Antrą kartą prasikaltęs D. Rapšys – po padidinamuoju stiklu: nežinojo, kad prarado teises

2020 m. gegužės 28 d. 11:36
Papildyta
Nuo nuoširdaus atsiprašymo atsispyręs Danas Rapšys jau tarsi buvo išsisukęs nuo didesnių nemalonumų, tačiau po skandalo tęsinio aišku – sausam išlipti jam nepavyks.
Daugiau nuotraukų (11)
Nelegaliose lenktynėse apsilankęs ir vairuotojo teises praradęs Lietuvos Metų sportininkas nuo gerbėjų ir plaukimo federacijos nuslėpė vieną itin svarbią istorijos detalę. „Lietuvos ryto“ televizija atskleidė, kad D.Rapšys jau praradęs teises skrajojo automobiliu ir viršijo greitį.
Tokia žinia pribloškė Lietuvos plaukimo federaciją (LPF), kuri ir apie pirmąjį netikėtumą sužinojo tik iš žiniasklaidos, o D.Rapšio atstovai tikina – sportininko išplatintas atsiprašymas apėmė ir viršyto greičio istoriją.
Po incidento Šiauliuose – viešas atsiprašymas
„Sakau atvirai – padariau klaidą“, – tokiais žodžiais geriausiam Lietuvos sportininkui Danui Rapšiui teko pradėti savo kreipimąsi į visuomenę socialiniuose tinkluose.
Trečiadienį kaip perkūnas iš giedro dangaus sporto pasaulyje nuvilnijo naujienos, kad plaukikas dalyvavo nelegaliose lenktynėse Šiauliuose, o jį gegužės 22 dieną pasivijo pareigūnų išrašyta bauda. 25-erių D.Rapšiui teko sumokėti 85 eurus ir buvo atimta teisė vairuoti trims mėnesiams.
„Apsilankiau automobilių traukos lenktynėse Šiauliuose, kurios, pasirodo, buvo neteisėtos, ir patyriau skaudžią pamoką. Trims mėnesiams netekau vairuotojo pažymėjimo. Su pareigūnais neturėjau jokių kontaktų, tačiau bauda mane pasivijo. Vairuodamas visuomet paisau visų eismo dalyvių saugumo, tačiau apie kai kuriuos dalykus tiesiog nepagalvojau.
Suvokiu, kad nežinojimas neatleidžia nuo bausmės ir prisiimu dėl to visą atsakomybę. Labai atsiprašau už savo poelgį“, – socialiniuose tinkluose teigė D.Rapšys.
Pažeidė kelių eismo taisykles antrą kartą
Tačiau, kai jau atrodė, kad visa skandalinga situacija rimsta, trečiadienio vakare televizijos reportažuose buvo pranešta apie dar vieną plaukiko nuodėmę.
„Lietuvos ryto“ televizijos laida „Reporteris“ atskleidė, kad sportininkas 85 eurų baudą sumokėjo gegužės 22 dieną, tačiau tuo nemalonumai D.Rapšiui nesibaigė.
„Jis gegužės 23 dieną vėl yra pažeidęs taisykles. Yra užfiksuotas Panevėžyje viršijant greitį 45 kilometriais per valandą. Jam teisė vairuoti jau buvo atimta“, – teigė Lietuvos policijos departamento komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.
D.Rapšys nežinojo apie atimtas teises
Lrytas.lt susisiekė su D.Rapšio atstovais ir paklausė, ar jo viešas atsiprašymas buvo dėl abiejų nusižengimų.
„Iš esmės tai taip. Tas antras yra toks, kad jis nežinojo, jog važiuoja be teisių. Jis tiesiog viršijo greitį ir iš policijos jau sužinojo, kad neturi teisių. Jis buvo sumokėjęs baudą, bet manė, kad teises turi“ , – sakė D.Rapšio atstovas.
Tačiau policijos atstovai lrytas.lt pabrėžė, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės, o baudos dydis ir teisių atėmimas buvo surašytas viename lape.
„Galbūt žmogus neperskaitė jo iki galo, pamatė 85 eurus, o nematė dėl teisių atėmimo. Tačiau viskas tame lape vienu kartu buvo nurodyta. Mes netgi aiškinomės šitą situaciją su darbuotojais, gal jis nežinojo apie teisių atėmimą.
Tikrinome, gal negavo laiško. Bet jei nebūtų gavęs, tai nebūtų galėjęs gegužės 22 dieną sumokėti 85 eurų baudos. Vadinasi, pranešimą gavo“, – teigė Šiaulių apskrities policijos komisariato vyriausioji specialistė Gailutė Smagriūnienė.
