Dopingas tėvą ir sūnų Vyšniauskus pasodino į teisiamųjų suolą – jų laukia tas pats likimas

2019 m. liepos 11 d. 05:20
Gediminas Pilaitis „Lietuvos rytas“
Antradienį Klaipėdoje prieš teismą stojo Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos (LSAF) prezidentas Bronislavas Vyšniauskas ir jo sūnus Ramūnas Vyšniauskas. Kartu su jais teisiamas ir Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro treneris Antanas Jakimavičius.
Daugiau nuotraukų (25)
Lietuvos sunkiaatlečių patriarchu vadinamas 71 metų klaipėdietis B.Vyšniauskas, pirmą kartą atsidūręs teisiamųjų suole, ironiškai šypsojosi: „Štai iki ko buvo prieita – teisia tėvą ir sūnų, tačiau tikrai neaišku, už ką.“
Ilgametį šalies sunkiosios atletikos rinktinės vadovą, ne vieną olimpietį išugdžiusį B.Vyšniauską prokurorai kaltina uždraustų dopingo medžiagų laikymu ir gabenimu turint tikslą jas platinti.
Treneriui dar pateikti kaltinimai ir dėl psichotropinių medžiagų laikymo neturint tikslo jas platinti.
Dopingo skandalo sūkuryje atsidūrė ir jo sūnus 43 metų verslininkas R.Vyšniauskas. Buvusiam olimpiečiui, prieš septynerius metus baigusiam profesionalaus sportininko karjerą, irgi pareikšti kaltinimai.
Panevėžietis A.Jakimavičius, treniravęs ne vieną dviračių treko lenktynėse pergales raškiusią sportininkę, irgi kaltinamas dėl uždraustų medžiagų laikymo bei platinimo.
Klaipėdos apylinkės teismas vakar neatvertė bylos – neatvykus R.Vyšniausko advokatui Sigitui Čiapui posėdis atidėtas.
Pateikė puokštę kaltinimų
Teisėsaugininkai į B.Vyšniausko namus pasibeldė prieš metus, atliko ten kratą.
Sulaikytas LSAF prezidentas kurį laiką praleido areštinėje.
Policijos pareigūnai tikrino ir B.Vyšniausko giminaičių gyvenamąsias vietas, apsilankė Klaipėdos sunkiosios atletikos klubo patalpose, kur treniruojasi jo auklėtiniai.
Prokurorai skelbia, kad B.Vyšniausko ir jo giminaičių namuose, sporto klube buvo rasta daugiau kaip 20 flakonų, apie 40 pakuočių, 80 ampulių, daugiau kaip 1000 tablečių įvairių draudžiamų preparatų.
Sunkiaatlečių rinktinės treneris dar įtariamas ir draudžiamų medžiagų gabenimu – teisėsaugininkai teigia nustatę, esą B.Vyšniauskas prašęs kito asmens nuvežti giminaičiui lagaminą su dideliu kiekiu draudžiamų medžiagų.
Dopingas – sodo namelyje
A.Jakimavičius kaltinamas Lietuvoje uždraustas dopingo medžiagas neteisėtai laikęs savo namuose, sodo namelyje ne šiaip sau, o platinimo tikslais.
Treko dviratininkių trenerio namuose laikytos medžiagos priskiriamos anabolinių ir androgeninių steroidų, augimo hormoną ir jo išsiskyrimą skatinančių preparatų grupei.
„Ikiteisminio tyrimo duomenų visuma leidžia pagrįstai teigti, jog A.Jakimavičius paprašęs kito asmens, kad jis iš Panevėžio kūno kultūros ir sporto centro į savo namus parsivežtų dalį draudžiamų dopingo medžiagų“, – teigė Klaipėdos apygardos prokuroras Vitalijus Gulenkovas.
Maža to, A.Jakimavičius dar yra įsivėlęs į priekabiavimo skandalą – kai kurios auklėtinės (tarp jų yra ir tituluotų dviratininkių) prašneko apie nederamą jo elgesį per treniruotes ir sporto stovyklose.
