Nukąsta ausis, variklis dviratyje, skustuvas pirštinėje: septyni nesportiškiausi pasirodymai

2019 m. spalio 6 d. 10:03
Lrytas.lt
Kai kurie sportininkai siekdami laimėti peržengia leistinas ribas – varžybų vietoje ar už jos ribų.
Daugiau nuotraukų (11)
Sporto garsenybės dėl pergalės būna pasiryžę bet kam. Tokia sporto esmė: kad atsidurtum ant garbės pakylos, reikia perlipti per save: fiziškai ir psichologiškai.
Bet pasitaiko, kad siekdami viršūnės atletai ne tik laužo save, bet ir nepaiso moralinių barjerų, rašo dr.dk.
Štai septyni paties nesportiškiausio elgesio pavyzdžiai per visą sporto istoriją.
1. Bruklino mušeika sukandžiojo varžovą
Kai legendinių bokso sunkiasvorių dvikovos metu ringo teisėjas išskyrė susikibusius Mike’ą Tysoną ir Evanderį Holyfiledą, pirmasis grobuoniškai laižėsi.
Žiūrovai ne iš karto suprato, kad E.Holyfieldui kažkas ne taip. Jį nuvedė į ringo kampą ir gydytojas palinko prie boksininko ausies.
Tapo aišku: E .Holyfieldas atšoko ne šiaip sau: M.Tysonas nukando jam gabalėlį ausies – vaizdo pakartojime tas buvo puikiai matoma.
Sunku patikėti, bet M.Tysonas iš pradžių atsipirko žodiniu perspėjimu ir baudos taškais – kova buvo pratęsta.
Vis dėlto žmogėdra virtęs boksininkas nenusiramino. Trečiajame raunde M.Tysonas pakartojo savo baisų išpuolį. Įraše gerai matyti, kaip jis išspjauną gabalėlį priešininko ausies.
Netrukus dvikova buvo sustabdyta, o M.Tysonas diskvalifikuotas, įskaičius jam techninį pralaimėjimą.
2. JAV dailiojo čiuožimo princesių intrigos
Per visus Detroito ledo rūmus aidi desperatiška Nancy Kerrigan rauda. Springdama ašaromis ji šaukia: „Už ką? Už ką?“
Kelios sekundės iki šio epizodo olimpiados favoritę užpuolė metaliniu strypu ginkluotas nepažįstamasis.
Užpuolimas, prie kurio buvo prisidėjusi N.Kerrigan varžovė Tonya Harding, tapo kulminacija vienoje dramatiškiausių priešpriešų sporto pasaulyje. Paaiškėjo, kad raudančiai N.Kerrigan sulaužytas kelis.
Nusikaltimą suorganizavo T.Harding vyras, kad savo žmonai garantuotų vietą JAV olimpinėje rinktinėje. N.Kerrigan buvo užpulta prieš amerikiečių atrankos varžybas į 1994-ųjų Lilehamerio žaidynes – dvi pirmąsias vietas užėmusios čiuožėjos kelialapius gavo automatiškai.
Tą atranką laimėjo T.Harding. N.Kerrigan buvo priversta praleisti varžybas, bet į 1994 m. olimpiadą ji vis dėlto prasimušė. Likimas vėl suvedė varžoves.
Žaidynėse Norvegijoje N.Kerrigan iškovojo sidabrą. Tuo tarpu visų niekinama T.Harding palūžo – liko 18-oje vietoje.
3. Techninis dopingas dviračių lenktynėse 
Visą pastarąjį dešimtmetį dviračių sporte sklando kalbos apie gudriai paslėptus variklius. Bet pirmasis ir kol kas vienintelis toks atvejis buvo atskleistas 2016-aisiais.
19-metės Femkes van den Driessche iš Belgijos apgaulė išaiškėjo pasaulio jaunimo dviračių kroso čempionate.
Tikrinant perspektyvios sportininkės dviratį tapo aišku, kad rėmo viduje sumaniai įmontuotas variklis. Jis įsijungdavo paspaudus mygtuką ant vairo.
Tarptautinė dviratininkų sąjunga nusprendė bausti F.van den Driessche už techninį dopingą. Belgei skirta 6 metų diskvalifikacija ir 18,5 tūkst. eurų bauda. Anuliuoti ir visi jos rezultatai, pasiekti nuo 2015-ųjų.
Dar prieš išgirsdama nuosprendį F.van den Driessche pranešė, jog baigia dviratininkės karjerą.
4. Diego Maradona įmuša „Dievo ranka“
1986 m. pasaulio futbolo čempionato Meksikoje ketvirtfinalis tarp Anglijos ir Argentinos įsiminė dviem kraštutinumais – vienu gražiausių įvarčių istorijoje ir turbūt gėdingiausiu momentu apskritai.
To mačo genijumi ir blogiečiu tapo argentinietis Diego Armando Maradona.
Milžiniškame „Azteca“ stadione Meksike pirmasis savo veidą parodė blogietis-apgavikas. Antrajame kėlinyje esant rezultatui 0:0 D.Maradona apsivarė du anglus ir spyrė kamuolį link dešinėje buvusio Jorge Valdano.
Šis prastai priėmė perdavimą, kamuolys atšoko aukštyn, anglas Steve’as Hodge’as bandė neutralizuoti pavojingą momentą, bet kamuolys nuskriejo atgal prie vartininko Peterio Shiltono.
