Laidai „Lietuvos mokyklų žaidynės“ sportininkai papasakojo apie treniruotes ir kokio įpročio karantinas padėjo atsikratyti Vaidai.
– Kaip sportininkai derina treniruotes ir vaiko auginimą? – laida „Lietuvos mokyklų žaidynės“ paklausė olimpiečių.
Ričardas: Kadangi tęsiasi karantinas, treniruočių krūviai yra stipriai pakoreguoti. Aš per dieną turiu vieną treniruotę, tuomet grįžtu, išleidžiu Vaidą bėgti. Taip ir keičiamės.
Vaida: Viskas įmanoma. Buvo metas, kai ir po dvi treniruotes turėdavome. Svarbiausia, kad būtų noras, o visa kita – suderinama. Dukrytė auga, stiprėja. Tiesą sakant, nesitikėjau, kad taip greitai augs ir bus tokia didelė. Yra ką panešioti.
Ričardas: Ruošiame Lietuvos mokyklų žaidynėms (juokiasi).
– Kad jau užsiminėte apie Mokyklų žaidynes, kokius pratimus patartumėte vyresnių klasių moksleiviams karantino metu daryti namuose?
Ričardas: Turbūt nesudėtingus, tokius, kaip atsispaudimai, pritūpimai, pratimai su savo kūno svoriu. Žinoma, galima pagalvoti ir judresnių žaidimų, gal ir tėveliai galėtų prisijungti.
– Ar jūsų šeima rado teigiamų dalykų karantino metu?
Vaida: Man tai buvo naujos trasos ir tai, kad dabar mažiau lakstau po parduotuves. Anksčiau, vos tik atsirasdavo proga lėkdavau apsipirkti, tai to, tai ano. Ričardas net juokdavosi iš manęs. O karantino metu, kai parduotuvės nedirbo, tai ir pagundų buvo mažiau.
Ričardas: Ir, žinoma, laikas su šeima. Galėjome daug daugiau laiko kartu pabūti. Dukra pirmuosius žingsnius žengia, o mes galime tai stebėti. Tikrai šis laikas labai šeimyniškas ir įsimintinas.
Vaida: Manau, ir mums, kaip visuomenei, ši patirtis išugdė daugiau sąmoningumo ir supratimo, kad ne tik šio viruso reikia saugoti, bet ir visų kitų. Saugotis ne tik pačiam, bet ir saugoti kitus, jei sergi. Manau, po šios pandemijos žmonės bus sąmoningesni ir sirgdami užsidės kaukę, apie ką anksčiau net nesusimąstydavo.
– O kaip moksleiviams karantino metu neprarasti motyvacijos mokytis ir sportuoti?
Vaida: Žinoma, tiems, kam artėja egzaminai, išlaikyti motyvaciją gerokai lengviau. Tačiau, aš manau, kad visada reikia galvoti apie ateitį, ką norėsi veikti. O jei dabar mokysiesi, ateityje bus lengviau.
Ričardas: Mokslai ir sportas vienas kitam padeda. Kai mokaisi ir labai nuvargsti, išeini į lauką pasportuoti ir atsigauni. Ir atvirkščiai, jei per treniruotę labai nuvargsta raumenys, o galva šviežesnė – sėsk prie mokslų.