Azijoje „Challenger“ turnyruose dalyvavęs lietuvis susikrovė lengvų ATP reitingo taškų ir pakilo į 70-ąją geriausiųjų pasaulio tenisininkų vietą.
„Lietuvoje būsiu labai trumpai, jau penktadienį išskrendu į Ženevą. Į Lietuvą grįžau visai neplanuotai, – kalbėjo Ričardas Berankis, kuris Lietuvoje svečiuojasi itin retai. – Praleidau paskutinį planuotą turinyrą Pietų Korėjoje. Manau, kad reikėjo atsistatyti ir pasiruošti artėjantiems turnyrams. Nusimato stipri vasara, o pavasaris buvo taip pat gana intensyvus.“
Šį sezoną lietuvis pradėjo įspūdingai ir jau laimėjo tris „Challenger“ serijos turnyrus. Pastarąjį kartą daugiau nei vieną titulą per sezoną pirmoji Lietuvos raketė iškovojo 2016 metais.
Vis dėlto Pietų Korėjos miestuose pastarąsias kelias savaites praleidęs lietuvis kovojo prieš antrojo ir trečiojo šimtuko sportininkus, todėl sunku vertinti dabartinę lietuvio sportinę formą.
Prieš gegužės 20-ąją prasidėsiantį prestižinį „Roland Garros“ didžiojo kirčio turnyrą R.Berankis jaučiasi saugiai, mat sportininkas iš Lietuvos dar prieš gerą mėnesį žinojo, jog jam nereikės dėl vietos turnyre kautis papildomuose atrankos etapuose.
Pirmasis geriausiųjų pasaulio tenisininkų 100-ukas automatiškai užsitikrina vietą turnyre.
„Manau, kad atsirado reali galimybė pasiekti aukščiausią savo reitingą. Dirbu, stengiuosi ir žiūrėsime kaip bus. Lietuva tik tarpinė stotelė. Čia pastaruoju metu praleidžiu labai nedaug laiko“, – optimistiškai žurnalistams teigė R.Berankis.
Prancūzijos atvirajame teniso turnyre sportininkai kovojoa ant grunto dangos, tai reikalauja gerokai daugiau jėgų ir talento nei žaidžiant įprastuose guma ar veja dengtuose kortuose.
Būtent gruntas yra labai nepalankus R.Berankiui. Geriausias R.Berankio pasiekimas Paryžiuje yra 2010 metais pasiektas trečiasis ratas arba 50-a vieta.
„Visada tikiuosi geriausio, bet aš dar nesitreniravau ant grunto, – laukiantį iššūkį pasitinka R.Berankis. – Kažko labai daug tikėtis nėra sąžininga. Bet buvo priimtas toks sprendimas – važiuojam, žaidžiam ir žiūrėsime.“
Favoritu „Roland Garros“ turnyre bus grunto karaliumi vadinamas Rafaelis Nadalis, kuris Paryžiuje čempionu tapo net 11 kartų.
– Norint pasiekti gerą reitingą, reikia laimėti ir ant grunto. Kaip vertinate šį sezoną?, – buvo paklausta R.Berankio.
– Šiemet to labai neakcentavome. Be to, vyko tik du turnyrai – Ženevoje ir Paryžiuje. Bet matysime, kaip seksis. Prieš kelias dienas žaidžiau ant kietos dangos, šiandien treniruotė ant grunto, kuriame žaidžiau tik prieš gerą mėnesį. Visko gali būti, todėl ruošiuosi viskam.
– Oficiali priežastis grįžti iš Pietų Korėjos buvo peties trauma. Tai tiesa?
– Ne, traumos nėra. Tiesiog jaučiamas nuovargis peties srityje. Nėra kitų galimybių pailsėti, todėl ir grįžau. Daktarui privalu papasakoti savo savijautą.
– Šiemet reitingų lentelėje vėl šoktelėjote iki 70-utko, kuriame nebuvote ilgiau nei tris metus. Kas pasikeitė?
– Ilgas procesas. 2016 metais turėjau problemų su sveikata. Tada buvo operacija, o tas atsitatymas išties labai daug laiko užima. Atsistačiau, jokių skausmų nejaučiu, o paskutinius metus rodau gana stabilų žaidimą. Tuo labai džiaugiuosi.
