5,9 mln. eurų skirti 15 strateginių sporto šakų ir 25 į olimpinių žaidynių programą įtraukų sporto šakų federacijoms. Daugiausia lėšų iš strateginių sporto šakų skirta Lietuvos plaukimo federacijai – beveik 740 tūkst. eurų; 588 tūkst. eurų skirti krepšinio, 582 tūkst. eurų – lengvosios atletikos, 561 tūkst. eurų – irklavimo federacijoms.
23-ims į olimpinių žaidynių programą neįtrauktų sporto šakų federacijoms paskirstyti 1,1 mln. eurų.
Neįgaliųjų sporto organizacijų įgyvendinamoms aukšto meistriškumo programoms skirti 960 tūkst. eurų.
:Šįmet sausį Vyriausybė patvirtino Aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimo finansavimo valstybės biudžeto lėšomis tvarkos aprašo pakeitimus. Remiantis jais 2021 m. skiriant finansavimą sporto šakų federacijoms ir neįgaliųjų sporto organizacijoms buvo atsižvelgiama į COVID-19 pandemijos poveikį konkrečiai sporto šakai – t. y. vertinti skirtingais laikotarpiais sportininkų pasiekti rezultatai.
Kadangi dėl COVID-19 pandemijos 2020 m. dalis planuotų pasaulio ir Europos čempionatų neįvyko, buvo nukeltos olimpinės bei paralimpinės žaidynės, šiemet į vertinimo laikotarpį buvo įtraukti sportininkų pasiekimai 2016 m. olimpinėse ir paralimpinėse žaidynėse.
Jei 2020 m. tam tikros sporto šakos pasaulio ar Europos čempionatai vyko, buvo įskaitomi 2017–2020 m. sportininkų rezultatai. Tais atvejais, jei 2020 m. dėl pandemijos čempionatai buvo atšaukti – įskaityti 2016–2019 m. rezultatai arba ir 2015 m. pasiekimai, jei atitinkamoje sporto šakoje tarptautinės aukšto meistriškumo sporto varžybos organizuojamos kas 5 metus.
Iki karantino finansavimas aukšto meistriškumo sporto programų įgyvendinimui iš valstybės biudžeto buvo skiriamas pagal sporto šakų federacijų ir neįgaliųjų sporto organizacijų ŠMSM pateiktas paraiškas įvertinus atitinkamos sporto šakos sportininkų ketverių pastarųjų metų pasiekimus aukšto meistriškumo sporto varžybose, sporto šakos masiškumą, gero valdymo įgūdžių praktiką organizacijoje.