G. Pabijanskas, išrinktas geriausiu 2018 metų Šiaulių BMX sportininku, Tarptautinės dviračių sporto federacijos (UCI) pasaulio (elito klasė) reitinge užima 118 vietą, L. Karalius – 213.
Gabrielius pernai UCI pasaulio čempionate elito klasėje iškovojo 32 vietą iš 78 dalyvių, Latvijos čempionate elito klasėje (7 etapai) tapo vicečempionu, o Baltijos jūros šalių taurės varžybose elito klasėje iškovojo pirmąją vietą.
Lukas pernai Lietuvos čempionate elito klasėje buvo antras, o kitose varžybose aukštais pasiekimais negalėjo pasidžiaugti: gydėsi traumą, vėliau negalėjo dalyvauti varžybose visu pajėgumu.
Praėjusių metų kovą L. Karalius UCI buvo pakviestas į treniruočių stovyklą pasaulio dviračių centre (WCC) Šveicarijoje. Dviratininkus ten treniravo prieš kelerius metus pasaulio čempionu tapęs Liamas Phillipsas iš Didžiosios Britanijos.
„Šiemet rinksime taškus ir ruošimės olimpiadai. Nors jau varžybos suplanuotos, bet žiūrėsime, kokį finansavimą gausime. Kol kas nežinome, nei kiek Lietuvos dviračių sporto federacija, nei kiek Lietuvos tautinis olimpinis komitetas skirs“, – sakė sportininkų ir Lietuvos vyrų BMX rinktinės treneris Donatas Armonas.
Treneris tikisi, kad finansiškai prisidės ir Šiaulių miesto savivaldybė.
Į olimpiadą pateks 24 stipriausi BMX dviratininkai iš viso pasaulio. Ar lietuviai pateks tarp jų, pasak trenerio, priklausys nuo to, kiek taškų pavyks surinkti, kiek aukštų vietų pavyks iškovoti svarbiose varžybose.
„Elito grupėje yra labai didelė konkurencija – daugiau kaip 2 tūkstančiai dalyvių. Taigi, bus sunku, bet galimybių yra. Taškus sportininkai rinks iki 2020 metų, o tada jau UCI komisija spręs, kokioms šalims ir kiek kvietimų skirti“, – sako D. Armonas.
Pasak trenerio BMX sporto šaka yra nelengva, čia pasitaiko nemažai traumų, tad labai daug kas priklauso nuo sėkmės. Lietuvai konkuruoti su kitomis šalimis nelengva dar ir todėl, kad neturi daug BMX sportininkų.
Ir Lukas, ir Gabrielius treniruojasi sporto centro „Dubysa“ sporto bazėje. Išvykti į treniruočių stovyklas užsienyje trukdo finansavimo trūkumas.
„Dabar jau turėtume būti ten, kur šilta, ir treniruotis, o mes, nors ir turime du stiprius perspektyvius sportininkus, esame priversti būti čia ir laukti, kol atšils orai. Dirbame sporto salėse, su treniruokliais. Pirmos varžybos bus kovą Rusijoje, ir jos bus atsargios, kad negautume traumų. Jau turėjome būti sudalyvavę trejose varžybose, bet kadangi negavome finansavimo, neišvykome, bet varžybų dar bus“, – sakė treneris.
Nepaisant mažo finansavimo, lietuviams kartais pavyksta aplenkti sportininkus su milijoniniais biudžetais.
Pirmą ir kol kas vienintelį kartą Lietuvai olimpiadoje atstovavo BMX dviratininkė taip pat šiaulietė Vilma Rimšaitė. Ji dalyvavo Londono olimpiadoje 2012 metais ir nukeliavo iki pusfinalio, kur savo grupėje užėmė septintąją vietą, bet į finalą nepateko.