R. Stašauskaitei veiklos tikrai netrūksta. Ji studijuoja kūno kultūrą, o taip pat dirba sporto prekių konsultante bei vaikų darželio auklėtoja. Nors sportas yra didžiausia merginos aistra, bendravimas su vaikais ją visuomet žavėjo. Sportininkė teigia, kad kovos menai šiam švelnaus pobūdžio darbui tikrai netrukdo. „Nors vaikams ir nepasakoju apie savo sportinę karjerą, jų tėvai viską sužino iš viešojoje erdvėje prieinamos informacijos. Iš jų nuolat sulaukiu teigiamų reakcijų. Esu palaikoma ir skatinama atkakliai siekti užsibrėžtų tikslų“, – pasakoja mergina.
Į pirmąją savo muaythai treniruotę sportininkė nuėjo būdama šešiolikos. Tam, kad būtų šiek tiek drąsiau, drauge pakvietė ir jaunesnę seserį. Reda prisimena, kad tą dieną salėje jautėsi gana nedrąsiai:„Išbandyti muaythai šiek tiek bijojau, tačiau pirmoji treniruotė man paliko puikų įspūdį. Iš jos namo grįžau be galo pavargusi, visai be jėgų, tačiau būtent šis nuovargis mane ir sužavėjo. Psichologiškai tai buvo labai malonus jausmas.“
Atletė teigia nesitikėjusi, kad vos pradėjus sportuoti treneris ją pastebės, tačiau jau po pusės metų treniruočių įvyko pirmoji oficiali jos pažintis su ringu. Kovotoja tobulėjo itin sparčiai. 2014 m. Lietuvos muaythai čempionate ji jau tapo nugalėtoja, o ši pergalė paskatino toliau sportuoti ir siekti dar daugiau. 2015 m. R. Stašauskaitė tapo Baltijos atvirojo čempionato nugalėtoja, 2016 m. Europos muaythai bronzos medalininke, o 2017 m. – Pasaulio muaythai čempionato 5-8 vietų laimėtoja.
Paklausta apie ateities planus, sportininkė pabrėžia vasario 2-4 d. Trakuose vyksiančio Atvirojo Baltijos čempionato, kuriame dalyvaus per 200 stripriausių muaythai kovotojų iš viso pasaulio, svarbą. „Dabar koncentruojuosi tik į šį čempionatą. Jame susirinks labai aukšto lygio sportininkai, todėl noriu pasirodyti kaip įmanoma geriau ir atsigriebti už 2016 m., kai pralaimėjau baltarusei Liudmilai Čyslovai. Ji yra patyrusi varžovė, todėl turiu įrodyti, kad esu stipresnė ir įveikti ją“, – kovingumo neslepia R. Stašauskaitė.
Profesionalių muaythai kovotojų moterų Lietuvoje dar nėra daug, jų galima priskaičiuoti iki 10. Anot Redos, nemažai merginų muaythai užsiima dėl geros fizinės būklės ir savijautos. Visgi anksčiau vyravęs stereotipas, kad tai žiaurus sportas, po truputį nyksta:„Muaythai – tai disciplina, kuri padeda tobulėti visose gyvenimo srityse, nes ugdo pasitikėjimą savimi ir valią. Galiu patikinti, kad šis sportas yra pavojingas tiek pat, kiek ir kitos sporto šakos“, – užtikrintai pokalbį baigia trakiškė.
Muaythai yra tradicinis tailandiečių kovos menas. Sporto šaka išsiskiria savo greičiu ir universalumu. Kovos metu galima smūgiuoti visomis galūnėmis. Profesionalai atletai varžosi penkis raundus, skambant tradicinei wai-khru muzikai.