Lietuvos sporto universiteto Senato pirmininkas Albertas Skurvydas įsitikinęs, kad prieš šį skubotą žingsnį Seimo nariai turėtų atsakingai pagalvoti apie LSU prijungimo prie LSMU pasekmes mūsų šalies žmonių fizinės, emocinės, socialinės, finansinės gerovės ir laimingo gyvenimo plėtrai.
Be to, šio nutarimo projektas prieštarauja Mokslo ir studijų įstatymo 38 straipsnio 1 daliai, kurioje konstatuojama, kad Universiteto reorganizavimas galimas tik Tarybos (šiuo atveju – Lietuvos sporto universiteto) arba Vyriausybės teikimu (įvertinus LSU Tarybos nuomonę). Deja, atsižvelgiama tik į LSMU Senato ir Tarybos sprendimą dėl reorganizacijos, bet ignoruojama LSU Senato ir Tarybos pozicija, nepritarti mechaniniam Universiteto prijungimui.
„LSU prijungimas prie LSMU reikštų labai gerai veikiančių sporto mokslo ir studijų išskaidymą iš esmės. To pasekmė – LSU sunaikinimas, nes specializuotame medicinos krypties universitete nėra ugdymo ir vadybos mokslų bei studijų krypčių.
Apgailestaujame, kad Švietimo ir mokslo komitetas taip ir nepajėgė (ar nenorėjo) suprasti gerosios pasaulio sporto mokslo ir studijų patirties, kurią mes atsakingai ir ryžtingai diegiame specializuotame bei autonomiškame universitete“, – teigia LSU Senato pirmininkas prof. habil. dr. A. Skurvydas.
Beje, jeigu Seimas priimtų nutarimą reorganizuoti LSU jį prijungiant prie LSMU, būtų pamintos Europos universitetų akademinės bendruomenės vertybės, užfiksuotos Didžiojoje Europos universitetų chartijoje.
„Apmaudu, bet šios vertybės dar gana trapios Lietuvoje. Ypač trapi vertybė – universiteto laisvos minties ir savivaldos teisė“, – įsitikinęs A. Skurvydas.