Neįgalieji dviratininkai startavo istoriniame Lietuvos čempionate

2020 m. rugpjūčio 23 d. 09:38
Lrytas.lt
Keturiolika negalią turinčių dviračių sporto entuziastų šį šeštadienį išsirikiavo prie starto linijos Jonavoje, kur vyko Lietuvos dviračių plento čempionatas. Pirmą kartą nacionalinėse varžybose dalyvavę neįgalieji sportininkai įveikė 10 kilometrų trasą, kurioje netrūko iššūkių – įkalnių ir nuokalnių, staigių posūkių ir karštų saulės spindulių.
Daugiau nuotraukų (13)
Tarp pedalus Lietuvos čempionate mynusių sportininkų buvo gerai žinomų paralimpinio sporto veidų: Lietuvos golbolo rinktinės kapitonas Marius Zibolis ir irkluotojas Augustas Navickas.
Regėjimo negalią turintis M. Zibolis trasą šturmavo tandemo dviračiu, padedamas buvusio dviratininko profesionalo Mariaus Bernatonio. Duetas finišo tiesiąją prie Jonavos arenos kirto pirmas.
„Esu dėkingas savo bičiuliui Audriui Leleikai, kuris padėjo surasti tokį gerą partnerį. Buvo labai įdomu išbandyti jėgas ir sužinoti, kaip greitai galima važiuoti. Galvoju, kad galima buvo išvystyti ir didesnį greitį, bet pasitaikė daug posūkių, tai Marius pristabdydavo“, – šypsojosi M. Zibolis.
Lietuvos golbolo rinktinės kapitonui pasivažinėjimas tandemo dviračiu – ne naujiena. Bent kartą per savaitę, laisvą nuo treniruočių dieną, jį galima pamatyti minantį pedalus Vilniaus gatvėse.
„Labai tikiuosi, kad šis startas Jonavoje – tik pradžia, ir varžybos taps kasmetinės, bus paralimpinio dviračių sporto pradžia Lietuvoje. Galbūt būsiu pradininkas su dviviečiu dviračiu“, – sakė M. Zibolis.
Tarp nugalėtojų buvo ir 2016 m. Rio de Žaneiro paralimpinių žaidynių dalyvis A. Navickas, kuriam pasivažinėjimai specialiu dviračiu – taip pat laisvalaikio malonumas.
„Nebuvo lengva trasa, bet ir ne pati sunkiausia. Ir į kalną, ir nuo kalno. Teko padirbėti važiuojant nuo kalno posūkiuose, nes nesinori papildomų, naujų traumų. Bet tikrai labai smagu, kad toks renginys buvo suorganizuotas. Ir dalyvių susirinko nemažai. Vis ne vienas išvažiuoji kažkur. Šauniai.
Tokie renginiai svarbūs. Yra žmonės sportuojantys. Gal kažkas pamatys talentus, ir tie žmonės taps profesionaliais sportininkais. Tai – galimybė pradėti sportuoti ir tapti paralimpiečiu. Manau, kad tai yra tikrai įmanoma“, – įspūdžiais po finišo dalijosi A. Navickas.
Pirmą Lietuvos čempionato dieną – ketvirtadienį – Lietuvos čempionato atskiro starto lenktynėse su geriausiais šalies dviratininkais varžėsi paralimpinės rinktinės triatlonininkas Ernestas Česonis.
Sportininkams su negalia kelią į šalies čempionatą atvėrė Lietuvos paralimpinio komiteto ir Lietuvos dviračių sporto federacijos sutartis, pasirašyta anksčiau šią savaitę.
„Šis susitarimas – pirmiausiai žinia apie žmonių lygybę. Tuo pačiu tai galimybė pamatyti žmonėms su negalia, kad yra tokia paralimpinė sporto šaka. Kas žino – gal Paryžiaus ar Los Andželo paralimpiadoje Lietuva turės savo dviratininkų“, – sakė paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.
Neįgalieji dviračių varžybose dalyvauja jau keturis dešimtmečius, o paralimpinėse žaidynėse ši sporto šaka debiutavo 1984 m. Paralimpinėse žaidynėse sportininkai su negalia varžosi ir plente, ir treke. Priklausomai nuo negalios tipo, atletai varžosi trylikoje atskirų klasių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.