J.Šuklinas antradienį paviešino gautą laišką, kuriame jis kaltinamas dopingo vartojimu per Londono olimpines žaidynes. Tiesa, laiške nurodytas gavėjas yra ne Jevgenijus Šuklinas, o Jevgenijus Daluzyan. Sportininkas įtaria, kad tai tiesiog klaida, nes Daluzyan yra Armėnijos sunkiaatletės Melanie pavardė, o pastaroji dėl dopingo vartojimo buvo suspenduota praėjusių metų pabaigoje.
Gautame laiške yra nurodytas Lietuvos nacionalinis olimpinis komitetas, lietuvio akreditacijos numeris. Netiksli yra tik pavardė.
„Pats šią informaciją sužinojau iš žiniasklaidos. Dar šiandienį (trečiadienį – red. past.) tikrinau savo paštus, bet jokios informacijos negavome. Neoficialiai ši žinia jau buvo pasklidusi prieš gerą savaitę, bet oficialaus pranešimo jokio neturime. Iškart susisiekėme su J.Šuklinu. Kol kas viskas vyksta kalbų lygyje. Jis kalbėjo panašiai, kaip savo paviešintame pasiaiškinime“, – Eltai sakė R.Petrukanecas.
BKI generalinis sekretorius teigė girdėjęs, kad J.Šuklinas jau pareikalavo B mėginio tyrimo ir lauks naujų rezultatų iš Lozanos (Šveicarija).
„Sunku komentuoti tokią situaciją. Kokie yra faktai – po olimpinių žaidynių jis iškart buvo patikrintas ir testas buvo neigiamas. Bet kaip žinome, dabar labai daug testų yra tikrinami iš naujo. Atrastos naujos technologijos, kurios leidžia pertikrinti tuos testus. Bet negaliu nieko patvirtinti, nes mes nesame gavę jokios informacijos apie teigiamą A testą, – kalbėjo R.Petrukanecas. – O dėl tos klaidos, tai keistai atrodo, kai visi duomenys atitinka mūsų sportininko aprašymą, tik pavardė ne ta.
Gali būti techninė klaida siunčiant laišką, bet kol nežinome oficialios informacijos, tol negalime nieko imtis. Bendrausime su Lietuvos antidopingo agentūra (LAA) ir kai tiek ji, tiek mes gausime oficialius dokumentus, tada viską darysime pagal LAA rekomendacijas“.
Draudžiama medžiaga yra anabolinis steroidas – dehidrochlormetiltestosteronas. Pasak R.Petrukaneco, ši medžiaga tikrai gali suteikti papildomos galios kanojas irkluojantiems atletams.
„Ji leidžia priauginti raumenų masę, didinti jėgą, mažinti riebalų kiekį. Šis argumentas, šiuo atveju, yra mūsų nenaudai. Būna, kai draudžiamas preparatas visiškai neturi įtakos tam tikros sporto šakos atstovui, o šįkart jis tikrai atitinka mūsų sporto specifiką“, – pabrėžė R.Petrukanecas.
Pats R.Petrukanecas su J.Šuklinu jau daug metų yra pažįstamas, abu ne vieną sezoną sportavo kartu. Vienam iš BKI vadovų vis dar sunku patikėti, kad tai gali būti tiesa.
„Realiai man tai yra šokas, nes Jevgenijus paskutinius penkerius karjeros metus buvo komandos lyderis. Visas dėmesys buvo nukreiptas į jį. Jo gyvenimo stilius ir karjera buvo po padidinamuoju stiklu. Jis tiesiog neturėjo teisės į jokią klaidą. Nei asmeniniame gyvenime, nei sporte. Būnant tokioje padėtyje bandyti kažką gudrauti – man tai yra sunkiai tikėtina. Žinant jo gyvenimo būdą, visa ši istorija atrodo labai keistai“, – pridūrė R.Petrukanecas.
2012 metais Londono olimpinėse žaidynėse J.Šuklinas iškovojo sidabro medalį. Taip pat jis yra daugkartinis Europos bei pasaulio čempionatų prizininkas. 2016 metais jis paskelbė apie karjeros pabaigą.
„Kai prieš septynerius metus lipau ant pakylos atsiimti Lietuvai iškovoto olimpinio medalio, tai buvo įrodymas sau, kad viską galima pasiekti sunkiu, sąžiningu darbu, disciplina bei užsispyrimu. Man taip atrodė tada ir atrodo dabar, apie tai aš daug metų pasakoju jauniesiems sportininkams.
Vis dėlto turiu pranešti, jog sulaukiau laiško iš Lozanos. Jame rašoma, kad esu įtariamas neleistinos medžiagos vartojimu 2012 metų Londono olimpinėse žaidynėse. Nors gauto laiško turinį lydi netikslumai, o visą situaciją – sutapimai“, – socialiniame tinkle „Facebook“ rašė 33-ejų metų J.Šuklinas, taip pat įtariantis, kad tai gali būti bandymai jam pakenkti artėjant Visagino savivaldybės rinkimams.