Trečiadienį Sporto Arbitražo teismas (CAS) atmetė C.Semenya protestą IAAF dėl nuo 2015 metų įsigaliojusios taisyklės dėl padidinto testosterono kiekio. 28-erių sportininkė patikino, kad toks sprendimas yra „labai neteisingas, kuris neleis man gyventi taip, kaip aš esu gimusi“.
Tad įsigaliojo IAAF taisyklė: įvesti testosterono kiekio ribą moterims sportininkėms.
Atmetus protestą PAR sportininkė bus priversta vartoti vaistus ir mažinti testosterono kiekį organizme arba trauktis į kitą sporto šaką, kur šis organizmo elementas neturi didelės reikšmės.
Taip pasibaigė jau 10 metų vykusi kova tarp olimpinės čempionės Caster Semenya ir tarptautinių organizacijų ir sporto atstovų, kurie teigė, kad sportininkė negali būti įvardijama moterimi dėl padidėjusio testosterono kiekio.
C.Semenya tapo savotišku hiperandrogenizmo sinonimu moterų sporte.
Sportininkė yra sulaukusi daugybės nemalonių žodžių dėl testosterono pertekliaus.
C.Semenya nėra vienintelė sportininkė, kuriai užfiksuotas testosterono perteklius, tačiau atletė yra labiausiai sėkmės lydima iš jų.
Moters sąvoka per sporto varžybas aidėjo ir Rio de Žaneiro olimpiadoje, kai C.Semenya iškovojo auksą 800 m bėgiko rungtyje, ji buvo apšaukta „ne moterimi“.
Moteris taip pat nuo 2009 metų išgyveno daugybę nemalonių akimirkų – turėjo įrodyti, kad yra moteris, o tada tyrimo rezultatai netikėtai pateko į viešumą.