JAV bėgikė D. Muhammad Katare pagerino pasaulio rekordą

Dohoje (Kataras) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate penktadienį užfiksuotas naujas planetos rekordas. Jį pasiekė JAV bėgikė Dalilah Muhammad.

D.Muhammad finišavo per 52,16 sek. ir 0,04 sek. pagerino sau pačiai nuo liepos mėnesio priklausiusių pasaulio rekordą.<br> AFP/Scanpix nuotr.

Oct 5, 2019, 12:44 AM, atnaujinta Oct 5, 2019, 1:03 PM

Moterų 400 metrų barjerinio bėgimo finale D.Muhammad finišavo per 52,16 sek. ir 0,04 sek. pagerino sau pačiai nuo liepos mėnesio priklausiusių pasaulio rekordą.

Sidabro medalį iškovojo asmeninį rekordą pagerinusi amerikietė Sydney McLaughlin (52,23 sek.), bronzos – taip pat geriausią savo karjeros rezultatą užfiksavusi jamaikietė Rushell Clayton (53,74 sek.). Ketvirta liko Šveicarijos rekordą pagerinusi Lea Sprunger (54,06 sek.).

Čempionato vyrų šuolio į aukštį varžybas penktadienį laimėjo katarietis Mutazas Essa Barshimas, įveikęs 2,37 m aukštį. Jis pagerino savo sezono rekordą net 8 cm.

Sidabrą iškovojo rusas Michailas Akimenka (2,35), o bronzą – daugiau bandymų atlikęs jo tautietis Ilja Ivaniukas (2,35).

Moterų disko metimo sektoriuje pajėgiausia buvo kubietė Yaime Perez (69,17 m), sidabrą iškovojo jos tautietė Denia Cabalero (68,44), o bronza tenkinosi kroatė Sandra Perkovič (66,72).

Vyrų 3000 metrų kliūtinio bėgimo rungties aukso medalį iškovojo Kenijos stajeris Conseslusas (8 min. 1,35 sek.). Jis tik 0,01 sek. aplenkė 18-os metų etiopą Lamechą Girmą (8:01,36). Bronza atiteko marokiečiui Soufiane el Bakkali (8:03,76).

Vyrų 400 metrų bėgime greičiausias planetoje buvo Bahamų sportininkas Stevenas Gardineris (43,48). Antras buvo kolumbietis Anthony Jose Zambrano (44,15), o trečias liko amerikietis Fredas Kerley (44,17).

23.30 val. Katare 20 km ėjimo distancijoje kovą pradėjo Lietuvos atstovas Marius Žiūkas.