Ir nors nepavyko parodyti rezultatų, kokius demonstravo per treniruotes, I.Januškevičiūtė buvo laiminga. Sportininkė galutinai uždarė tą seną Sočio žaidynių etapą, kai prieš ketverius metus krito ir didžiojo slalomo, ir slalomo rungtyse.
Vasario 16-ąją – Lietuvos šimtmečio dieną – vilnietė po dviejų nusileidimų slalome užėmė 43-iąją vietą. Sportininkė nuo čempione tapusios švedės Fridos Handsdotter atsiliko 15,92 sek. Sidabrą iškovojo šveicarė Wendy Holdener, o austrė Katharina Gallhuber pasipuošė bronzos medaliu.
Didžiojo slalomo rungtyje triumfavusi amerikietė Mikaela Shiffrin liko ketvirta.
„Tikslų visada turiu, bet jie nebūna statistiniai. Bet jeigu atvirai, nesitikėjau užimti tokią vietą, – sakė I.Januškevičiūtė. – Labai džiaugiuosi savo nusiteikimu. Galva dirbo. Čiuožimas gal nebuvo toks, kaip aš čiuožiu per treniruotes. Būna tokių sportininkų, kurie per varžybas važiuoja geriau nei per treniruotes. Arba atvirkščiai. Tai aš iš tų, kurioms geriau sekasi per treniruotes.“
Po griūčių dirbo su sporto psichologu
Pirmąjį nusileidimą I.Januškevičiūtė įveikė per 57,30 sek. ir buvo 47-a. Antrajame ji distanciją įveikė šiek tiek greičiau – per 57,25 sek.
Antrajame nusileidime iš viso dalyvavo 59 sportininkės. Penkios nebaigė distancijos.
„Prieš antrąjį nusileidimą buvo daugiau jaudulio, nes pirmas visai neblogai pasisekė. Galvojau, kaip nesumauti antrojo. Šiek tiek nusnūdau, mintys pabėgo ir viskas neblogai baigėsi, – sakė sportininkė, kuri pasinaudojo iš trenerio gautais patarimais. – Apžiūrėdami trasą įsidėmėjome, kur reikia kiek atsargiau prisilaikyti, kur galima labiau paleisti.“
I.Januškevičiūtė džiaugėsi, kad pavyko sutvirtėti psichologiškai, nes po Sočio žaidynių buvo sudėtinga startuoti Pjongčange.
„Techninis lygis pagerėjo. Ypač kalbant apie slalomą. Paaugau šiek tiek, – save lygino sportininkė. – Įdėjau laiko ir pastangų. Šiek tiek dirbau su sporto psichologu. Tiesiog viską sudėliojau į savo vietas – kas kur turi būti, už ką esu atsakinga, kaip sportininke.“
Krims mokslo šaknis
Lietuvos šimtmetį švęsti Pjongčango olimpiadoje susiruošusi kalnų slidininkė sugrįžusi į gimtinę turės irgi nemenką iššūkį. Jos lauks kitas kalnas – mokslai. Ieva dėl olimpinių žaidynių pristabdė studijas Lietuvos sporto universitete (LSU).
„Jau turėčiau būti universitete, – šyptelėjo ji. – Tikiuosi, kad dėstytojai labai nepyks. Pažadu, kad kai sugrįšiu, pasivysiu visus.“
I.Januškevičiūtė dar planuoja Pietų Korėjoje pabūti prie jūros, bet ilgai čia neužsibus. Vasario 18 dieną ji išskris, kaip sakė pati, į savo gyvenimą.
„Grįšiu namo ir persikelsiu iš Vilniaus į Kauną, kad galėčiau studijuoti. Kovo viduryje laukia Lietuvos čempionatas Italijoje. Prieš tai dar pasitreniruosiu, gal dalyvausiu Latvijos taurės etape vasario 24 dieną“, – apie savo planus pasakojo ji.
Favoritės nesėkmė nustebino
I.Januškevičiūtė liko nustebusi, kad favorite laikyta amerikietė M.Shiffrin slalome liko be medalio.
„Pirmą važiavimą mačiau, kad ji – kaip nesava. Tačiau visos galvojome, kad per antrą važiavimą pamatysime tradicinę bombą. Jau ne vieną kartą buvo, kaip ji iš bet kurios pozicijos atvažiuoja į pirmąją vietą“, – sakė kalnų slidininkė.
Ji mano, kad lyderė nesusitvarkė su psichologija.
„Čia galva irgi veikia kitaip nei įprastose pasaulio taurės etapo varžybose. Merginoms, kurios pagal reitingą yra žemiau, nėra ką prarasti, o į M.Shiffrin nukreiptos viso pasaulio akys. Be to, čia kiek kitoks sniegas nei JAV ar Europoje, – kalbėjo I.Januškevičiūtė ir pateikė 13-ąją vietą užėmusios slovakės Petra Vlhova pavyzdį. – Prieš olimpiadą ji laimėjo pasaulio taurės slalomo etapą, o dabar nekaip pasirodė.“