„Dabar aš žaidžiu su labai dideliu pasitikėjimu. Prieš kiekvieną kovą mintimis bandau savo mintis taip užvesti, jog save įtikinčiau, kad mano varžovai – idiotai. Ir taip yra, kol neįrodyta atvirkščiai, – kalbėjo šachmatininkas. – Aš suprantu, kad tai skamba labai arogantiškai, tačiau man taip lengviau gyvenasi. Ir galvoju, kad tai teisingas požiūris“.
Kalbėdamas apie savo pasirengimą kovoms, M.Carlsenas tikino: „Aš geriausiai sugebėdavau iš savęs viską išspausti tada, kai neįvertindavau varžovų. Tai kur kas geriau, nei pervertinti jų pajėgumą. Todėl kovodamas aš netikiu, kad oponentas gali man suregzti pinkles. Toks požiūris man yra optimalus“.
Norvegijos šachmatininkas yra pirmais istorijoje šios sporto šakos atstovas, kuris tapo čempionu visose trijose kategorijose: nuo 2013 metų jis yra klasikinių šachmatų čempionas, nuo 2014-ųjų iki 2016 metų – greitųjų šachmatų ir 2017-2018 metais – blico šachmatų čempionas.
Praėjusiais metais Londone vykusioje kovoje dėl pasaulio šachmatų čempiono titulo nugalėtojo vardą ginęs M.Carlsenas įveikė JAV atstovą Fabiano Caruaną. Norvegas nepralaimėjo nė vienos partijos.
Po 12 klasikinių partijų buvo užfiksuotos lygiosios 6:6, o tai reiškė, kad čempionas turėjo paaiškėti tik po žaibo turnyro. Tai buvo partijos, kurioms buvo skiriama po 25 minutes apgalvojimo plius dešimt sekundžių ėjimui. Pirmąsias tris partijas laimėjęs M.Carlsenas šventė pergalę greitųjų šachmatų mače 3:0.
Mačas dėl pasaulio šachmatų karūnos vyko jau 56-ąjį kartą.
M.Carlsenas 2013-aisiais kovoje dėl pasaulio čempiono vardo įveikė indą Viswanathaną Anandą. Susigrąžinti karūną indas nesėkmingai bandė 2014 ir 2015 metais. 2016-aisiais M.Carlsenas po papildomų partijų nugalėjo rusą Sergejų Kariakiną. M.Carlseno trenerių štabe dirba Lietuvos šachmatininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen vyras Peteris Heine Nielsenas.
F.Caruana iškovojo teisę grumtis dėl pasaulio čempionato titulo, kai 2018 metų kovą laimėjo atrankos turnyrą.
Klasikinių šachmatų partijose abu sportininkai tarpusavyje buvo susitikę 43 kartą. 10 pergalių iškovojo M.Carlsenaas, 5 – F.Caruana, o 28 partijos baigėsi lygiosiomis.
Dar 26 kartus abu šachmatininkai žaidė greitųjų šachmatų ar parodomuosius mačus. Čia taip pat pranašesnis buvo M.Carlsenas – 16 pergalių ir 4 lygiosios.