Vėliau D.Rapšio atstovai patikslino, kodėl plaukikas nematė teisių atėmimo fakto.
„Danas gavo pranešimą per VMI ir epolicija. Ten yra mygtukas mokėti, jis jį paspaudė ir sumokėjo. Jis suprato, kad padarė nusižengimą, sumokėjo baudą, bet nežinojo dėl teisių atėmimo“, – komentavo sportininko atstovai.
Federacija nieko nežinojo
Viešumoje pasirodžius informacijai apie D.Rapšio nusižengimą buvo paklausta ir nuomonės apie tai Lietuvos plaukimo federacijos (LPF). Ši paaiškino, kad kalbėjo su sportininku ir pateikė savo komentarą.
„Federacija tokį plaukiko elgesį vertina kaip neatsakingą žingsnį. Plaukikai sportinės veiklos sutartyje yra įsipareigoję viešose ir/ar privačiose vietose nepažeisti viešosios tvarkos, žmonių rimties, moralės ir etikos normų, vengti rizikingos ir pavojingos veiklos.
Nors kiekvienas sportininkas, natūralu, jaučia varžybų ilgesį, dalyvavimas neleistinose varžybose jokiu būdu nėra gera ir sektina praktika“, – buvo rašoma pranešime.
Tiesa, ketvirtadienį lrytas.lt susisiekus su LPF prezidentu Emiliu Vaitkaičiu, šis patikino, kad apie antrą D.Rapšio pažeidimą vėl sužinojo iš spaudos.
„Apie pirmą gegužės 15 dienos baudą mes sužinojome iš žiniasklaidos, o apie antrą nusižengimą dėl greičio viršijimo irgi tik vakar vėlai vakare sužinojome iš televizijos. Vakar kalbantis nebuvo pasakyta apie tokius dalykus.
Jeigu po to pirmojo incidento mūsų pozicija buvo tokia nuolankesnė, žmogus gailėjosi. Dabar matome, kad buvo savo pozicijos išlaikymas. Tokie dalykai nėra pagirtini ir toleruotini. Blogai vertiname.
Dabar tikrai bus rimtesnis pokalbis ir su pačiu sportininku, dar sprendimų kol kas nepriimame. Kitą savaitę manau, kaip tik rinksis federacijos valdyba, svarstysime, galvosime ir imsimės kažkokių priemonių“, – pasakojo federacijos prezidentas.
Pateikė savo versiją
Nusprendęs nutraukti vis labiau augančias spekuliacijas D.Rapšys ketvirtadineį po pietų pateikė savo paaiškinimą socialiniuose tinkluose.
„Apie žinojimą ir nežinojimą. Grįžtu prie to, kad nežinojimas neatleidžia nuo atsakomybės už savo veiksmus. Tačiau noriu, kad jūs sužinotumėte apie pastaruosius neatsakingus mano veiksmus iš manęs, o ne iš žiniasklaidos, su kuria bendrauti noriu vis mažiau.
Žinia, kad nežymėtu automobiliu patruliavę Panevėžyje policijos pareigūnai sustabdė mane už greičio viršijimą. Tai įvyko praėjusį šeštadienį, prieš daugiau nei keturias dienas. Tik iš pareigūnų sužinojau, kad man jau trims mėnesiams atimtas vairuotojo pažymėjimas – už tai, kad buvau nelegaliose lenktynėse Šiauliuose. Tačiau aš to nežinojau – akivaizdu, kad be pažymėjimo nebūčiau sėdęs prie vairo.
Kaip tai atsitiko? Paprastai – pranešimas apie baudą už „dragą“ Šiauliuose atėjo per VMI. Ten buvo reikalavimas sumokėti 85 eurų baudą, nuoroda, per ką galiu sumokėti, ir nuoroda į informaciją apie administracinį nusižengimą portale epolicija.lt.
Prisegu pranešimų vaizdus. Apie jokį atimtą pažymėjimą – nė kalbos. Pasirodo, oficialus pranešimas buvo nusiųstas į Vilnių, kuriame registruotas, o ne Panevėžį, kuriame dažniausiai būnu.
Laiškas vis dar Vilniuje. Vakar jau atsiprašiau, tačiau noriu dar sykį pasakyti – gailiuosi, kad taip įvyko, tačiau tai bus man vertinga gyvenimo pamoka. Labai tikiuosi, kad iš mano klaidų pasimokysite ir jūs. Dėkoju už supratimą“, – rašoma D.Rapšio pranešime.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.