Pjongčango atidaryme plazdėjo Lietuvos vėliava, rusams – ir plojimai, ir švilpimas

2018 m. vasario 9 d. 13:08
Lrytas.lt
Nuolat pildoma
Nuo Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) vėliavą išskleidusių rusų – iki tarsi įtampą mažinančios jungtinės Šiaurės ir Pietų Korėjos eisenos. 23-osios olimpinės Pjongčango žaidynės penktadienį prasidėjo nuo rekordinio šalčio, kuriam vis tiek nepavyko sustingdyti 91 šalies ambicijų ir emocijų.
Daugiau nuotraukų (136)
Ginkluoti nuo judesių šildomais užklotais, specialiomis pirštinėmis, kepuraitėmis ir šildomomis pagalvėlėmis, žengė pro specialius šildytuvus ir nuo vėjo saugančius užtvarus sirgaliai nekantriai laukė pasirodysiančių sportininkų, kuriuos, kaip visada, lydėjo audringos ovacijos.
Nuotaikų negadino ir viduriavimą bei vėmimą sukeliantis noro virusas, išguldęs 1200 apsaugos darbuotojų, kuriuos pakeitė kariškiai.
Tarp daugiau nei 3000 tūkstančių sportininkų, kurie bandys paskelbti apie save pasauliui ar varžysis dėl dar vieno medalių komplekto – ir devyni lietuvių sportininkai. Per iškilmingą atidarymo ceremoniją juos į priekį vedė biatlonininkas ir geriausias šalies žiemos olimpietis Tomas Kaukėnas, kuriam buvo patikėta nešti Lietuvos trispalvę.
Į ceremoniją atvykti atsisakė tik biatlonininkė Diana Rasimovičiūtė, kuriai tai – jau penktosios žaidynės. Sportininkė norėjo pailsėti prieš šeštadienio startą.
Prieš aštuonių sportininkų atidarymo parade prisijungė septyni delegacijos nariai.
Per atidarymo ceremoniją aidėjo ir taikos žodžiai, simbolizuojantys ne tik olimpinę draugystę, bet ir bent žaidynėms skirtas nuotaikas tarp Pietų ir Šiaurės Korėjų.
Dėl milžiniško dopingo skandalo Rusijos sportininkai negalėjo nešti savo šalies vėliavos. Jie dabar vadinasi „olimpiniai sportininkai iš Rusijos“, o savo rankose turėjo IOC vėliavą.
Tradiciškai priesaiką olimpiadai davė visi sportininkai, tada – teisėjai ir treneriai. Olimpinių žaidynių atidaryme – ir Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė, ir JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as bei JAV prezidento Donaldo Trumpo duktė Ivanka Trump.
Per 17 dienų sportininkai varžysis dėl 102 medalių komplektų 15-oje skirtingų sporto šakų.
Aidint šventės garsams Pjongčango žaidynės tuo pačiu metu sprendė ir užklupusią problemą. Mintis apie šaltį nuviję organizatoriai kovoja su vėmimą ir viduriavimą sukeliančiu noro virusu, kuris išguldė 1200 apsaugos darbuotojų.
Lygiai prieš 80 metų, 1924-ais Šveicarijos kurorte Sankt Morice vykusioje antroje žiemos olimpiadoje debiutavo pirmas lietuvis, greitojo čiuožimo atstovas Kęstutis Bulota.
Specialiai žaidynėms pastatytame olimpiniame stadione vykęs renginys siuntė žinutę apie taiką.
Anot olimpiados organizatorių, atidarymo ceremonija buvo sutelkta į penkis istoriją sapne pasakojančius vaikus iš Kangvono provincijos, kurie patyrė daugybę nuotykių, kol iškovojo taiką, o iš viso žiūrovams pasirodė apie 2 tūkst. žmonių.
Renginio metu įspūdžius sustiprino papildytos realybės ir 5G technologijos.
Lietuvos delegacija pirmą Pjongčango olimpinių žaidynių dieną netikėtai atsidūrė tarp lyderių. Tiesa, ne dėl rezultatų, o dėl korėjiečių abėcėlės ypatumų.
Vykusiame žiemos olimpinių žaidynių dalyvių parade lietuviai olimpinio stadiono take pasirodė neįprastai anksti – penkiolikti, nors dažniausiai žygiuodavo daug vėliau.
Pirma tradiciškai stadiono taku žengė šiuolaikinių olimpinių žaidynių pradininkė Graikija. Po jos plojimais pasitikta ne, kaip įprasta, valstybė, kurios pavadinimas prasideda A raide, bet Gana. Už jos: Nigerija, Pietų Afrika, Nyderlandai, Norvegija, Naujoji Zelandija, Danija, Vokietija, Rytų Timoras, Latvija, Libanas, Rumunija, Liuksemburgas ir Lietuva. Pirma valstybė, kurios pavadinimas prasideda A raide – Armėnija – parade pasirodė tik 42-a. Iš viso žaidynėse dalyvauja 91 delegacija.
Olimpinės žaidynės vyks vasario 9–25 dienomis. Iš Pjongčango įdomiausias istorijas pateiks ir lrytas.lt žurnalistas Martynas Suslavičius.
Įdomūs atidarymo iškilmių faktai:
- stadionas, kuriame vyksta ceremonija, pastatytas specialiai šiai olimpiadai ir talpina 35 tūkst. žiūrovų. Po žaidynių jis bus nugriautas;
- arena yra penkiakampė ir turi penkias tribūnas;
- renginys truko 2 valandas;
- TV transliaciją stebėjo 200 valstybių žiūrovai;
- garbingų svečių tribūnoje sėdėjo JAV viceprezidentas Mike'as Pence'as, Vokietijos prezidentas Frankas Walteris Stenmeieris, Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, Kanados generalgubernatorius Julie Payette'as, Korėjos Liaudies Demokratinės Respublikos prezidentas Kimas Yong-namas.
Atidarymo eiga:
– Pietų Korėjos valstybės vadovo sveikinimas;
– Pietų Korėjos nacionalinis himnas;
– dalyvių paradas. Abi Korėjos sudarė vieną delegaciją, o pastarąjį kartą taip buvo 2006 metais Turine. Korėjičiai žygiavo paskutiniai.
– žaidynės skelbiamos atidarytomis;
– olimpinės vėliavos pakėlimas, skambant olimpiniam himnui;
– sportininkų ir trenerių priesaika; olimpinės ugnies įžiebimas;
– meninė programa.
Šįkart korėjiečiai atisakė paleisti į dangų baltus balandžius. 1988 metais per Seulo vasaros žaidynių atidarymą dalis balandžių pateko į olimpinės ugnies liepsnas ir sudegė. Toldėl gyvų balandžių Pjongčange nebuvo.
Žiūrovus linksmino Pietų Korėjos grupės „Guckkasten“, „Bolbbalgan4“, „Deulgookhwa“, „Insuni“ ir kt.
Lietuvos sportininkai Pjongčango olimpinėse žaidynėse
Biatlonas: Diana Rasimovičiūtė, Natalija Kočergina, Vytautas Strolia, Tomas Kaukėnas.
Slidinėjimas: Marija Kaznačenko, Mantas Strolia, Modestas Vaičiulis.
Kalnų slidinėjimas: Ieva Januškevičiūtė, Andrejus Drukarovas.
OlimpiadaLietuvaPjongčangas 2018
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.