Vėliau komisijos pavadinimas evoliucionavo į Lietuvos kilnaus žaidimo komitetą, galiausiai tapo Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komitetu.
Šis komitetas šiemet surengė išplėstus Lietuvos sporto FAIR PLAY apdovanojimus. LTOK būstinėje surengtame renginyje buvo apdovanoti 5 nominacijų laureatai, tačiau vienas iš nominantų negalėjo atvykti iš Australijos.
Šių metų „FAIR PLAY projekto“ nominaciją atsiėmė Lietuvos vaikų ir jaunimo futbolo asociacija. Apdovanojimas organizacijai skirtas už 2018 metais išleistą Etikos kodeksą, kuris skirtas jauniesiems sportininkams, tėvams, treneriams ir sporto įstaigos administracijos darbuotojams. Nominaciją atsiėmė asociacijos prezidentas Vytautas Vaškūnas.
Metų „FAIR PLAY organizacija“ paskelbta Lietuvos skraidančiojo disko federacija. Įstaiga, kurios atstovaujamoje sporto šakoje kilnaus ir garbingo sportinio elgesio normos yra aukščiau visko, kuriame komandos varžosi tarpusavyje be teisėjų, kurios komandos vertina viena kitą per kilnaus sportinio elgesio prizmę. Nominaciją atsiėmė LSKF atstovai Gintarė Petrauskaitė ir Mindaugas Mendelis.
Nominaciją „Jaunojo sportininko kilnus poelgis“ atsiėmė tekvondo kovotoja Klaudija Tvaronavičiūtė. Šiaulietė šiuo apdovanojimu pagerbta už kilnų poelgį Paryžiuje vykusiame „French Open“ G-2 tekvondo turnyre, kur kroatės Nikitos Glasnovič prašymu stojo į dvikovą neatgavusi jėgų po ankstesnės kovos, lygioje kovoje pralaimėjo ir nepateko į pusfinalį.
Varžovė paprašė lietuvės, kad ši po pergalingos kovos iškart eitų kovoti su ja, nes sportininkė privalėjo vykti į oro uostą ir skirsti į kitą turnyrą.
„Metų kilnaus poelgio“ apdovanojimas atiteko lengvaatletę Brigitą Virbalytę, kaip ji pati sako, „neatlygintinai iš duobės ištraukusiam ir neįtikėtinai geram sezonui paruošusiam“ treneriui iš Australijos Brentui Vallance‘ui. Turėdamas savo auklėtinius B. Vallence‘as visą sezoną rūpinosi B. Virbalyte ir padėjo jai Europos čempionate iškovoti ketvirtąją vietą.
FAIR PLAY apdovanojimu „Už viso gyvenimo nuopelnus“ pagerbtas profesorius Juozas Skernevičius. Buvusį lengvaatletį, slidininką, baidarininką, slidinėjimo trenerį, dėstytoją ir sporto mokslininką šiai nominacijai pasiūlė net du skirtingi šaltiniai.
Be akademinių laimėjimų J. Skernevičius trisdešimt metų treniravo Lietuvos slidinėjimo rinktinę, padėjo išugdyti olimpinius čempionus Vidą Vencienę ir Algimantą Šalną.
Visų nominacijų nugalėtojus išrinko Lietuvos kilnaus sportinio elgesio komiteto komisija. Laureatus apdovanojo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentė, olimpinė čempionė Daina Gudzinevičiūtė bei lietuviškojo FAIR PLAY komiteto prezidentas, dziudo kovotojas olimpietis Marius Paškevičius.
– Ar galvojote prieš sutikdama stoti į kovą su kroate, kad darote jai paslaugą?, – buvo paklausta K. Tvaronavičiūtė.
– Tai buvo viskas ekspromtu. Ji priėjo ir paklausė. Gal ir negalėjau gerai pagalvoti ir apgalvoti tą pasiūlymą. Pagalvojau, jei esi stipri, turi eiti ir įrodyti, kad stipresnė.
Liūdna, kad ji po pergalės prieš mane tiesiog susikrovė daiktus ir išvyko. Ji iškovojo trečiąją vietą. Jei būčiau nesutikusi, galbūt, ji būtų išvykusi, o aš varžyčiausi dėl sidabro medalio.
Gaila, kad praradau keletą reitingo taškų. Taip jau išėjo, kad truputį apmaudu ne dėl savo poelgio, o dėl varžovės.
– Netikėta, kad jūs įvertino?
– Tai jau tikrai. Aš nesitikėjau, kad mano elgesys bus įvertintas. Paskambino, labai nustebau.
– Ar nebijote, kad kovoje dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes gali pritrūkti tų kelių reitingo taškų, kurie buvo „padovanoti“ kroatei?
– Manau, jei reikės, pasivysiu ir atsigriebsiu – sudalyvausiu ne tik planuotuose, bet ir neplanuotuose turnyruose ir tikiuosi, kad susirinksiu tuos reitingo taškus.