Sveikatos iššūkis suvienijo: žinomi žmonės tapo asmeniniais treneriais

2020 m. balandžio 21 d. 17:45
Šalį sukaustęs karantinas ir griežti apribojimai ne visus verslininkus privertė nuleisti rankas. Priešingai – daugelis jų į vykdomas veiklas pažvelgė kūrybiškiau ir sugalvojo, kaip kurti pridėtinę vertę klientams nuotoliniu būdu. Puikiu pavyzdžiu tapo raumenų elektrostimuliavimo treniruočių studijos „Fitty“ įkūrėjas Tomas Jogėla, kuris pasaulinės pandemijos akivaizdoje žinomus žmones pakvietė dalyvauti 20 minučių sveikatos iššūkyje – socialinių tinklų paskyrose ėmė dalintis išskirtiniu bei naudingu turiniu.
Daugiau nuotraukų (4)
„Idėja kilo visiškai spontaniškai, sužinojus, jog nebegalime vykdyti veiklos, nenorėjome palikti esamų klientų be sporto. Originalumo pridėjo tai, kad savo treniruotėmis karantino metu ir patarimais mūsų platformoje dalinosi garsūs šalies sportininkai“, – pasakoja verslininkas, pats jau dvejus metus vedantis elektrostimuliacinius užsiėmimus.
Pasak T. Jogėlos, prie projekto labia noriai prisidėjo ne tik žinomi Lietuvos sportininkai, bet ir verslininkai, kitų sporto klubų treneriai, pilates specialistai: „Natūraliai patvirtinome faktą, kad esame vieni kitiems reikalingi ir parodėme, kokia vieninga šiuo sunkiu metu yra mūsų sporto bendruomenė.“
Idėjos sumanytojas džiaugėsi, kad video medžiaga su treniruočių namų salygomis aprašymais tokie žmonės kaip Mindaugas Kuzminskas ar Justas Pikelis dalinosi noriai, nepamiršo kokybės ir padėjo pasiekti projekto tikslą – sudominti „Fitty“ tikslines auditorijas.
Geriems darbams papildomo įkvėpimo nereikia
Pasiteiravus, kaip rado laiko prisidėti prie išradingumo reikalaujančios iniciatyvos krepšininkas M. Kuzminskas ir startuolių kūrėjas J. Pikelis lyg susitarę teigė, jog svarbiausia – žmonių edukacija ir jie bus laimingi, jei nors vienas sekėjas pabandė sportuoti kartu.
„Šiuo metu internetas gali būti ir mūsų draugas, ir priešas. Juk ten yra tiek daug nemokamos informacijos, treniruočių, jogos pratimų, meditacijos, straipsnių. Linkiu visiems atsirinkti, kas mums naudinga ir leisti laiką produktyviai, kad po visko būtume geresni nei iki šiol“, – motyvacijos negailėjo Lietuvoje karantino laiką leidžiantis M. Kuzminskas ir pridūrė, kad trenerio rolė jam nesvetima dėl vasarą organizuojamų vaikų krepšinio stovyklų, o ši iniciatyva leido pasijausti reikalingu, įkvėpti dar didesnę žmonių grupę.
Profesionaliam sportininkui antrino ir J. Pikelis, kalbėdamas apie jokios įrangos nereikalaujančius sporto pratimus namuose: „Karantino metu labai lengva apsigyventi ant sofos – mažai judame, nerimą malšiname skanėstais, o gulima poza tampa tradicine. Neleiskime, kad sveikatos krizė paliestų ir tuos, kurie nesusirgs koronavirusu, motyvuokime vieni kitus, juk tai nieko nekainuoja.“
Prisidėjo ir merginos
Viena iš keturių krepšinio pasaulį užvaldžiusių seserų Sigita Belickaitė sakė, kad prisijungimas prie sporto iniciatyvų jai – ne naujiena, o ir pratimus treniruotėms namuose turint profesionalę pagalbininkę šalia nebuvo sunku sugalvoti.
„Esu už sveiką gyvenseną ir aktyvų laisvalaikio leidimo būdą, tad tiek laiko prasėdint prie kompiuterio, būtina kaip nors prasijudinti ir paskatinti tai daryti kitus. Išradingumo ir kūrybos linkiu visiems“ , – pozityvo nestokojo mergina, daugiau kaip 20 metų šokius laikanti savo hobiu.
Įdomu pabūti asmeninio trenerio kailyje
Išsamiomis treniruotėmis namuose pasidalinę krepšininkai Arvydas Šikšnius ir Laurynas Samėnas neslėpė, jog įdomiausia proceso dalimi tapo fizinio pasirengimo pratimų demonstravimas didesnei nei šeimos narių grupė auditorijai.
„Anksčiau esu vedęs treniruotę savo žmonai ir keletui vaikų krepšinio salėje, todėl smagu, kad šįkart stebėjo daugiau žmonių. Tikiuosi, kad žiūrovai rado nors vieną patikusį pratimą, kurį galės pritaikyti kasdienėje mankštoje“, – džiaugėsi ilgametis LKL krepšininkas A. Šikšnius.
Tuo tarpu Šveicarijoje rungtyniaujantis L. Samėnas teigė, jog dalintis sukauptu sportinių žinių bagažu – vienas malonumas: „Teko įsijausti į kitą rolę ir sugalvoti, kaip perteikti naudingą informaciją, pratimų subtilybes. Gera, kad kartais galime ne vien tik klausytis trenerių nurodymų, bet ir kitus užkrėsti motyvacija sportui, siųsti gerą nuotaiką.“
Grįžtamojo ryšio iš klientų nesitikėjo
Sportininkams veiklos sugalvojęs T. Jogėla pasakojo, kad grįžtamojo klientų ryšio kol kas net nesistengia matuoti, viską daro geranoriškai.
„Sulaukiame privačių klientų žinučių su padėkomis bei stebime kasdien augančias studijos paskyros sekėjų gretas“, – sakė jaunas verslininkas ir pridūrė, kad be žinomų žmonių treniruočių video su klientais socialiniuose tinkluose dalinasi sveikų patiekalų receptais, kuriems pasigaminti taip pat reikia vos 20 minučių.
Apibendrindamas daugumą iš komforto zonos išmetusią krizinę situaciją, T. Jogėla prisiminė, kad vis dėlto ne visi noriai palaiko smulkiuosius verslus bandant pasiekti finansinį kompromisą.
„Susidūrėme su nuomininkų nenoru atleisti nuo nuomos mokesčio, nors ir yra paskelbti LRV nutarimai, kuriais turėtų būti vadovaujamasi. Todėl prie visų gražių idėjų ir siekio išlaikyti trenerių darbo vietas dar turime užsiimti teisybės ieškojimo projektais, prašydami valstybės paramos.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.