Sunkiaatlečiai pakilo lemiamai kovai apginti dopingo vartojimu kaltinamą A. Didžbalį

2018 m. spalio 19 d. 18:41
Lrytas.lt
Mėnuo. Per tiek laiko taps aišku, ar bus skirtos rimtos sankcijos Lietuvos sunkiaatlečiui Aurimui Didžbaliui, kaltinamam dopingo vartojimu. Nors lietuvis jau įrodė, kad draudžiami preparatai į jo organizmą neva pateko per legalius papildus, viską vis tiek spręs Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija. Ji išplatino pranešimą, kuriame teigiama, spalio 18 dieną Budapešte (Vengrija) įvyko Aurimo Didžbalio bylos nagrinėjimas dėl užterštų maisto papildų vartojimo. Sunkiosios atletikos federacija pateikė visus įrodymus, kad nėra A. Didžbalio kaltės ar neatsargumo. Sprendimas Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija turėtų priimti per mėnesį ir informuoti šalies šios sporto federacijos vadovus.
Daugiau nuotraukų (8)
Dar pernai pasaulio sunkiosios atletikos vicečempionu tapęs A.Didžbalis sausio mėnesį ir vėl pateko į dopingo skandalą. 2012 metais už dopingo vartojimą nubaustas ir ne tik tris medalius, bet ir vietą olimpinėse žaidynėse praradęs Lietuvos sportininkas vėl buvo atsidūręs po padidinamuoju stiklu.
Tarptautinė sunkiosios atletikos federacija (IFW) paskelbė, kad per pasaulio čempionatą JAV paimtas A.Didžbalio mėginys sukėlė įtarimų. Teigiama, kad jo organizme buvo rastas androgeninių receptorių moduliatorius (SARM S-22).
Tai buvo aiškus ženklas, kad yra vartotas dopingas. Medžiaga SARM yra anabolinis steroidas, jo poveikis yra kaip ir visų kitų dopingo preparatų – didinti raumenų jėgą ir ištvermę. Tačiau jo poveikis nuo įprastų anabolinių steroidų skiriasi tuo, kad SARM veikia ne visą organizmą, o skeleto raumenis.
I sąrašą preparatas buvo įtrauktas 2008 metais, pirmas teigiamas mėginys aptiktas 2010 metais, o remiantis WADA (pasauline antidopoingo agentūra) statistika, 2012-2014 metais buvo fiksuota 30 teigiamų testų. 27 metų klaipėdietis yra vienas iš keturių sportininkų, kurių mėginiuose aptikta įtarimų sukėlusių medžiagų.
Tačiau jau vasarą sunkiaatlečių pasaulyje pasirodė naujos žinios ilgai užsitęsusiame laukime dėl A.Didžbalio likimo. Lietuvos sunkiosios atletikos federaciją (LSAF) išplatino pranešimą, esą ją pasiekė patvirtinimas iš Kelno (Vokietija) laboratorijos ir Tarptautines sunkiosios atletikos federacijos (IWF), kad A.Didžbalio naudoti sertifikuoti ir legalūs maisto papildai buvo užteršti ta pačia draudžiama medžiaga, kuri buvo rasta praėjusiais metais per pasaulio čempionatą Anahaime (JAV).
„Toliau sieksime visiško pasaulio vicečempiono Aurimo Didžbalio išteisinimo“, – pranešė Lietuvos sunkiosios atletikos federacijos prezidentas Bronislavas Vyšniauskas.
Žymiausias Lietuvos sunkiaatletis įkliuvo jau nebe pirmą kartą. 2012 m.prieš pat Londono olimpines žaidynes Europos sunkiosios atletikos čempionate A.Didžbalio šlapimo mėginyje taip pat buvo rasta medžiagų, kurios viršijo leistiną normą.
2017 gruodį per pasaulio sunkiosios atletikos čempionatą A.Didžbalis pasipuošė sidabro medaliu ir netvėrė džiaugsmu, tačiau jo greitai neteko. Pirmenybių metu atlikto dopingo A testo rezultatas buvo teigiamas.
„Nežadu gintis, nes ginasi tik kalti. Dešimt dienų iki lemtingo mėginio buvo atvykusi Lietuvos antidopingo agentūra ir buvo paimti tiek šlapimo, tiek kraujo mėginiai. Ir jokių pakitimų nebuvo. Viskas buvo tvarkinga. Nesu pradinukas sunkiojoje atletikoje ir keisti papildus būtų neadekvatu. Mums ta medžiaga nežinoma ir pirmą kartą ją išgirdome“, – po to kai pasirodė žinios apie dopingą tvirtino A.Didžbalis.
Jau tuomet sportininkas buvo užtikrintas, kad neleistinų preparatų nevartojo, o dar užtikrintesnis buvo jo treneris Bronislavas Vyšniauskas. Sunkiaatlečius ugdantis specialistas net tik drąsiai neigė visus kaltinimus, tačiau ir po pasaulio čempionato žarstė kritiką dopingo mėginius ėmusiems asmenims ir tvarkai buvusiai JAV.
Anot trenerio, čempionate Anahaime, sportininkų patikrinimuose nebuvo jokios tvarkos. Tačiau bet kokiais pasitesinimais ir teikiama informacija be aiškesnių įrodymų tikėti vis dar sunkoka. Pačiam B.Vyšiauskui net pareikšti įtarimai dėl neteisėto disponavimo dopingo medžiagomis. Treneriui gali grėsti laisvės atėmimas iki ketverių metų.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.