„Mėginio (B) rezultatas buvo teigiamas ir patvirtino, kad jo organizme būta uždrausto preparato“, – sakoma Rusijos olimpinio komiteto (ROK) pranešime.
„Labai apgailestaujame dėl šio incidento“, – pridūrė komitetas.
Tačiau pranešime taip pat nurodoma, kad sportininko organizme aptikta meldoniumo koncentracija yra „visiškai nereikšminga, vertinant bet kokį (galimą jos) terapinį poveikį žmogaus organizmui“.
Rusai ir šiuo atveju bandė išteisinti save, tikinant, kad tai nėra reikšminga preparato dozė, kuri galėjo lemti ruso bronzos medalį žaidynėse. Taip pat pabrėžiama, kad A. Krušelnickio ankstesnių mėginių rezultatai buvo neigiami.
„Akivaizdu, kad šiuo atveju sportininkas negalėjo tyčia vartoti draudžiamų preparatų, tam nebuvo jokių priežasčių. Akmenslydis – ne ta sporto šaka, kurioje atletai vartoja dopingą. Dabar svarbu išsiaiškinti, kaip medikamentas pateko į sportininko organizmą“, – tvirtino Rusijos sporto ministras Pavelas Kolobkovas.
Rusijos olimpinis komitetas pažadėjo išsamiai ištirti šį atvejį.
„Mes pritariame ir palaikome IOC (Tarptautinio olimpinio komiteto) ir WADA (Pasaulinės antidopingo agentūros) pozicijai dėl nulinės dopingo tolerancijos. Mes imsimės visų būtinų priemonių, kad būtų užtikrinta, jog kaltieji būtų kuo griežčiau nubausti“, – priduriama pareiškime.
Pats sportininkas jau išplatino pareiškimą, kuriame kalbėjo apie atsiprašymą prieš savo sirgalius: „Privalau atsiprašyti visų savo sirgalių ir visos olimpinės delegacijos, kad nesugebėjau apsaugoti save ir savo žmoną Nastią Bryzgalovą nuo tų problemų, su kuriomis susidūrėme“.
A. Krušelnickis turėjo būti kruopščiai patikrintas, kad galėtų dalyvauti Pjongčango žiemos olimpiadoje. Todėl dabar kyla klausimų dėl šios patikrinimo programos patikimumo ir sprendimo leisti rusų atletams dalyvauti varžybose, nepaisant rusų nuolatinių antidopingo taisyklių pažeidimų.
A. Krušelnickis, kuris kartu su žmona Anastasija Bryzgalova iškovojęs olimpinę bronzą akmenslydžio mišrių porų varžybose, buvo vienas iš 168 patikrinimą išlaikiusių „švarių“ sportininkų, kuriems buvo leista dalyvauti žaidynėse su neutralia „Olimpinio sportininko iš Rusijos“ vėliava.
Rusijos akmenslydžio federacijos vadovas Dmitrijus Sviščevas kiek anksčiau kaltinimus A. Krušelnickiui dėl įtariamo dopingo vartojimo pavadino „provokacija, ardomąja veikla“.
Pasak D. Sviščevo, federacija nepripažįsta, kad A. Krušelnickis savanoriškai vartojo draudžiamą preparatą. Jo komentarą Rusijos naujienų agentūros paskelbė antradienį.
Gruodžio mėnesį IOC suspendavo Rusiją dėl valstybės remto dopingo sąmokslo, kurio kulminacija įvyko per 2014 metų žiemos olimpiadą Rusijos Sočio mieste.
Šis incidentas gali turėti įtakos Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) sprendimui šeštadienį dėl Rusijos olimpinio komiteto diskvalifikacijos atšaukimo. Jei IOC panaikintų diskvalifikaciją, Rusijos atletai per žaidynių uždarymo ceremoniją sekmadienį galėtų žygiuoti po savo šalies vėliava. Pjongčange Rusijos atletai varžosi po olimpine vėliava.