Lažybininkų vargai: gelbėja mėgėjai iš Rusijos ir virtualios varžybos

2020 m. kovo 24 d. 19:10
Bebaimiai Rusijos stalo tenisininkai, mėgėjiškos krepšinio ir ledo ritulio komandos – vieninteliai sportininkai, dar leidžiantys kvėpuoti lažybų bendrovėms.
Daugiau nuotraukų (13)
Koronaviruso pandemija sukaustė viso pasaulio sportą. Nevykstančios sporto varžybos tiesiogiai atsiliepia ne tik atletams, jų treneriams, bet ir verslo įmonėms.
„Neigiamą įtaką parodys laikas, kaip ir visose srityse, kurios jaučia padarinius. Kol kas nuostolius nustatyti sunku, tačiau sportas nevyksta, jis nevyks dar ilgai. Lažybos taip pat.
Yra kažkoks kiekis žmonių, kuris susidomėjo mūsų paslaugomis internete. Bet reali situacija yra sudėtinga“, – portalui lrytas.lt susidariusią krizę apibūdino lažybų bendrovės „TopSport“ direktorius Dainius Gulbinas.
Daugiau nei 300 įmonės darbuotojų šiuo metu laikosi Vyriausybės įvesto karantino. Tačiau iš namų dirbti jie negali, mat paprastai šie žmonės kasdien dirba 73-uose fiziniuose lažybų punktuose ir 41-ame automatų salone.
Daugiau nei 100 mln. eurų pardavimo pajamų per metus (beveik 300 tūkst. eurų per savaitę) generuojanti įmonė, ko gero, privalės apkarpyti išleidžiamą sumą darbuotojams. 
Negana to, perspektyvos lažybininkams taip pat nieko gero nežada: į 2021 m. vasarą perkelti svarbiausi šių metų sporto renginiai – Tokijo olimpiada ir „Euro 2020“ futbolo čempionatas.
Tiesa, D.Gulbinas dar tiki, kad išsipildys kiek šviesesnis krizės scenarijus.
„Visi didžiųjų renginių nukėlimai sujaukė mūsų vasaros planus. Sunku klabėti, bet jeigu pavyktų suvaldyti esamą situaciją, galbūt birželį bus užbaigti nacionaliniai sporto čempionatai, kurie šiuo metu yra suspenduoti. Tai kažkiek kompensuotų tą juodą periodą, bet prognozuoti sunku“, – pasakoja D.Gulbinas.
Virtualus sportas keičią realų
Lietuvoje įvairios įmonės verčiasi per galvą, kaip kompensuoti prarastus klientus. Lažybų bendrovės vis dažniau atsigręžia į eSportą, kurio procesui įvairūs išoriniai trukdžiai problemų nesudaro.
„Kažkiek padaugėjo, – didėjančią eSporto pasiūlą po koronaviruso protrūkio atskleidė D.Gulbinas. – Rimtų eSporto čempionatų, kurie yra patrauklūs lošėjams, nesumažėjo. Kai kurios šalys, organizacijos rengia mažesnius turnyrus, tad periodiškai ta pasiūla atsiranda ir pas mus.“
 
D.Gulbinas pripažįsta, kad atsiranda ir įtartinų varžybų.
„Australai kažkokias pavienes sporto varžybas dar rengia, nors paskelbė, kad olimpiadoje nedalyvaus. Japonai pradėjo beisbolą žaisti, tai kažkokių keistų varžybų vis atsiranda.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.