„Sportininkų iniciatyva sutelkti atletus su negalia ir sveikuosius rungtyniauti kartu griauna stereotipus, rodo visuomenės brandą, kad nereikia skirstyti žmonių.
Tai reikšminga ir mūsų sportui, ir apskritai visiems, nes ši iniciatyva motyvuoja tiek profesionalius sportininkus, tiek ir paprastus žmones siekti aukščiausių rezultatų, pasitikėti savimi“, – sako ministras A. Monkevičius.
Ministras pažymėjo, kad bus svarstomos priemonės, kurios dar labiau skatintų sportininkų su negalia ir sveikųjų integraciją į bendras varžybas.
Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius taip pat pabrėžė, kad galimybė tapti bendro sporto elito dalimi didins ir negalią turinčių asmenų savivertę, motyvuos juos tapti aktyvesniais tiek sporte, tiek visuomeniniame gyvenime.
„Sportininkų su negalia sėkmės istorijos demonstruoja, kad įvykiai, kurie pakeičia iki tol buvusį gyvenimą, nėra pabaiga, o, priešingai, gali toliau kurti laimingą ateitį. Todėl reikia duoti kelią jų stiprybei plėtotis. Varžymasis su sveikais atletais ją tik didina“, – sako LPAK generalinis prezidentas Mindaugas Bilius.
Lietuvos lengvosios atletikos federacijos prezidentas Eimantas Skrabulis pažymi, kad puikūs sportininkų su negalia pasiekimai patvirtina, kad neįgalieji gali tiek pat, o dažnai ir daugiau nei sveikieji, jų pavyzdžiai – puikūs įkvėpimo šaltinis visai visuomenei.
„Jau dabar treniruojamės su atletais, turinčiais negalią. Jie yra ne tik sporto partneriai, bet ir tapo puikiais bičiuliais“, – susitikime sakė Lietuvos ieties metikas, šalies čempionas ir rekordininkas Edis Matusevičius.
Švietimo, mokslo ir sporto ministerijoje vykusio susitikimo metu aptarti žmonių su negalia ir sveikųjų sporto bendrų iniciatyvų skatinimo, aukšto meistriškumo sporto programų finansavimo ir kiti aktualūs klausimai.
Birželio 18 d. Lietuvos paralimpinis komitetas ir Lietuvos lengvosios atletikos federacija pasirašė bendradarbiavimo susitarimą, kuriuo numatoma, kad Lietuvos sportininkai su negalia dalyvaus svarbiausiose šalies lengvosios atletikos varžybose ir konkuruos su sveikais atletais.
Lietuva tampa trečiąja šalimi pasaulyje ir pirmąja Europoje, kurioje sportininkai su negalia ir sveikieji atletai varžysis kartu. Iki šiol toks modelis veikė tik Kanadoje ir Naujoje Zelandijoje.