Šis nespėjo ir pirmas prie kamuolio atsidūrė D.Maradona. Pašokęs ištiesta ranka argentinietis pasiuntė kamuolį į vartų tinklą.
Anglai buvo šokiruoti. Jie pamatė D.Maradonos gudrybę, Bet teisėjas Ali Bin Nasseras iš Tuniso į jų protestus nereagavo.
Vėliau arbitras prisipažino, kad paties momento nematė – sutrukdė kiti žaidėjai.
Linijos teisėjas nusprendė nesikišti, nors jam vaizdo niekas neužstojo. Įvartis buvo įskaitytas.
O jau po kelių minučių D.Maradona įrodė, kad jį neveltui laikė geriausiu pasaulio futbolininku – pradėjęs nuo aikštės vidurio vienas suklaidino pusę Anglijos rinktinės ir įmušė vieną gražiausių įvarčių futbolo istorijoje.
Argentina nugalėjo Angliją 2:1, pasiekė finalą ir tapo planetos čempione.
Bet pakartojimas nepalieka abejonių: pirmąjį įvartį D.Maradona įmušė ranka. Žurnalistų remiamas prie sienos argentinietis metė ne mažiau legendinį atsakymą: „Įvartis įmuštas iš dalies Maradonos galva, o iš dalies – Dievo ranka“.
5. Beisbolo žvaigždė ir kamštinė lazda
Kai „Chicago Cubs“ žaidėjui Sammy Sosai mačo metu lūžo beisbolo lazda, paprasti žiūrovai šiame epizode įžvelgė tik smagų kuriozą.
Bet kai aplink lazdos nuolaužas aikštėje susirinko net keturi teisėjai, tapo aišku, kad viskas pasisuko rimta linkme. Netrukus priežastį pamatė ir televizijos žiūrovai: lazdos šerdis buvo iš kamščiamedžio.
Beisbolo taisyklės tai kategoriškai draudžia: lazda turi būti pagaminta iš vientisos medienos. Jei viduje yra kamščiamedis, lazda tampa lengvesnė, smūgiavimo greitis didėja, o kamuoliukas skrieja 10-15 metrų toliau.
Daugybę metų JAV beisbolo lygoje žibėjęs S.Sosa pareiškė, kad ji nekaltas. Neva, atsitiktinai paėmė lazdą, su kuria išvakarėse buvo pasirodęs žiūrovams skirtame šou.
Bet S.Sosa buvo diskvalifikuotas 8 rungtynėms, o jo reputacija pašlijo.
Skaičiuojant nuo 1970-ųjų S.Sosa buvo tik šeštas beisbolininkas, įkliuvęs žaidžiant su draudžiama lazda.
6. Legendinį maratoną laimi nežinoma bėgikė ir neeilinė apgavikė
„Aš ja netikiu. Tiesiog netikiu, kad ji ką tik nubėgo maratoną. Ji atrodo nė kiek nepavargusi“.
Vos tik Rosie Ruiz kirto finišo liniją, tapusi 1980-ųjų Bostono maratono nugalėtoja, iš Kubos kilusią amerikietę užgriuvo įtarimai.
Vyrų maratono laimėtojas Billas Rodgersas iškart įtarė kažką nešvaraus.
Suabejojo ir žurnalistai. Neaišku, kaip niekam nežinomai 26-erių bėgikei pavyko pagerinti asmeninį rekordą net 25 min. ir triumfuoti maratone, kaip sakoma, iš niekur.
Televizijos kamerų objektyvuose R.Ruiz pasirodė iki finišo likus tik pusantro kilometro.
Įtarimus patvirtino žiūrovai. Jie matė, kaip R.Ruiz aplenkė varžoves jau distancijos pabaigoje, kiti varžybų metu ją sutiko metro.
Po aštuonias dienas trukusių apmąstymų R.Ruiz buvo diskvalifikuota, jos rezultatas anuliuotas. Bet maratonininkė taip ir nepripažino sukčiavusi.
Bostono maratono paslaptį R.Ruiz nusinešė į kapą – ji mirė nuo vėžio šių metų liepą.
7. Čilės vartininkas supjaustė save paslėptu skutimosi peiliuku.
Jei ne akylas fotografas, Brazilija nebūtų vienintelė šalis, kuri dalyvavo visų pasaulio futbolo čempionatų finalo turnyruose.
1989 m. atrankos turnyro lemiamame mače tarp Brazilijos ir Čilės rinktinių brazilų sirgaliai „Maracana“ stadione Rio de Žaneire metė į aikštę petardą.
Čiliečių vartininkas Roberto Rojasas griuvo ant žemės, raitydamasis iš skausmo – veidą užliejo kraujas. Teisėjas nutraukė rungtynes. Brazilija pirmavo 1:0, bet rinktinei grėsė diskvalifikacija.
Tokiu atveju brazilai nebūtų patekę į 1990-ųjų pasaulio pirmenybes Italijoje.
Vienam vieninteliam fotografui pavyko užfiksuoti, kas nutiko iš tiesų. Jo nuotraukose matyti, kad petarda pataiko ne į R.Rojasą, o sprogsta netoliese. O žaizdas čilietis pasidarė pats – peiliuku, kurį visą laiką slėpė vartininko pirštinėje.
32-ejų R.Rojasas buvo diskvalifikuotas iki gyvenimo pabaigos. Čilės rinktinei įskaitytas techninis pralaimėjimas ir uždrausta dalyvauti dar ir 1994-ųjų pasaulio čempionate.
sukčiavimas^InstantMike'as Tysonas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.