Sportininką su Lietuvos trispalve Vilniaus oro uoste pasitiko Lietuvos tautinio olimpinio komiteto (LTOK) prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, taip pat artimieji ir draugai.
16-metis M.Morauskas sidabro apdovanojimą pelnė didžiojo šuolio („Big Air“) rungtyje. Akrobatinio nusileidimo („Slopestyle“) varžybose jis liko greta prizininkų pakylos – ketvirtas.
„Kai sužinojau, kad užėmiau antrą vietą, žiauriai apsidžiaugiau. Tikėjausi patekti į penketuką, todėl kai paskelbė, kad lipsiu ant podiumo, tai laimės buvo pilnos kelnės. Buvau toks laimingas, kad net neturiu žodžių tai apibūdinti“, – naujienų agentūrai ELTA sakė M.Morauskas.
Sportininkas prisipažino, kad tokiose varžybose daug lemia smulkmenos, todėl pozicijos galėjo būti visai kitokios.
„Visada gali būti geriau, bet savo planą įvykdžiau 100 proc. Europoje būti ketvirtam ir antram tarp savo amžiaus sportininkų yra nuostabu. O dar esant iš šalies, kurioje nėra kalnų, tai yra labai didelis pasiekimas“, – pabrėžė M. Morauskas.
M.Morauskas tapo ketvirtuoju lietuviu, iškovojusiu medalį Europos jaunimo žiemos olimpiniuose festivaliuose.
2017 metais aukso medalį pelnė greitojo čiuožimo trumpuoju taku atstovas Salvijus Ramanauskas, o sidabro apdovanojimus yra pelniusius slidininkė Irina Terentjeva (2001 m.) ir biatlonininkė Gabrielė Leščinskaitė (2013 m.).
Kalbėdamas apie tai, kuri rungtis – didžiojo šuolio ar akrobatinio nusileidimo – jam yra palankesnė, sportininkas prisipažino, kad skirtumas tarp jų yra nedidelis ir dauguma jo konkurentų varžosi abejose disciplinose.
„Tai yra iš esmės tas pats. Ir ten, ir ten dažniausiai šoki per tą patį trampliną. Tik tiek, kad „Big Air“ rungtyje tu šoki tik per jį, o „Slopestyle“ reikia dar leistis per vamzdžius. Man jos abi vienodai patinka“, – teigė M.Morauskas.
Šie M. Morausko pasiekimai nėra atsitiktiniai. Vienas perspektyviausių Lietuvos žiemos sporto atstovų nuosekliai kyla karjeros laiptais ir sustoti neketina.
„Šį sezoną turėjau daug varžybų, treniruočių. Tiesiog daug dirbau dėl savo tikslų, kad galėčiau bent 90 proc. jų pasiekti. Šįkart pavyko. Žinoma, buvo ir sėkmės, bet svarbiausia, kad viskas baigėsi gerai“, – Eltai sakė M.Morauskas.
Sportininkas atskleidė, kad EYOF festivalis buvo vienas svarbiausių metų startų. Kitas svarbus išbandymas – Švedijoje vyksiantis jaunimo pasaulio čempionatas. Taip pat jis vis dažniau varžysis ir su suaugusiais.
„Triukus būtinai dar tobulinsiu. Sezono pabaigoje jau sniegas tampa minkštesnis, nebėra ledo, todėl galima rizikuoti griūti ir vis tiek neskaudės. Tikiuosi dar šiame sezone pavyks pademonstruoti naujus triukus“, – pokalbį baigė M.Morauskas.