Paskutiniai trys metai buvo sunkūs. Visgi sunkus darbas suteikia man stabilumo. Dabar ilgesnį laiką galiu išlaikyti gerą sportinę formą. Tai yra patirtis.
– Keliavote į Pietų Korėją. Kodėl būtent ten?
– Nebuvo daugiau niekur kitur turnyrų ant kietos dangos, todėl keliavome į Aziją. Toks ir buvo tas pasirinkimas. Norėjome sužaisti daugiau rungtynių ant kietos dangos.
– Kas lemia tą formos stabilumą?
– Meistriškumas, branda ir patirtis. Tai kompleksinės priežastys.
– Ar galima teigti, kad jums šis sezonas yra geriausias karjeroje?
– Manau, kad tikrai taip. Laimėjau tris „Challenger“ turnyrus, gerai pasirodžiau ATP turnyruose. Tikrai tvirtai sakau, kad kol kas, pats stipriausias sezonas.
– „Roland Garros“ turnyre žaisite ant grunto. Kokių savybių reikia norint gerai pasirodyti ant šios dangos?
– Ištvermė ir gynybinis tenisas. Nelabai mano ginklai, bet matysime. Svarbu ir geri burtai (juokiasi).
– Geriausias jūsų rezultatas šiame turnyre buvo 2010 metais, kuomet užemtėte 50-ą vietą. Kiek šį rezultatą galima pagerinti?
– Viena vieta tikrai galima. Matysime, aš tikiu tuo tikslu. Negaliu atsakyti, kad pagerinsiu dviem ar penkiomis vietomis. Tikimės geriausio, o kaip bus, matysime.
– Kalbant apie Lietuvos tenisą, sakoma, kad esate tik jūs ir daugiau nieko. Kaip vertinate šią poziciją?
– Praėję metai buvo sunkūs ne tik man. Lukui Mugevičiui, kuris dabar reabilituojasi po traumos irgi buvo sunku. Tikiu, kad jis gali sugrįžti.
Šiaip sunkus klausimas, nes pastaruoju metu nebuvau Lietuvoje, todėl iš arti nemačiau, kaip čia viskas atrodo. Pasišneku su Ramūnu Grušu ir Rimvydu Mugevičiumi, kurie sako, kad tikrai yra tų jaunų sportininkų. O kaip jie dirbs ir stengsis nėra viskas trenerių rankose. Jauni sportininkai patys turi norėti dirbti. Sąlygos čia yra labai geros.
– Kaip atrodo dabartinė jūsų komanda, kas treneris?
– Dabar treniruojuosi Janko Tipsarevičiaus teniso akademijoje (Serbija red.past.). Ten dirbu su treneriu Dirku Hordorffu. Su juo dirbau ir seniau, bet 2016 metais išsiskyrėme. O šiuo metu mes vėl kartu.
– Kaip vyksta treniruotės? Treneris į turnyrus kartu keliauja visuomet?
– Jei D.Hordoffas negali, tai važiuoja kitas akademijos treneris. Yra toks jaunesnis vaikinas, o su juo visai neblogai sekasi, tą parodo ir rezultatai. Tai viskas vyksta labai teigiamai.
– Minėjote, kad bendraujate su R.Mugevičiumi ir R.Grušu. Ar dar bendraujate su Remigijumi Balžeku?
– Ne, su juo nebendraujam.
– Kodėl?
– Nebendraujame.
– Kuri kova per praėjusį laikotarpį labiausiai įsiminė?
– Žinoma prieš Davidą Goffiną. Taip pat įsiminė pergalė prieš Daniilą Medvedevą. Daug buvo tų mačų, bet labiausiai įsiminė šios.
– Puiki kova buvo su Gaeliu Monfilsu. Tačiau trečiajame sete pralaimėjote. Ar sunku pamiršti skaudžius pralaimėjimus?
– Tai trunka kelias dienas. Jei tiksliau, tuomet, kai persikeliu į kitą vietą ir pradedu kitus turnyrus. Tada stengiuosi koncentruotis naujoms kovoms.
Žinoma, tos kelios dienos būna nelengvos ir bemiegės, tačiau tai yra normalus dalykas. Visiems taip būna. Pralaimėjus reikia kuo greičiau visą tai pamiršti. Pasidarai išvadas ir kitą dieną reikia eiti toliau dirbti.