21-erių korėjietė pareiškė, kad nuo 17 metų kentė savo trenerio seksualinę prievartą ir tas košmaras baigėsi tik prieš pat 2018 metų Pjongčango žaidynes.
Kaip papasakojo pati nukentėjusioji, ji buvo prievartaujama valstybiniuose sporto centruose, persirengimo ir trenerių kambariuose, masažinėse, kas sukėlė dar didesnę visuomenės audrą: dabar jau kalbama apie sporto sistemos priežiūros spragas.
„To negalima ignoruoti ir negalima į tai žiūrėti tik pagrūmojant pirštu – tai laužo gyvenimus, todėl nusikaltėlis privalo būti nubaustas“, – tikino Shim Suk-hee.
Greitojo čiuožimo trumpuoju taku treneris Cho Jae-beomas dabar sėdi kalėjime, o teismas jį neseniai nubaudė 10 mėnesių arešto už smurtą prieš kitus auklėtinius. Įrodyta, kad specialistas ne kartą mušė jaunus sportininkus, šaipėsi iš jų.
Dabar sportininkė parašė pareiškimą ir kaltina trenerį ne tik mušimu, bet ir ketverius metus vykusia seksualine prievarta.
Pats Cho Jae-beomas jau pareiškė, kad sutinka, jog kai kada tiek žodžiais, tiek ir ranka suteikė sportininkei skausmą, bet tik tam, kad „rezultatai būtų geresni“. Apie seksualine prievartą jis neužsiminė nė žodžiu.
Nukentėjusioji ilgai tylėjo, nes Pietų Korėjoje gajus stereotipinis požiūris į vyro vaidmenį visuomenėje ir požiūrį į moteris.
„Ji bijojo, kad tai užtrauks didelę gėdą šeimai, bus neteisingai suprasta ir atstumta visuomenės. Be to, ne kartą treneris grasino sportininkei fiziniu susidorojimu, jei ši pabandytų paviešinti prievartą“, – kalbėjo olimpinės čempionės advokatas.
Shim Suk-hee yra iškovojusi net keturis olimpinius medalius, iš kurių du – auksiniai. Ji juos pelnė 2014 metų Sočio ir 2018-ųjų Pjongčango olimpiadose kovodama estafetės rungtyse.