„Šalį pasaulio čempionate gali atstovauti du stipriausi sportininkai savo amžiaus grupėje ir kategorijoje, kurioje dalyvauja. Tačiau, jeigu neturime tam tikroje rungtyje sportininko, kuris demonstruotų tarptautinio lygio rezultatus, mes jo neketiname vežtis. Esame priėmę tokį sprendimą, kad sportininkas privalo atitikti tam tikro meistriškumo standartus. Nors čempionato rezultatai buvo labai svarbūs, tačiau rėmėmės ne tik paskutinėmis varžybomis, bet ir iki tol buvusiomis. Norime, kad kiekvienas sportininkas tarptautinėje arenoje garbingai atstovautų šalį.“, – pasakojo LAF prezidentė Roma Aleksandravičienė.
Portugalijoje startuos ir senbuviai ir debiutantai
Į Portugalijoje vyksiantį pasaulio aerobinės gimnastikos čempionatą keliaus 13 Lietuvos sportininkų – daugumai tai nebus pirmas kartas, tačiau galimybę išbandyti savo jėgas galės ir debiutantai. Pasak LAF prezidentės R. Aleksandravičienės, dėl lyderių, kurie anksčiau atstovavo Lietuvą, didelių abejonių nekilo. Sunkiausia apsispręsti buvo dėl antrųjų numerių.
„Šalį pasaulio čempionate gali atstovauti du stipriausi sportininkai savo amžiaus grupėje ir kategorijoje, kurioje dalyvauja. Tačiau, jeigu neturime tam tikroje rungtyje sportininko, kuris demonstruotų tarptautinio lygio rezultatus, mes jo neketiname vežtis. Esame priėmę tokį sprendimą, kad sportininkas privalo atitikti tam tikro meistriškumo standartus. Norime, kad kiekvienas sportininkas tarptautinėje arenoje garbingai atstovautų šalį“, – pasakojo R. Aleksandravičienė.
Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionato teisėja Irina Klizienė pripažino, jog šį kartą čempionate netrūko staigmenų: „Mane asmeniškai labai nustebino mūsų mišri suaugusiųjų pora Aleksandras Maškovas ir Vaiva Radzevičiūtė. Jie poroje šoko pirmą kartą, bet surinko labai aukštą balą, todėl važiuos į pasaulio čempionatą. Jaunių kategorijoje labai gerai pasirodė Andrėja Matuzevičiūtė. Taip pat galėčiau išskirti ir pirmą kartą suaugusiųjų kategorijoje dalyvavusią ir auksą iškovojusią Augustę Vilimaitę – ji tikrai perspektyvi sportininkė“.
Sportininkė A. Vilimaitė neslėpė, kad mintyse svajojo apie vietą rinktinėje, tačiau suaugusiųjų kategorijoje dalyvavo pirmą kartą, todėl kiek nerimavo.
„Dalyvavau suaugusiųjų grupėje nors man dar nėra 18 metų, esu 17-metė. Kiek keista buvo konkuruoti su vyresnėmis varžovėmis. Tokia pergalė tikrai man asmeniškai yra labai svarbi. Žinau, jog mano konkurentės buvo vyresnės ir turėjo daugiau patirties. Manau, kad jos jau ilgiau dalyvavo varžybose su tuo pačiu pratimu ir šokiu, o mano programa buvo visai nauja. Su ja dalyvavau pirmą kartą. Manau, kad daugiausiai įtakos mano pergalei turėjo didžiulis noras. Norėjau aikštelėje ne tik nugalėti konkurentes, bet ir suteikti šventę sau ir kitiems” – atviravo sportininkė.
Pasaulio čempionate pasitelks charizmą
Iki pasaulio čempionato lieka vis mažiau laiko, todėl tiek LAF nariai, tiek sportininkai vis dažniau garsiai dėlioja savus pliusus ir minusus. Į planetos pirmenybes keliausianti sportininkė A. Vilimaitė mano, jog lietuviai sparčiais žingsniais žengia į priekį, tačiau pripažįsta ir tai, jog kartais nereikėtų bijoti priimti kiek drąstiškesnių sprendimų.
