Savo atvirą nuomonę šiuo klausimu išsakė vilnietė trišuolininkė Diana Zagainova (23 m.).
Moteris pasisakė socialiniuose tinkluose. Ten pat ji publikavo ir maniežo fotografijas.
„Vakar perskaičiusi Lauros Asadauskaitės įrašą apie Vilniaus lengvosios atletikos maniežą dar kartą tyliai sau pasakiau: „Tai kažkoks pasityčiojimas!“. Apėmė nenusakomas liūdesys, pyktis, apmaudas, negalėjau užmigti...
Niekur nekomentavau šios maniežo situacijos, nes supratau, kad nei aš, nei kiti sportininkai ar treneriai negali pagreitinti renovacijos proceso ir mes, Vilniaus sporto bendruomenė, tiesiog privalome susikoncentruoti ties treniruotėmis ir pasirengimu, tokiomis sąlygomis, kokias turime, nes kito kelio nėra.
Labai noriu priminti, kad renovacija prasidėjo 2019 m. balandį, projektas turėjo būti baigtas 2019 m. spalio mėnesį. 2019-2020 m. žiemą aukšto meistriškumo sportininkai, olimpiečiai, treneriai su jaunimu treniravosi lauke, Vingio parko stadione, ir nesiskundė, nors tuo metu olimpiečiams vyko pasirengimas Tokijo olimpinėms žaidynėms, kurios dėl pandemijos buvo nukeltos į 2021 m.
Tačiau, pamačiusi nuotraukas iš maniežo, likau ŠOKIRUOTA!!! Atsiprašau, bet rašysiu atvirai, nes nebegaliu tylėti... Žmonės, kurie kūrė projektą ir prižiūrėjo jo vykdymą, ar esate adekvatūs?
Manote, kad, jeigu vėluojate antrus metus su maniežo pridavimu, galima jį padaryti „belekaip“? Nupiešti, tarkime, linijas, kaip tą rytą užsinorėjo? Ar suvokiate, kad yra tam tikri reikalavimai, standartai? Neprašėme modernaus maniežo, tiesiog norėjome turėti tinkamas treniruočių sąlygas.
Protu nesuvokiama, kaip sporto funkcionieriai nesugebėjo sureguliuoti net takų linijų nubraižymo? Ar esate bent viename pasaulio manieže matę tokius takus? Tai tiesiog nekokybiškai atliktas darbas! Kaip tai galėjo įvykti? Jei tai būtų Jūsų namų projektas, Jūsų požiūris būtų toks pats?!
Ir, kitas klausimas, – KAS už tai atsakys? Per tokias klaidas yra švaistomi mokesčių mokėtojų pinigai. VADOVO funkcija, pirmiausia, ATSAKOMYBĖ, o ne tik pinigų skirstymas. Jei norite užimti tokias pareigas, prisiimkite ir atsakomybę, jei nesugebate, tiesiog pasitraukite!
Gal reikia pagaliau susimąstyti, ar tinkami žmonės šiuo metu dirba šalies sporto sistemoje, ar jiems užtenka kompetencijos ir žinių atlikti savo pareigas? Galima būtų knygą parašyti apie mūsų sporto funkcionierių darbą ne tik per maniežo, bet ir Vingio stadiono rekonstrukciją. Netinkamoje vietoje nupieštas finišas, paskui nupiešti du finišai, o tokio dalyko nepamatysi nei viename pasaulio stadione!
Taip pat kreivai sudėtos ir šuolių lentelės, nuo kurių atsispiriant galima susitraumuoti. Net nesinaudoju jomis per treniruotes, nes bijau prasiskelti kulną ir taip baigti savo karjerą. Ir tai tik keli dalykai, nes yra dar dešimtys kitų detalių, apie kurias galėčiau papasakoti...
Ar laukiate pirmos rimtos traumos, kad kažką pradėtumėte keisti? Juk maniežo rekonstrukcijos nepradėjote, kol dėl netinkamų treniruočių sąlygų, vaikui su rutuliu nebuvo praskelta galva!
Problema – ne tik netinkamas projekto vykdymas, bet ir jo parengimas. Yra daug svarbių dalykų, kurie galėtų pagelbėti pagerinti treniruočių kokybę – tai geresnis sektorių išplanavimas, zonų paskirstymas, medžiagų ir inventoriaus parinkimas ir t.t.
Tačiau tam reikia žinių, patirties, užsienio praktikos ir, svarbiausia, NORO! Jei Jums trūksta žinių ir patirties, kodėl nebuvo kviečiami aukšto meistriškumo sportininkai, treneriai į pasitarimus?
Juk turime labai daug atletų, trenerių su didele patirtimi, įžvalgomis ir idėjomis, atvežtomis iš užsienio valstybių ir šios žinios nekainuoja! Maniežas yra renovuojamas ne tik dėl mūsų, bet ir dėl ateities kartų, tai, kodėl su sportininkais ir treneriais nesikonsultuojama? Visi kartu galėtumėme pasiekti daug geresnį rezultatą.
Viskam yra ribos, manau, per ilgai tylėjome. Lietuvos garbę ginantys, kiekvieną dieną prakaitą liejantys sportininkai ir treneriai bei jaunoji ateities karta nusipelnė bent jau treniruotis tinkamomis sąlygomis, o nebūti žeminami.
Labai tikiuosi, kad dar ne per vėlu pagaliau atmerkti akis ir imtis priemonių, kad Lietuvos sportas visiškai nesugriūtų. Visi matome, kad šalies sporto rezultatai ritasi žemyn, o kitąmet Lietuvos olimpinė rinktinė bus rekordiškai maža“, – apmaudą liejo ji.