Tačiau šįmet Prancūzijos keliuose visu ryškumu sužibo „G“ pravardę turinčio dviratininko iš Kardifo žvaigždė.
G.Thomasas per ilgą karjerą yra patyręs daugybę kritimų ir lūžių, tačiau garsėjo itin tvirtu kovotojo charakteriu.
Šių metų „Tour de France“ jis laimėjo 11-ąjį ir 12-ąjį etapus, o titulą užsitikrino šeštadienį po asmeninių lenktynių, kuriose išsaugojo geletonus lyderio marškinėlius.
Pagal tradiciją paskutiniame etape kova jau nevyksta – dviratininkai sekmadienį 119 km įveikia šnekučiuodamiesi ir gerdami šampaną, o Paryžiaus Eliziejaus laukuose prieš finišą pasivaržo tik sprinteriai.
G.Thomasas nuo 2010-ųjų atstovauja britų ekipai „Team Sky“, su kuria nuėjo ilgą kelią iki ryškiausios karjeros pergalės.
Nesustabdė ir lūžiai
Prieš penkerius metus G.Thomasas „Tour de France“ lenktynėse buvo komandos lyderio Chriso Froome'o pagalbininkas, bet jau pirmajame etape Korsikoje krito nuo dviračio ir susilaužė dubens kaulą.
Nepaisant skausmo, G.Thomasas nuvažiavo per tris savaites 3000 kilometrų ir su komandos draugais Paryžiuje šventė Ch.Froome'o triumfą – pirmąjį iš keturių.
„Geraintas yra tikras kovotojas“, – pabrėžė „Sky“ vadovas Dave'as Brailsfordas, kuris kūrė britų dviratininkų pergales olimpinėse žaidynėse ir „Tour de France“ lenktynėse.
„Kaip prieš penkerius metus jis susilaužė klubą, kitą dieną per asmenines lenktynes net negalėjo pats užlipti ant dviračio. Bet jis važiavo ir baigė lenktynes. Tai daug pasako apie jo asmenybę. Nuo pat jaunystės jis visada norėjo laimėti“, – sakė „Sky“ vadovas.
Sulaukęs 32-ejų, G.Thomasas tapo „Tour de France“ čempionu, bet tai įvyko ne per vieną naktį.
Velso sostinės Kardifo priemiestyje užaugęs būsimasis čempionas pradėjo lenktyniauti dviračiu sulaukęs dešimties, ir jo išskirtiniai gabumai buvo greit pastebėti.
„Aš pirmąkart jį pamačiau 13-os ar 14-os, o 17-os pakviečiau į komandą, – sakė „Sky“ sporto direktorius Rodas Ellingworthas, kuri treniravo G.Thomasą Didžiosios Britanijos rinktinėje. – Jis tiesiog skraidė treke. Jau tada buvo matyti, koks jis talentingas.“
Treke skynė pergales
G.Thomasas netruko sužibėti treke. 2006 metais jis buvo jauniausias britų rinktinės narys pasaulio čempionate.
2008 metais jis tapo olimpiniu čempionu vienoje komandoje su britų žvaigžde Bradley Wigginsu.
Po ketverių metų Londone G.Thomasas vėl su komandos draugais iškovojo auksą ir paliko treką, kad susitelktų plento lenktynėms. Tada jam buvo 22-eji.
Dviračio sporto treneriai vadina G.Thomasą išskirtiniu profesionalu, kuris pasižymi sveiku ir subalansuotu gyvenimo būdu.
Dar iki treko pergalių jis pasižymėjo laimėdamas lenktynių Paryžius-Rubė jaunių įskaitą.
„Jis visada norėjo laimėti klasikines lenktynes. Jis debiutavo „Tour de France“ 2007 metais, o po trejų metų jau vilkėjo baltus marškinėlius (geriausio naujojo dviratininko. – Red.). Jis visada mintyse turėjo siekį laimėti „Tour de France“ lenktynes“, – kalbėjo R.Ellingworthas.
