Čadajevos ieškinį Ispanijos klinikai, tačiau priteisti pinigai yra tik lašas jūroje, palyginus su tuo, kiek sportininkė reikalavo – vietoj beveik 700 tūkst. gavo šiek tiek daugiau kaip 800 eurų.
M.Čadajeva prieš pat 2014 metų Sočio olimpiadą, besitreniruodama trasoje, patyrė sunkią stuburo traumą ir daugiau kaip dešimt mėnssių bandė atsistoti ant kojų Ispanijos klinikoje, kuriai vadovauja Rusijos chirurgas Jevgenijus Bliumas.
Sportininkė tikino, kad daktaras žadėjo ją pastatyti ant kojų, tačiau to neįvyko, tad ji reikalavo sugrąžinti visus sumokėtus pinigus: 698 tūkst. eurų ir kaip moralinę kompensacija dar 69 tūkst. eurų.
Tačiau Rusijos teismas nutarė sumažinti neįgalios sportininkės pretenzijų sumas – iš gydytojo J.Bliumo priteisė apie 550 eurų kaip moralinę žalą ir dar skyrė jam 273 eurų baudą.
Dėl didesnės sumos M.Čadajevai atsakyta, o pati įpykusi sportininkė, gyvenanti dabar Ispanijoje, žada skųsti teismo nutartį.
Prieš penkerius metus per treniruotę Sočio olimpinėse žaidynėse šiurpią traumą patyrusi Rusijos akrobatinio slidinėjimo rinktinės narė Marija Čadajeva buvo tokios sunkios būklės, kad olimpiniame kaimelyje buvę medikai išsigando vežti moterį į klinikas Maskvoje ir darė operaciją tiesiog olimpiniame kaimelyje Krasnyj Chutor.
Po 7 valandų operacijos ir po to sekusių dar dviejų operacijų sportininkė vis dėlto pagerėjimo nepajuto – dėl stuburo lūžio buvo paralyžiuota apatinė M.Čadajevos kūno dalis.
Tuomet net Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas atvyko aplankyti žiemos sporto atstovės, ji buvo gydoma net Vokietijoje.
Tačiau medikai dabar jau 29-erių M.Čadajevai nieko gero nežadėjo.
Moteris su būsimu vyru Aleksejumi Čadajevu sužinojo apie Rusijos profesorių J.Bliumą, kurio klinikos veikia Maskvoje ir Marbeloje. Tad pora metė gydymą Vokietijoje ir iškeliavo gydytis pas rusų mediką į Ispaniją.
Buvo teigiama, kad gydymas kasdien M.Čadajevai kainavo po 1 tūkst. eurų, o siekti rezultato sportininkė privalėjo kasdien reabilitacijos centre praleisdama po 6-8 valandas.
Nors gydymo apmokėjimui M.Čadajeva turėjo pradžioje tik 15 tūkst. eurų, tačiau vyras įkūrė Marijos vardo fondą, kuriame rinko pinigus sportininkės gydymui.
Dabar Čadajevų šeima, kuriai per tą laiką gimė ir dukra, bando atsiteisti apie 700 tūkst. eurų iš gydytojo J.Bliumo.
Tačiau pats profesorius teigė, kad niekada nežadėjo žūtbūt pastatyti sportininkės ant kojų.
Jis savo pareiškime aiškino, kad pradžioje M.Čadajeva dirbo reabilitacijos centre, tačiau po devynių mėnesių nutarė skirti daugiau laiko atostogoms, o grįžus į centrą paprašė lengvesnių krūvių.
Be to, po dešimties mėnesių rusė jau nemokėjo pinigų už gydymą, tačiau pats J.Bliumas pastoviai konsultavo atletę.
„Laikausi pozicijos, kad tik sunkus darbas reabilitacijoje gali padėti šiai moteriai bent jau pralaužti ledus, tačiau noras blėso.
Aš nesakiau, kad po metų ar dviejų ji pradės vaikščioti, tačiau Marija aiškina, kad buvo duoti tokie pažadai. Žinant jos diagnozę, tai tai yra per daug drąsu.
Buvo daroma viskas, kad pacientė bandytų atgauti motorikos funkcijas“, – teigiama mediko išplatintame pareiškime.