Olimpinės paslaptys: tuos dalykus matėte, bet apie juos nežinojote

2018 m. vasario 25 d. 17:56
Lrytas.lt
Pjongčango žaidynės finišavo. Žiūrovai turėjo progų pamatyti visų žiemos sporto šakų varžybas, bet galima lažintis, kad į kai kuriuos iškilusius klausimus atsakymus žino tik tų šakų ekspertai.
Daugiau nuotraukų (8)
Pavyzdžiui: kaip valdomos bobslėjaus rogės, lekiančios ledu žemyn pasiutusiu greičiu?
Arba: kam greitojo čiuožimo meistrams, kurie varžosi uždaroje arenoje, reikalingi akiniai?
Taigi, pradėkime.
Kaip valdyti bobslėjaus roges?
Bobslėjininkai skrieja ledine trasa 150 km per val. greičiu, todėl valdyti tokią raketą – labai svarbus momentas.
Pilotas valdo roges lygiai taip pat, kaip jūs vaikystėje valdėte paprasčiausias roges: dviem virvėmis, kurios pritvirtintos prie plieninių pavažų.
Jam savo kūno svoriu padeda ir kiti ekipažo nariai, judančiose rogėse keisdami padėtį reikiama kryptimi.
Kam čiuožėjams akiniai?
Greitojo čiuožimo meistrai kartais įsibėgi greičiau nei 60 km per val., todėl akiniai, primenantys skirtus saugotis nuo saulės, nėra tiesiog gražus aksesuaras.
Pirmiausia, lekiant tokiu greičiu nelabai malonu, kai tau į akis pučia vėjas. O didžiausias košmaras prasideda tada, kai dėl vėjo jums išdžiūva kontaktiniai lęšiai.
Be to, kartai nuo ledo atskyla smulkūs gabaliukai, todėl jūsų lenktynės gali baigtis vizitu pas akių gydytoją.
Kai kurie čiuožėjai kalba, jog akiniai padeda jiems geriau matyti takelį. Kiti sako, kad užtamsinti akiniai padeda susitelkti lenktynėms, nes tada neblaško ryškios šviesos ir fotoaparatų blykstės.
Kuo ginkluoti biatlonininkai?
Kaip jūs teisingai suprantate, biatlone galioja griežtos ginklų taisyklės. Sportininkai turi mažo kalibro (5,6 milimetrų) šautuvą, kuris turi sverti ne mažiau 3,5 kg be dėtuvės ir šovinių.
Ginklas negali būti automatinis arba pusiau automatinis.
Ar akmenslydžio akmuo padarytas būtent iš akmens?
Taip, ir tai ne bet koks akmuo. Akmenslydžio ekspertai tikina, kad geriausi akmenys gaminami iš labai specifinio granito, kurio galima rasti tik Škotijos saloje Ailsa Craig.
Šis granitas esą sugeria mažiau drėgmės nei kito tipo akmenys ir todėl tarnauja ilgiau.
Ailsa Craig sala – draustinis ir teisę naudoti tenykštį granitą turi tik kompanija „Kays Scotland“. Būtent jos akmenys naudoti per pastarąsias penkias olimpiadas, o vieno kaina – apie 1500 JAV dolerių.
O kaip dėl šepečių?
Pirmaisiais akmenslydžio šepečiais buvo paprastos šluotos su mediniais kotais. Bet šiuolaikiniai šepečiai – visai kitokie.
Rankena gaminama iš anglies pluošto, o patį šepetys – iš sintetinės medžiagos.
Ką vilki šuolininkai nuo tramplino?
Jums gali pasirodyti, kad šuolininkas gali apsirengti bet kokį prigludusį kostiumą ir startuoti. Ne. Viskas yra gerokai sudėtingiau.
Sportininko kostiumas turi būti iš akytos medžiagos, storis - nuo 4 iki 6 milimetrų. Rūbas turi būti šiek tiek pralaidus orui – kitaip gresia diskvalifikacija, nes sklendžiant su visiškai nepralaidžiu kostiumu būtų įgyjamas pranašumas prieš varžovus.
Kuo ypatingos greitojo čiuožimo trumpuoju taku pirštinės?
Šioje šakoje pirštinės – būtinos. Kai čiuožėjai daro posūkį arba lenkia priešininką, pirštinės tarnauja kaip apsauga nesusipjaustyti rankų į kitų sportininkų pačiūžas.
Ir jos ne vien dėl saugumo. Posūkyje čiuožėjas dažnai liečia ranka ledą ir kairioji pirštinė ant pirštų galiukų turi specialius lipdukus, kurie leidžia reikalui esant pasiremti į ledą ir tuo pat metu nesulėtinti greičio.
įvairenybėsAkmenslydisbiatlonas
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.