Įvertino A. Didžbalio padėtį: „Sportininkas yra atsakingas už tai, ką dedasi į burną“

2019 m. balandžio 3 d. 20:29
„Labai maža tikimybė, kad pavyks įrodyti savo tiesą, o ir resursų tai pareikalaus labai daug“, – nuskambėjusias žinias dėl sunkiaatlečio Aurimo Didžbalio diskvalifikacijos lrytas.lt pakomentavo Lietuvos antidopingo agentūros atstovė Rima Valentienė.
Daugiau nuotraukų (12)
Antrą kartą gyvenime draudžiamas medžiagas vartojęs ir dopingo kontrolierių pagautas sportininkas sulaukė išties nemenkos bausmės.
Antradienį Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IWF) nepasigailėjo 27-erių A.Didžbalio ir šį diskvalifikavo aštuoneriems metams. Nors pats sportininkas ir treneris Bronius Vyšniauskas ketina ieškoti teisybės teismuose, tačiau vargu ar pavyks įrodyti jiems savo tiesą.
Pats sportininkas teigia, kad jo sąžinė yra rami ir jis draudžiamų medžiagų nevartojo.
„Yra baisiausia, kai esi kaltinamas tuo, ko nepadarei. Mano sąžinė yra rami, kadangi draudžiamų medžiagų nevartojau“, – po diskvalifikacijos paskelbimo kalbėjo A.Didžbalis.
Keista, nes šioje istorijoje faktas, jog draudžiamos medžiagos buvo rastos sunkiaatlečio organizme, yra nepaneigiamas. Vienintelis dalykas, kuris galėtų išgelbėti sportininką, tai tų medžiagų patekimo į organizmą aplinkybės.
2017 metais pasaulio čempionate A.Didžbalis visus gerbėjus Lietuvoje pradžiugino iškovotais sidabro ir bronzos medaliais, tačiau triumfo akimirkas netrukus ėmė temdyti dopingo šešėlis. Netrukus tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IFW) paskelbė, kad čempionato metu paimtas sportininko mėginys sukėlė įtarimų.
Pranešime buvo teigiama, kad lietuvio organizme rastas androgeninių receptorių moduliatorius (SARM S-22). Medžiaga SARM yra anabolinis steroidas, o jo poveikis yra didinti raumenų jėgą ir ištvermę. Tačiau nuo įprastų anabolinių steroidų skiriasi tuo, kad SARM veikia ne visą organizmą, o skeleto raumenis. Ši medžiaga į sąrašą buvo įtraukta tik 2008 metais.
Pradžioje sportininkas ir jo treneris Bronius Vyšniauskas buvo iškėlęs versiją, kad mėginio ėmimas buvo vykdomas ne pagal taisykles.
„Pirmą kartą gyvenime taip mėginį pridavinėjome. Žmonių daug, paima, nuneša kažkur, tada padeda, ateina ir prašo pasirašyti. Kažkoks toks...Netikiu, kad jie kažką įpylė, bet buvo pažeistos mėginio ėmimo taisyklės, – tikino B.Vyšniauskas.
Vis tik vėliau pasirodė kitokia versija. Draudžiama medžiaga į A.Didžbalio organizmą pateko vartojant legalius maisto papildus, kurie buvo užteršti ta pačia medžiaga, rasta per pasaulio čempionatą Anahaime (JAV) sportininko organizme. Ir nors tai galėtų būti ir tiesa, tačiau sudėtingiausia bus įrodyti, kad dopingas pateko tokiu būdu, o ne tiesiogiai vartojant tą draudžiamą medžiagą.
Sportininko treneris antradienį kalbėdamas su lrytas.lt žurnalistu Modestu Krukausku patikino, kad prie kryžiaus bandys kalti būtent tą maisto papildų gamintoją.
„Mes paduosime į teismą tą amerikiečių kompanija, kuri gamina papildus, dėl kurių dopingo vartojimu buvo apkaltintas Aurimas.
Kažkokia nesąmonė. Mes tarptautinei sunkiosios atletikos organizacijai įrodėme, kad per čempionatą JAV pirktuose maisto papilduose buvo draudžiamų preparatų. Ir Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija pradžioje sutiko su mūsų įrodymais ir argumentais.
Buvau šimtu procentų įsitikinęs, kad Aurimui bus skirtas įspėjimas arba maža bausmė dėl neatsargumo“, – antradienį pasakojo B.Vyšniauskas.
Tačiau antidopingo agentūros atstovai priminė labai svarbų dalyką: „pirmiausiai, tai pats sportininkas yra atsakingas už tai, ką dedasi į burną.“
Sunkiaatlečiui bausmė bus pradėta skaičiuoti nuo 2018 metų sausio mėnesio. Grįžti į sportą A.Didžbalis galėtų tik 2026 metais, o šiam jau bus suėję 34-eri metai. Tad realu, jog lietuvio sportinė karjera baigta. Sunkiaatletis dar turės sugrąžinti ir premijas bei apdovanojimus.
A.Didžbalis dar bandė tarptautinei sunkiosios atletikos federacijai įrodyti, jog draudžiama medžiaga jo organizme atsidūrė per maisto papildus, tačiau organizacija tuo nepatikėjo.
Teoriškai A.Didžbalis gali kreiptis į sporto arbitražo teisimą (CAS) ir siekti įrodyti savo tiesas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.