Lietuviai olimpiadoje pasirinko išskirtinį planą – bandys apgauti laiką

2018 m. vasario 9 d. 04:55
Specialiai lrytas.lt, Pjongčangas (Pietų Korėja)
Kai daugybė žurnalistų ir sportininkų Pjongčange penktadienį pabudo 8 valandą ryto, Lietuvoje buvo gili naktis. Tokiu metu kėlėsi ir dauguma Lietuvos olimpinės delegacijos narių, o biatlonininkai ramiai miegojo.
Daugiau nuotraukų (48)
Jie pasirinko originalią strategiją ir ranka numojo į sportininkų tradicija tapusią aklimatizaciją.
Dėl plano teko persikraustyti
Visa biatlono rinktinė nusprendė gyventi Lietuvos laiku, tad penktadienį kelsis prieš olimpinių žaidynių atidarymo ceremoniją. Ji Lietuvos laiku prasideda 13 valandą.
Laiko skirtumas tarp Pjongčango ir Lietuvos – 7 valandos.
Dėl biatlonininkų sprendimo teko kreiptis ir į olimpinių žaidynių organizatorius. Biatlonininkai išsikėlė gyventi į kitą aukštą. Visi keturi sportininkai – Tomas Kaukėnas, Vytautas Strolia, Diana Rasimovičiūtė ir Natalija Kočergina – dabar gyvena vienuose apartamentuose.
Iš pradžių biatlonininkai apartamentuose gyveno su kitais sportininkais, o tai gerokai trukdė ilsėtis.
„Iš pradžių merginos gyveno atskirai. T.Kaukėnas su V.Strolia gyveno dideliame kambaryje, o slidininkai Mantas Strolia ir Modestas Vaičiulis – vienviečiuose. Patys sportininkai nesiskundė, bet pajutau, kad vakare garsiau kalba, o tai gali trukdyti. O slidininkai ir ryte keliasi anksti, tad triukšmo daugiau“, – pasakojo olimpinė čempionė ir Lietuvos olimpinės misijos viena vadovių Vida Vencienė.
Visi sportininkai gyvena butuose, kuriuose būna 2-3 kambariai.
T.Kaukėnas dar prieš iškeliaudamas į Pjongčangą „Lietuvos rytui“ pasakojo, kad gyvens Lietuvos ritmu.
Mato aiškių pliusų
Penktadienį galimybę dar ilgiau nei kiti ilsėtis turi D.Rasimovičiūtė. Jau į penktąsias olimpines žiemos žaidynes atvykusi biatlonininkė nusprendė nedalyvauti atidarymo ceremonijoje.
 
Sportininkė šeštadienį startuos 7,5 km sprinto varžybose. Čia pasirodys ir pirmą kartą į olimpiadą atvykusi Natalija Kočergina.
Slidininkas M.Strolia neslėpė, kad per pirmąsias treniruotes kilo pulsas ir jautėsi didelis noras miegoti. Sportininkas teigė, kad jau spėjo prisitaikyti prie Pietų Korėjos laiko.
Daugiau laiko prisitaikyti reikės kalnų slidininkui Andrejui Drukarovui, kuris į Pjongčangą atvyko ketvirtadienį, tačiau jo pirmasis startas – tik vasario 18 dieną, tad laiko tikrai užteks. Sportininkas per kelionę šiek tiek peršalo.
T.Kaukėnas anksčiau „Lietuvos rytui“ pasakojo, kad originalią strategiją pasirinko siekdamas išvengti ir įtampos.
„Pietų Korėjoje planuoju gyventi Lietuvos laiku – miegoti eisiu apie 5 val. ryto, kelsiuosi per pietus. Taip išvengsiu ne tik aklimatizacijos, bet ir papildomos įtampos. Olimpinės biatlono varžybos vietos laiku vyks vakare, tad psichologiškai sunku būtų jų laukti visą dieną“, – pasakojo T.Kaukėnas.
Amerikiečių taktika stebina
Lietuvos biatlonininkai nėra vieninteliai, kurie stebina savo sprendimu. Laiko juostų pokytį kaip teigiamą pasirinko kai kurie šuolininkai su slidėmis. Tarp jų – ir JAV rinktinė. Sprendimą rinktis varžymąsi nebandant aklimatizuotis jie priėmė dėl itin sudėtingų sąlygų.
Dar sekmadienį Vokietijoje šuolininkai su slidėmis dalyvavo varžybose. Antradienį jie atvyko į Pietų Korėją, o ketvirtadienį prasidėjo atrankos varžybos.
 
Dalis sportininkų nusprendė per turėtą laiką bandyti subalansuoti vidinį laikrodį ir jį pritaikyti Pietų Korėjos laikui, o kiti, tarp jų ir amerikiečiai, nusprendė nieko nekeisti.
„Leidi viską perimti raumenų atminčiai. Kartais tai geriau nei galvoti, ką turi padaryti“, – „Business Insider“ sakė JAV šuolininkas su slidėmis Kevinas Bickneris.
Teko kęsti šaltį
Dar prieš olimpiadą sportininkams teko artimiau „pabendrauti“ su šalčiu, nes organizatoriai nebuvo gerai apskaičiavę žmonių srauto.
„Buvo problemų dėl transporto. Pavyzdžiui – atvažiuoja pilni biatlono ar slidinėjimo autobusai, o iš pradžių buvo minus 20 laipsnių. Tačiau tos problemos vis mažesnės, – pasakojo V.Vencienė. – O per rytinius posėdžius daugiausia būna klausimų dėl švaros.“
Pjongčango olimpinės žaidynės turėtų patekti į istoriją, kaip šalčiausia olimpiada. Manoma, kad per atidarymo ceremonija bus apie 13 laipsnių šalčio. Rekordas vis dar priklauso Lilehamerio žaidynėms, kuriose buvo 11 laipsnių šalčio.
V.Vencienę stipriai nustebino biatlonininkams paruoštos sąlygos.
„Biatlono bazė – fantastiška“, – kalbėjo ji.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.