Rodė valią ir charakterį
2007 metais G.Thomasas buvo jauniausias „Tour de France“ lenktynėse, kurios tais metais prasidėjo Londone.
„Tada jis daugumoje etapų buvo grupės pabaigoje. Niekas netikėjo, kad jis finišuos.. Bet jis tai padarė. Parodė savo charakterį“, – teigė D.Brailsfordas.
Tais metais G.Thomasas užėmė 140-ąją vietą tarp 141 finišavusio.
Lūžis G.Thomaso karjeroje įvyko 2016 metais, kai jis laimėjo savaitės trukmės lenktynes Paryžius – Nica, aplenkęs dukart „Tour de France“ čempioną Alberto Contadorą.
Tačiau 2017-ieji velsiečiui buvo skausmo ir traumų metai. Dėl griūčių jis buvo priverstas pasitraukti iš „Tour de France“ ir „Giro d'Italia“.
Pernai jis net buvo apsivilkęs geltonus lyderio marškinėlius „Tour de France“ po pirmojo asmeninių lenktynių etapo, tačiau susilaužė raktikaulį per griūtį Alpėse.
Švilpimas nesutrikdė
„Šiais metais jis atvyko į turą labai gerai pasirengęs, o pergalė „Criterium du Dauphine“ jam suteikė pasitikėjimo savo jėgomis“, – pažymėjo D.Brailsfordas.
Tačiau, kaip ir ankstesniais metais, G.Thomasas pradėjo lenktynes su užduotimi padėti Ch.Froome'ui iškovoti pergalę – jau penktąją.
Bet Ch.Froome'as krito jau pirmajame etape ir prarado laiko, paskui griuvo Pirėnuose, o puiki G.Thomaso sportinė forma virto pergalėmis Alpėse.
„Sky“ komanda šiose lenktynėse patyrė ne vieną išpuolį dėl to, kad Ch.Froome'as buvo įtariamas dopingo vartojimu ir išteisintas tik prieš pat startą.
Tačiau G.Thomasas išsaugojo imunitetą švilpimui, kuris lydėjo 3350 km trasoje.
Po dviejų pergalių Alpėse jis įtvirtino triumfą šeštadienį užimdamas trečiąją vietą lemiamose asmeninėse lenktynėse.
„Jis labai pasitiki savimi“, – pabrėžė R.Ellingworthas.
Nesikuklina išlenkti alaus
G.Thomasas 2015 metais vedė Sarą Elen, gyvena ir treniruojasi Monake, bet dažnai atvyksta į Kardifą pabendrauti su draugais. Ilgą laiką jis turėjo vakarėlių liūto reputaciją, nevengdavo išgerti kelis bokalus alaus žiūrėdamas regbio mačus.
„Kaip ir dauguma britų vaikinų, jis mėgsta išgerti pintą ar dvi, bet jis nėra laukinis. Kai jis dirbo su manimi, o mes gyvenome Mančesteryje arba Italijoje, aš net raginau jį išeiti atsipalaiduoti. Jis tiesiog mėgavosi gyvenimu. Bet dabar jis tapo vyresnis, vedė ir viskas susidėliojo“, – pasakojo R.Ellingworthas.
Mano, kad liks komandoje
Dabar G.Thomasas pasiekė karjeros viršūnę, bet sezono pabaigoje baigiasi sutartis su „Sky“. Jam teks spręsti dėl savo ateities.
R.Brailsfordas neabejoja, kad čempionas liks komandoje, o R.Ellingworthas irgi mano, kad G.Thomaso meilė dviračiams paskatins jį tęsti karjerą.
„Jis yra lojalus. Niekada neturėjau dėl jo kokių nors abejonių. Kai komandai reikėjo, jis visada čia buvo. Po daugybės metų, skirtų kitiems, jis pagaliau sulaukė atpildo“, – teigė „Sky“ vadovas D.Brailsfordas.