„Mes dar nežinome kai kurių subtilybių. Kartais sunku įsivaizduoti, kaip tau reikėtų pasirodyti, kad tave pastebėtų. Šį kartą nekalbu apie techninius niuansus. Manau, kad nereikia pamiršti ir kitų detalių, kurios kartais gali labai pagelbėti. Mano nuomone, svarbu atsakingai išsirinkti šokio muziką. Bandyti atrasti kažką kitokio ir išsiskirti iš kitų. Mes dažnai pasirenkame visiems žinomą pop dainą ir su ja dalyvaujame varžybose. O reikėtų kažko, kas tikrai atkreiptų dėmesį. Galbūt net tas, kuris nestebi varžybų, išgirdęs muziką susidomėtų. Kostiumėliai ne išimtis – taip pat turėtų būti įdomesni, kad atkreiptų dėmesį“, – savo įžvalgomis dalijosi daugiau kaip dešimt metų sportuojanti A. Vilimaitė.
Tiek sportininkė A. Vilimaitė, tiek I. Klizienė panašios nuomonės – pavojingiausias lietuvių ginklas yra charizma bei artistiškumas. Tačiau I. Klizienė nedaugžodžiauja ir yra tvirtos nuomonės – iki išvykimo į Portugaliją visiems rinktinė nariams reikia daug dirbti: „Manau, kad tobulinti dar reikia viską ir visiems. Esu įsitikinusi, kad tą patį jums atsakytų ir kitų šalių atstovai – iki tobulo varianto reikia įdėti daug pastangų“.
Svečiai iš svetur negailėjo pagyrų Lietuvos čempionatui
Lietuvos aerobinės gimnastikos čempionate dalyvavo apie 600 dalyvių ne tik iš Lietuvos, bet ir iš svetur. Sportininkai sulaukė konkurentų net iš septynių užsienio valstybių. Čempionate dalyvavo ne tik Estijos, Rusijos ir Švedijos atstovai, bet ir Lietuvos varžybas pirmą kartą atvykę graikai, prancūzai ir indonezai.
„Būtume sulaukę ir dar daugiau užsieniečių, bet šios varžybos dubliavosi su Čekijos varžybomis, kurios yra organizuojamos jau daugiau kaip 10 metų. Tačiau tie, kurie atvyko tikrai nesigailėjo. Po čempionato sulaukėme daugybės laiškų iš užsieniečių, kurie dalyvavo. Būtent svečiai mus nuteikė labai pozityviai – mūsų organizuotą renginį prilygino Europos čempionatui ir įvertino jį net geriau. Paskutinis Europos čempionatas vyko Italijoje. Jame buvo tikrai daug nesklandumų, o ir pati aplinka buvo tikrai prastesnė. Apie Lietuvos čempionatą sulaukėme tikrai daug gražių atgarsių“, – džiaugsmo neslėpė R. Aleksandravičienė.
Tačiau ne tik lietuviai nustebino užsieniečius. Pasak teisėjos I. Klizienės, kai kurie svečiai iš svetur tikrai papuošė renginį ir pademonstravo pasaulinio lygio standartus: „Žinoma, didžiausią įspūdį paliko prancuzė Enola Michard, ji yra pasaulinio lygio aerobinės gimnastikos atstovė nuolatos sugebanti nustebinti tarptautinėje arenoje. Šios sportininkės meistriškumas tikrai aukšto lygio, taip pat žavi choreografija ir akrobatika, o elementai atliekami nepriekaištingai. Ji tiesiog skraidė aikštelėje ir papuošė mūsų varžybas. Taip pat labai maloniai nustebino indonezietis, dalyvavęs suaugusiųjų vyrų rungtyje“.
Rinktinės sąrašas:
Suaugusiųjų grupė:
Augustė Vilimaitė (moterų vienetas)
Akvilė Šarkaitė (moterų vienetas)
Aleksandras Maškovas (vyrų vienetas, mišri pora)
Vaiva Radzevičiūtė (mišri pora)
Jaunimas (15-17 m.):
Vakarė Kartanaitė (moterų vienetas)
Gabrielė Stupak (moterų vienetas)
Nojus Jarmala (vyrų vienetas)
Karolis Lukaševičius (vyrų vienetas)
Jauniai (12-14 m.):
Andrėja Matuzevičiūtė (moterų vienetas)
Olga Vasiljeva (moterų vienetas)
Smiltė Smailytė (trejetas)
Greta Jelenska (trejetas)
Vaiva Lukoševičiūtė (trejetas)