Dopingo skandalai galiausiai išvertė iš prezidento posto B. Vyšniauską

2020 m. gegužės 29 d. 12:11
Lrytas.lt
Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) valdymą laikinai perėmė nauji vadai: prezidentas Vytautas Čepas ir generalinis sekretorius Vincas Šlevinskas.
Daugiau nuotraukų (3)
Šie į LSAF vadovų gretas pateko po to, kai ilgametį prezidentą Bronių Vyšniauską galutinai prispaudė dopingo skandalai. Kartu su juo į neteisėtą veiklą pakliuvo ir dabar jau buvęs generalinis sekretorius Vytautas Stašinskas, kuris buvo diskvalifikuotas Lietuvos antidopingo agentūros.
72-ejų B.Vyšniausko jau nebeliko net tarp LSAF prezidiumo narių. Tiesa, tai buvo būtinas B.Vyšniausko žingnsis. Šalies sunkiosios atletikos patriarchu vadinamas klaipėdietis B.Vyšniauskas yra teistas už neleistinų preparatų laikymą ir yra pripažintas kaltu.
Jei jis toliau liktų LSAF prezidento poste, federacija negautų valstybės finansavimo.
Padėjo vartoti nelegalius preparatus
Penktadienį Lietuvos Antidopingo agentūra ir diskvalifikavo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos generalinį sekretorių V.Stašinską. Jis buvo kaltinamas padėjęs dviem sunkiosios atletikos atstovams naudoti sporte draudžiamą metodą. Už šį elgesį generalinis sekretorius diskvalifikuotas trejiems metams.
„Vytautas Stašinskas (Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos gen. sekretorius) pažeidė taisyklių 2.9 punktą, t.y. bendrininkavo pažeidžiant antidopingo taisykles. Skirta sankcija: 3 metų diskvalifikacija. Diskvalifikacijos pabaiga: 2023 m. balandžio 30 d.“, – skelbiama agentūros pranešime.
Tai pirmasis kartas, kai šalies istorijoje diskvalifikuojamas ne sportininkas, o federacijos generalinis sekretorius. Tai pratęsimas istorijos, kuri vyko nuo šių metų pradžios, o galiausiai baigėsi dar dviejų sunkiaatlečių diskvalifikacija.
Lietuvos antidopingo agentūra balandžio viduryje diskvalifikavo du garsius šalies sunkiaatlečius – Žygimantą Stanulį ir Irmantą Kačinską. Abu sportininkai pažeidė taisyklių 2.2 punktą, naudodami draudžiamą metodą tam, kad į organizmą susileistų kai kurias medžiagas. Teigiama, kad tam tikros medžiagos sunkiaatlečiams buvo suleistos intraveniniu būdu ne gydymo įstaigoje. Tokį veiksmą draudžia antidopingo agentūros taisyklės. Abu sportininkai buvo diskvalifikuoti iki 2021 m. balandžio 26 d.
27-erių Ž.Stanulis yra vienas tituluočiausių Lietuvos sunkiaatlečių. 2013 m., 2016 m. ir 2018 m. jis tapo Europos vicečempionu, 2012 m. laimėjo Europos jaunimo čempionatą, 2013 m. pelnė Universiados bronzą, 2014 m. tapo Europos U23 čempionato sidabro medalininku, o 2015 m. Europos U23 čempionate iškovojo auksą. I.Kačinskas 2015 m. laimėjo Europos U23 čempionato bronzą. Europos vyrų čempionate jis yra patekęs į dešimtuką.
Tiriant begalę dopingo skandalų šalies sunkiosios atletikos padangėje, dopingo vartojimo įkliuvusių Lietuvos sunkiaatlečių būryje yra dukart diskvalifikacijų susilaukę Ramūnas Vyšniauskas ir Rio de Žaneiro prizininkas Aurimas Didžbalis, po sykį bausti Domantas Kmieliauskas, Dovilė Blažiūnaitė ir Mantas Mickeliūnas.
sunkiaatlečiai^Instantdopingas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.