Tačiau nei Lauros Asadauskaitės-Zadneprovskienės, nei Justino Kinderio ar Rūtenio Paulausko bei Pauliaus Malžinsko pavardės sostinės gyventojų nesužavėjo. Jų suburtas visuomeninis komitetas „Judėk, Vilniau“ patyrė visišką fiasko.
Už juos balsavo vos 1903 žmonės, o tai sudarė tik 0,88 procento.
„Esame nusivylę rezultatais ir to tikrai neslėpsime. Nebūsime tais, kurie bandys juodą spalvą vadinti balta. Vakar žiūrėjau reakcijas po rinkimų, tai atrodo lyg visi būtų laimėję. Mes pripažįstame, kad mūsų rezultatai netenkina ir esame nusivylę“, – pirmadienį bendraudamas su lrytas.lt kalbėjo P.Malžinskas.
48-erių UEFA kategorijos inspektorius pripažino, kad į vieną krūvą susibūrusių sporto pasaulio atstovų lūkesčiai buvo kur kas didesni.
„Mes tikėjomės įveikti rinkiminį barjerą. Buvome išsikėlę tikslą įveikti tą 4 procentų savivaldybių tarybos rinkimų ribą“, – atskleidė P.Malžinskas.
Pirmąją vietą komiteto sąraše pagal pirmumo balus užėmė R.Paulauskas, už jo rikiuojasi L.Asadauskaitė-Zadneprovskienė, komiteto kandidatė į Vilniaus miesto mero postą Inga Laurušonė, P.Malžinskas ir J.Kinderis. Tačiau rinkimuose 4 procentų ribos neperkopė ir kur kas solidesnės partijos, o šiam komitetui reikėjo surinkti penkis kartus daugiau balsų, norint pasiekti užsibrėžtą tikslą.
P.Malžinskas detaliau analizuoti nesėkmės priežasčių nesiryžo, tačiau vieną bėdą išskyrė.
„Sunku kol kas įvertinti viską. Reiktų padaryti detalesnę analizę. Mūsų pati rinkimų kampanija buvo tikrai nebloga. Sakyčiau, kad mums pritrūko laiko. Per trumpą laiką nespėjome aktyviau įtraukti bendruomenės. Turbūt neužteko laiko įsigilinti į visuomenės problemas ir pasiūlyti konkrečius sprendimus“, – atviravo Vilniaus regiono futbolo sąjungos prezidentas.
Tačiau P.Malžinskas užtikrino, kad būrį garsių Lietuvos sportininkų vienijantis komitetas nebuvo vienadienis projektas ir turėtų pratęsti savo gyvavimo laikotarpį: „Nemanau, kad susibūrėme tik šiems rinkimams. Nežinau tik kokia forma, bet manau bus tęstinumas. Pralaimėjimas yra skaudus, reikia visiems gerai pagalvoti kaip ir kokiu keliu tęsti mūsų veiklą.“
Panašu, kad visuomenė kreivai pasižiūrėjo į mažesnę arba visai politinės patirties neturinčius sporto pasaulio atstovus, kurie susibūrė į vieną junginį. Mat sėkmingų sporto veikėjų istorijų šiuose rinkimuose netrūksta.
Krepšinio treneriai Valdemaras Chomičius, Žydrūnas Urbonas, Antanas Sireika bei buvęs krepšininkas Tomas Pačėsas sėkmingai atsidūrė mandatus gavusių sąrašų viršūnėse, o ir tame pačiame Vilniaus mieste buvęs krepšininkas Linas Kvedaravičius jau gali ruoštis antrajai kadencijai sostinės valdžioje.
O kur dar į Kauno miesto tarybą patekusi buvusi lengvaatletė ir olimpietė Inga Juodeškienė, Skuodo rajone – olimpietė disko metikė Zinaida Sendriūtė.
Panašu, kad visuomenė kur kas palankiau žiūri į sportininkus, įsispraudusius sąrašuose tarp patyrusių politikų. Tiesa, P.Malžinskas atskleidė, kad jų visuomeninis komitetas turėjo pasiūlymų bendradarbiauti iš įvairių partijų, tačiau šiuos atmetė.
„Pas mus nebuvo politikų ar politinės patirties turinčių žmonių. Galbūt žmonės tai įvertino kaip trūkumą. Bet prieš rinkimus turėjome begalę pasiūlymų, tarp jų buvo gana ir rimtų politinių jėgų. Jei būtume turėję tikslą tik patekti į tarybą, tai laisvai galėjome tą pasiekti“, – teigė komiteto narys.