoška įsitikinęs, kad tokie stereotipai visiškai neatitinka realybės. Jo teigimu, vienas geriausių pojūčių, patiriamų mokantis važiuoti riedlente, yra nepaprastas tikslo pasiekimo jausmas.
Kiekvienas išmoktas naujas triukas, prieš tai atrodęs neįmanomas, suteikia neįtikėtinai daug pasitikėjimo savimi, o tai tik įžiebia naujos kai kuriems niekad gyvenime nepatirtos drąsos.
Sekmadienį japonas Yuto Horigome tapo pirmuoju olimpiniu riedlenčių čempionu, laimėjęs gatvės triukų rungtį.
Susidomėjimas auga
Nors Lietuvoje šis sportas nėra labai populiarus, Justinas džiaugiasi, jog situacija jau keičiasi, ir gana sparčiai.
Vis daugiau tėvų atveda savo vaikus į treniruotes, vykstančias „Core Indoor Vilnius“ riedlenčių parke. Toks kylantis susidomėjimas neatsirado iš niekur: važinėdamas riedlente vaikas išmoksta nepasiduoti, susikaupti ir išreikšti save.
O patys riedlentininkai yra labai įvairūs žmonės: muzikantai, iliustratorės, projektų vadovės, kovų menų treneriai, o pats Justinas vadovauja paslaugų įmonei.
„Mes visi esame kartu po vienu stogu, o save vadinam „Skate Hub Vilnius“. Ten yra „Core Indoor“ parkas, o LTRF parkas dar bus. Yra „bernot.caps“ – ten riedlentininkas vyrukas siuva kepures. Tada turim „FullyGhetto“ – jie yra lietuviškas lentų brandas, jie leidžia savo lentas, turi savo rūbų liniją“, – apie riedlentininkų įvairovę lrytas.lt pasakojo J.Ivoška.
Riedlente gali važiuoti visi – nėra jokių standartų, nusistatymų ar amžiaus limitų. Tarp profesionalų yra į ketvirtąją dešimtį kopiančių vyrų, stambaus sudėjimo jaunuolių ir dar nė 13 metų nesulaukusių mergaičių. Šis laisvumas ir taisyklių nebuvimas yra tai, kas vilioja skirtingas asmenybes.
Olimpiada
Nepaisant šio sporto patrauklumo riedlentininkai iki šiol neturėjo šanso pasirodyti olimpinėje scenoje. Kodėl tai įvyko tik dabar, žinant, jog užsienyje važinėjimas riedlente turi didelį susidomėjimą irgerbėjų skaičių?
Pats Justinas prisipažįsta, jog niekada negalvojo, kad išvys riedlenčių sportą olimpinių sporto šakų sąraše.
Jo manymu, šio sporto įtraukimo priežastys gali būti dvi: riedlenčių sporto specifiškumas ir jaunėjanti auditorija.
Visos olimpinės šakos turi apibrėžtus ir aiškius kriterijus, pagal kuriuos atletai yra įvertinami. Riedlenčių sporte situacija yra šiek tiek keblesnė, nes dėmesys kreipiamas į atleto rodomą stilių, agresiją, greitį, triukų sudėtingumą, pačios vietos naudojimą pasirodymo metu ir kitus aspektus.
Antroji priežastis galbūt parodo siekį pritraukti daugiau jaunų žiūrovų, pateikiant jiems ką nors naujo ir neįprasto, keblesnio, sudėtingesnio.
Šioje olimpiadoje Lietuvos riedlentininkų nėra, nes lietuviai dėl pandemijos negalėjo dalyvauti daugelyje atrankos varžybų, o ir jų meistriškumas dar nėra tokio aukšto lygio.
Bet neblogi lietuvių rezultatai neseniai vykusiame pasaulio čempionate kelia minčių apie dalyvavimą Paryžiaus olimpiadoje 2024 metais.
Justinas atskleidė, į kokius sportininkus reikėtų atkreipti dėmesį besidomintiems riedlenčių sportu šių metų žaidynėse.
„Dėl šou elementų stipriausi yra amerikiečiai Nyjah Hustonas ir Jake'as Ilardi. Tikrai stiprus yra japonas Yuto Horigome. Dar yra vyresnio amžiaus Manny Santiago iš Puerto Riko, kuriam yra 35 metai. Tarp merginų tai brazilės: Pamela Rosa ir Rayssa Leal. Nors Rayssai yra tik 12 metų“, – sakė J. Ivoška.
Nuo ko pradėti?
Olimpinių atletų stebėjimas yra puikus atspirties taškas visiems, siekiantiems sužinoti daugiau apie šį sportą.
O ką būtina žinoti pradedantiesiems arba tėvams, kurių vaikas nori išmokti važiuoti riedlente?
Jau yra mokyklų, kuriose galima gauti pamokas.
Vilniuje jų yra bent dvi: „Core Indoor Vilnius“ ir „Kablys + Skatepark“.
Taip pat ir Klaipėdoje esantis „AJE Skateparkas“ turi savo mokyklą.
Kitas dalykas – bent pradedant reiktų dėvėti šalmą. Kitos apsaugos rekomenduojamos, bet pagrindinė apsauga yra šalmas.
Taip pat svarbu turėti galvoje, jog mokymosi pradžia be griuvimų ir užsigavimų neįmanoma.
Tai riedlentė atsitrenkia į koją, tai nugriūnama ant užpakalio, alkūnės ar dar nusibrozdinama.
Tačiau visi, kurie nori važinėt riedlente, nusišluosto ašaras ir varo toliau.
riedlenčių sportas^Instantdebiutas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.