Už brangaus Lietuvos aukso – džiaugsmo ašaros ir nualinti kūnai

2017 m. lapkričio 21 d. 14:41
Lrytas.lt
Lietuva niekada nelieka be medalių. Kiekvieni metai suteikia progą džiaugtis aukštai iškilusiais sportininkai, kai šių galvose dar stovint sukasi įvairios mintys.
Daugiau nuotraukų (14)
Andrius Gudžius galvoja, kad rezultatas galėjo būti ir dar geresnis. Apie šeimynišką susitelkimą kalbėjo Lietuvos studentų krepšinio rinktinė, o akademinio irklavimo porinė keturvietė neslėpė – išspaudė daugiau nei įprastai galėtų. 
Visi jie sulaukė būrio gerbėjų, kai sugrįžo į Lietuvą ir ten parvežė sportininkų trokštamiausius trofėjus – spindinčius aukso medalius. 
Visiems jiems tai buvo viena aukščiausių karjerų viršūnių. 
Bet tik viena iš trijų skambiausių metų pergalių laimės „LTeam“ apdovanojimą.
„LTeam“ ir portalas lrytas.lt rengia kasmetinius „LTeam“ apdovanojimus.
Šiemet pateikiamos 11 nominacijų, o tarp jų – ir Metų pergalės rinkimai. 
Pernai „LTeam“ Metų pergalės apdovanojimas atiteko plaukikui Simonui Biliui, kuris visada laiku šoka į baseiną, tačiau į rinkimus pateko jau baigiantis balsavimui.
Lietuvos plaukikas pasaulio čempionate nuskynė net du medalius ir nubloškė visus kitus savo konkurentus. 
Jis iškovojo plaukimo laisvu stiliumi 100 m distancijos auksą ir 50 m distancijos bronzą. 
„Netikėta, nes iš pradžių net nebuvau nominuotas“, – juokėsi S.Bilis, kuris pernai tapo vieninteliu plaukiku, laimėjusiu prizą. 
Po triumfo reikėjo gaivinti
Aurimas Adomavičius, Rolandas Maščinskas, Martynas Džiaugys ir Dovydas Nemeravičius plačiomis šypsenomis stebėjo, kai Vilniaus oro uoste jiems nešė gėles. Keturi vyrai sėdę  akademinio irklavimo porinę keturvietę tapo pasaulio čempionais. 
Per visą istoriją šioje rungtyje Lietuvos irkluotojai niekada nebuvo iškovoję medalių, o šiemet dar laimėjo ir Europos čempionato auksą.
„Jie peržengė per tam tikras fiziologines ribas. Tai ir lėmė aukso medalį. Jie pasiekė savo maksimumą. Irklavimas yra tokia sporto šaka, kuri reikalauja jėgos ir ištvermės. Jie atsiranda arti ribos, kai organizmas pradeda išsijungti ir sako: „sustok“, – štai taip triumfą pasaulio čempionate įvertino garsus sporto medikas Kęstutis Linkus. 
O patys sportininkai neslėpė, kad energijos sugrįžo išgirdus ypatingą melodiją.
„Sunku atsiminti akimirkas po finišo. Pirmąsias sekundes nepatikėjome, kas įvyko, skausmas  užgožė, tačiau viską atpirko Lietuvos himnas. Kai visą sezoną esi lyderis, atsiranda didelė baimė pralaimėti paskutinį startą, tačiau mes atidavėme savo širdį“, – sakė D.Nemeravičius.
Jį po finišo net prireikė gaivinti. 
Dešimties metų laukimas suspindo auksu
O iš Taivano sostinės Taipėjaus auksą parvežusi Lietuvos studentų krepšinio rinktinė aidint sveikinimams sostinėje lipo į prabangų limuziną. Dešimt metų – tiek reikėjo laukti, kad krepšinio šalies studentai vėl vadintųsi stipriausiais. 
Tomo Masiulio vyrukai finale nukovė ne stipriausios, bet vis tiek galingos sudėties JAV studentų rinktinę (85:74). Jie pakartojo žygį, kokį 2007 metais Tailande nuėjo Manto Kalniečio ir Jono Mačiulio karta.
„Buvome viena kaip viena šeima. Dirbome sukandę dantis ir paslėpę ambicijas. Mes surinkome vyrukus, kurie buvo motyvuoti, norėjo žaisti, aukoti savo vasarą“, – aukso formulę nupasakojo T.Masiulis.
Lietuvos rinktinė Taivane neišvengė ir netekčių – traumą patyrė Regimantas Miniotas, tačiau į jo vietą tvirtai stojo ir kiti krepšininkai. 
Lietuvos rinktinės marškinėlius Taivane vilkėjo: Dovis Bičkauskas, Justas Tamulis, Evaldas Šaulys, Kristupas Žemaitis, Regimantas Miniotas, Paulius Danisevičius, Martinas Gebenis, Martynas Sajus, Donatas Tarolis, Ignas Vaitkus, Mindaugas Kačinas, Tomas Dimša. 
Disko metimas ir vėl auksinis
Į „LTeam“ Metų pergalės apdovanojimą pretenduoja ne tik komandinių sporto šakų atstovai – A.Gudžiaus pasaulio čempionato auksas gerokai sudrebino visą Lietuvą, kuri po Virgilijaus Aleknos karjeros taško laukė naujo pranašo disko metimo sektoriuje. 
A.Gudžiaus pavardę „LTeam“ apdovanojimuose galima išvysti ir Metų sportininko nominacijoje, lrytas.lt skaitytojai balsuoja ir Mėgstamiausio sportininko rinkimuose. 
„Niekada negalima sakyti, kad viską padarei tobulai. Visada yra kur tobulėti. 70 m riba dar neįveikta. Tobulam sezonui reikia pagerinti pasaulio rekordą ir laimėti visas varžybas“, – ambicingai kalbėjo A.Gudžius.
Londone vykusiame pasaulio čempionate A.Gudžius diską nusivedė 69,21 metro ir tai jam atnešė aukso medalį. 
„Visą laiką stengiesi patenkinti savo ir kitų žmonių lūkesčius. Reikia toliau sunkiai ir tikslingai dirbti, nenuolaidžiauti sau“, – užtikrintai kalbėjo A.Gudžius, kuris tikras, kad ateityje dar išvysime aukso medalių.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.