Lietuvišką olimpinę svajonę galėjo išpildyti amerikietis: buvome labai arti

2020 m. gruodžio 15 d. 15:29
Bangų kultūra prasideda čia. Šiuo šūkiu pasitinka banglenčių sporto stovykla Melnragėje. Vos atvykus į ją dėmesį patraukia blizgantis raudonas džipas, netrukus visus atvykusius svetingai pasitinka ir padykęs šuo Butter‘is. Būnant čia nesunkiai galima pajusti banglentininkų dvasią, turinčią amerikietiškų prieskonių.
Daugiau nuotraukų (11)
Stovykla – Lietuvos bangų sporto asociacijos prezidento Girmanto Neniškio 27-erių metų įdirbio vaisius. Sportininkas jau daug metų organizuoja „SurfCamp“ stovyklas, o šią vasarą nusprendė įkurti ir banglenčių sporto centrą, kurio idėją brandino net 12 metų.
Per šį laikotarpį Girmantas spėjo išmaišyti Pietų ir Šiaurės Amerikos paplūdimius, todėl sukaupta patirtimi nuo šiol dalijasi ir su savo tautiečiais.
„Man buvo svarbu, kad galėtume užtikrinti čempionatų vykdymą. Tam reikia priėjimo prie pat vandens. Po 12 metų verslo planų rašymo pavyko įkalbėti vieną investuotoją, kad vis dėlto verta Melnragėje imtis sumanymų įgyvendinimo, – žurnalui „Marius“ pasakoja G.Neniškis. – Sustoti nebegalima. Banglenčių sportas auga, susidomėjimas taip pat.“
Apie banglenčių sportą, jo kultūrą ir plėtrą Lietuvoje žurnale „Marius“ pasakojantis G.Neniškis užsimena ir apie olimpinę svajonę, kurią galėjo išpildyti ne lietuvis, o amerikietis.
„Norėjome, kad Tanneris Gudauskas dalyvautų olimpiadoje kaip Lietuvos atstovas. Pagal mūsų šalies įstatymus jam priklauso Lietuvos pilietybė, nes jo seneliai buvo lietuviai, kurie išvyko į JAV“, – pasakoja G.Neniškis.
T.Gudausko tėvas Tomas jau gimė JAV, kur vedė žmoną Nancy, kilusią iš Airijos. Pora užaugino tris sūnus: Dane‘ą, jo dvynį Patricką bei jaunėlį Tannerį, save vadinančius emigrantų vaikais, auklėtais amerikietiškai. Tačiau trečios kartos atžalos nepamiršo savo šaknų.
Tiesa, Dane‘o, Patricko ar Tannerio nepamatysi su krepšinio kamuoliu, tarytum būtinu lietuvio atributu. Brolių rankose – banglentės, katros tūlam lietuviui vis dar mažai pažįstamos.
„Derybos vyko gana gerai, dėl atstovavimo Lietuvai buvome pasistūmėję. Tačiau JAV tarp banglentininkų yra didžiulė konkurencija, o vietų skaičius rinktinėje – ribotas. Tuo metu ne vienas amerikietis ėmė keisti pilietybę tam, kad turėtų galimybę dalyvauti Tokijo olimpiadoje. Vis dėlto tai sukėlė nemažai neigiamų reakcijų šio sporto bendruomenėje.
Iš vienos pusės prisidedu prie kritikos, iš kitos pusės, manau, kad dažnai triukšmą kelia tie, kurie patys nesugeba nieko padaryti. Tai ir lėmė, kad T.Gudauskas nusprendė nesivaikyti olimpinės svajonės“, – bandymus dalyvauti olimpiadoje prisimena G.Neniškis.
„Marius“ – žurnalas apie vandens sporto kultūrą, banglenčių, buriavimo, jėgos aitvarų entuziastus ir jų gyvenimo būdą Lietuvoje. Viso 14 skirtingų istorijų, atskleidžiančių tai, kuo gyvena vandens sporto bendruomenė. 
Bangelė^Instantžurnalas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.