33-ejų karjerą jau baigęs kanojininkas prieš 6,5 metų užėmė 2-ąją vietą 200 m sprinto varžybose. Jį palenkė tik ukrainietis Jurijus Čebanas, o trečias liko rusas Ivanas Štylis.
2016 metais karjerą baigęs ir į politiką pasukęs visaginietis J.Šuklinas antradienį vakare pats feisbuke pasidalino žinia apie gautą pranešimą, tačiau vylėsi, kad įsivėlė klaida, nes pranešime nurodytas „Jevgenij Daluzyan“.
Tačiau visi kiti duomenys atitinka J.Šuklino duomenis, todėl akivaizdu, kad dėl dopingo jau nubaustos Armėnijos sunkiaatletės Melanios Daluzian pavardė įrašyta per klaidą.
Pats J.Šuklinas išreiškė viltį, kad dopingo tyrėjai kažką pripainiojo, tačiau faktai rodo, kad nereikėtų puoselėti iliuzijų.
Pranešime nurodoma, kad atleto mėginys paimtas 2012 m. rugpjūčio 11 d., o jo organizme rasta dehidrochlormetilstestostetono pėdsakų.
Pagal Tarptautinio olimpinio komiteto programą anksčiau paimti dopingo mėginiai tikrinami iš naujo naudojant naujas technologijas, todėl įkliuvę atletai skaičiuojami dešimtimis.
Pernai Lietuvos lengvaatletė Austra Skujytė gavo septynkovės varžybų bronzos medalį, kai dėl dopingo vartojimo buvo nubaustos dvi varžovės ir lietuvė iš 5-osios vietos šoktelėjo į 3-iąją.
Tačiau dabar Lietuva gali netekti J.Šuklino iškovoto medalio ir Londono žaidynių taupyklėje vėl liks 5 apdovanojimai (Rūtos Meilutytės ir Lauros Asadauskaitės auksas, Aleksandro Kazakevičiaus, Evaldo Petrausko ir A.Skujytės bronza).
Nors J.Šuklinas jau yra baigęs karjerą, dėl atimto medalio jam gresia milžiniški nuotoliai.
Už olimpinio vicečempiono titulą sportininkui buvo išmokėta 200 tūkst. litų premija iš valstybės biudžeto, Lietuvos tautinis olimpinis komitetas (LTOK) jam įteikė BMW automobilį.
Už sportininko pasiekimus didžiulės naudos turėjo ir Lietuvos baidarių ir kanojų irklavimo federacija, kuri gavo daug reitingo taškų, lėmusių padidintą finansavimą.
Kol kas galima tik spėlioti, kam būtų taikoma senatis, o kas būtų palikta.
Lrytas.lt žiniomis, LTOK prieš kelias savaites gavo pirmąją žinią su griežto konfidencialumo žyme dėl įtarimų J.Šuklinui.
Per tą laiką buvo aiškinamasi, ar neįvyko klaida, tačiau gauti atsakymai J.Šuklinui nieko gero nežada ir viltys išsisukti motyvuojant technine klaida yra labai menkos.
Manoma, kad apie teigiamą dopingo atvejį bus viešai paskelbta ištyrus B mėginį.
Tada turėtų būti priimtas sprendimas dėl sankcijų – kuriam laikotarpiui jos bus taikomos ir kurie dar rezultatai bus panaikinti.
Federacija ir sportininkas tyrės galimybę gintis ir kreiptis į Sporto arbitražo teismą (CAS), tačiau tam reikės nemenkų finansinių išteklių.
Bet kokiu atveju, šalies sportui tai gali tapti dar viena nenuplaunama dėme, o J.Šuklinui – ir politine savižudybe, nes buvęs sportininkas siekia Visagino mero posto.
Kanojininkas per pastaruosius metus gimtajame mieste įgijo didelį autoritetą, o jam paskelbus žinią apie įtarimus feisbuke sulaukė vien palaikymo žinučių.