Kontrolieriams kilo įtarimų
Ikiteisminis tyrimas dėl dopingo pradėtas prieš dvejus metus – po to, kai Lietuvos antidopingo agentūra kreipėsi į teisėsaugos įstaigas prašydama išsiaiškinti, kas ir kaip galbūt neteisėtai disponuoja tam tikromis Dopingo medžiagų kontrolės įstatyme nurodytomis medžiagomis.
Tyrėjų dėmesys pirmiausia nukrypo į perspektyvų sunkiaatletį Domantą Kmieliauską, Klaipėdoje per varžybas pagautą vartojus dopingą – drostanoloną ir norandresteroną. Jaunas sportininkas buvo diskvalifikuotas ketveriems metams.
Įtarimų šešėlyje atsidūrė ir pats B.Vyšniauskas, kurio auklėtinis Aurimas Didžbalis tais metais sporto gerbėjus nudžiugino pasaulio sunkiosios atletikos čempionate iškovotais sidabro ir bronzos medaliais, tačiau triumfo akimirkas greitai aptemdė dopingo šleifas.
Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IFW) paskelbė, kad čempionato metu iš A.Didžbalio paimtame mėginyje rasta androgeninių receptorių moduliatoriaus (SARM S-22) pėdsakų. Ši raumenų jėgą ir ištvermę stiprinanti medžiaga į uždraustų preparatų sąrašą įtraukta 2008 m.
Sulaukė griežtos bausmės
Antrąkart aukščiausio rango varžybose dėl dopingo įkliuvęs 27 metų A.Didžbalis sulaukė griežtos bausmės – buvo diskvalifikuotas aštuoneriems metams. Prieš septynerius metus jis dėl anabolinių steroidų vartojimo prarado Europos čempionate iškovotą sidabro medalį.
„Žmonių daug, kažkas paima, nuneša kažkur, padeda, ateina, prašo pasirašyti. Netikiu, kad jie kažko įpylė Aurimui, bet mėginio ėmimo taisyklės buvo pažeistos“, – IFW išvadomis ir sprendimais tada piktinosi B.Vyšniauskas.
Rio de Žanero olimpinių žaidynių prizininkas A.Didžbalis įtarė, kad draudžiama medžiaga į jo organizmą galėjo patekti vartojant legalius maisto papildus. Juos ištyrus Frankfurto laboratorijoje rasta kažkokių dopingo pėdsakų, bet sunkiatlečiui tai – menka paguoda.
„A.Didžbalis treniruojasi, tikisi sugrįžti ant pakylos, bet kaip įrodyti, kad dopingas į jo organizmą pateko per maisto papildus, o ne tiesiogiai vartojant draudžiamą medžiagą?“ – kalbėjo į teismą liudyti iškviestas klaipėdietis LSAF viceprezidentas Vytautas Čiapas.
Sūnus irgi buvo įkliuvęs
Kartu su tėvu teisiamą Europos sunkiosios atletikos čempionatų prizininką R.Vyšniauską dopingo kontrolieriai pirmą kartą pričiupo 1997 m. per pasaulio čempionatą Tailande – sportininko organizme aptikus draudžiamų medžiagų jis buvo diskvalifikuotas dvejiems metams.
R.Vyšniauskas vėl įkliuvo po 18 metų – ne varžybų metu paėmus mėginį Lietuvoje jo organizme aptikta uždraustos medžiagos – dehidrometiltesterono. Po šio incidento jis į profesionalųjį sportą nebegrįžo.
Lietuvos antidopingo agentūra labiausiai prie kryžiaus kala sunkiaatlečių trenerį B.Vyšniauską – esą jis kuria dopingui palankią aplinką, gal net ir pats platina anabolinius steroidus.
Sunkiosios atletikos patriarchas neigė jam mestus kaltinimus: „Toji agentūra tiktai taip ir moka dirbti – rašinėja absurdiškus skundus. Neplatinau dopingo, niekada niekam jo nesiūliau.“

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.