Rusijoje – piktdžiugiška isterija: ne tik jų sportininkus žadama mesti iš 2018-ųjų parolimpiados

2017 m. rugsėjo 20 d. 17:24
Lrytas.lt
Rusija laukia Tarptautinio parolimpinio komiteto (IPC) sprendimo, ar jos parolimpinė rinktinė sugebės pasirodyti bent jau 2018 metų Pjongčango žiemos žaidynėse. Prieš metus Rio de Žaneire vykusiose vasaros žaidynėse daugiau kaip 115 Rusijos atletų negalėjo startuoti olimpiadoje dėl šiai šaliai inkriminuojamų dopingo vartojimo skandalų, o visa Rusijos parolimpinė rinktinė buvo apskritai diskvalifikuota.
Daugiau nuotraukų (3)
Rusija ir toliau atkakliai neigia, kad jos sportininkai dopingą vartojo su valstybės palaiminimu, nors nepriklausomų ekspertų išvados aiškiai teigė apie paimtų mėginių klastojimą ir bandymą net per Sočio žaidynes keisti dopingo testus.
Daugiau kaip 50 olimpinių žaidynių prizininkų iš Rusijos jau neteko turėtų apdovanojimų, o šimtai rusų atletų buvo diskvalifikuota.
Nors kalbos apie dopingu persmelktą Rusijos sportą netyla, pati šios šalies žiniasklaida šiomis dienomis pasigavo kur kas jai patogesnę temą ir bando galimu skandalu pateisinti savo sportininkų prasižengimus.
IPC informavo, kad yra prielaidų ir žinių, kad dalis Didžiosios Britanijos parolimpinės rinktinės narių specialiai siekė gauti tam tikrą kur kas sunkesnį neįgalumo lygį, kad galėtų varžytis lengvesnėje parolimpinės rungties klasėje.
Kalbama, kad bus nagrinėjami dešimties britų parolimpiečių neįgalumai. Jei pasitvirtins, kad jie suklastojo dokumentus ar kaip kitaip stengėsi „pasunkinti“ savo neįgalumą, jiems grės iki dviejų metų diskvalifikacijos.
„Tarptautinis parolimpinis komitetas visada labai rimtai žiūri į galimas manipuliacijas su neįgalumu. Dirbame su su nepriklausomais advokatais ir, esant reikalui, visada nagrinėjame iškylančius klausimus iš juridinės pusės“, – Rusijos žiniasklaidai apie britų galimus nusižengimus parašė Parolimpinio komiteto spaudos tarnyba.
BBC tikina, kad keli Didžiosios Britanijos atletai, kad galėtų varžytis kur kas lengvesnėje sportininkų grupėje specialiai pasitrumpino galūnes, kad būtų prilyginti atletams be galūnių.
Tuo tarpu Rusijos ir Kinijos spauda pradėjo rašyti, kad galimai užfiksuoti atvejai, kai vežimėliuose besivaržantys britai realiame gyvenime nesinaudoja šia judėjimo priemone, nes ji jiems nereikalinga.
„Tai yra masinis reiškinys. Galima tik pagirti kelis britus, kurie atsisakė dalyvauti tokiose aferose“, – rašoma sov.sport.ru portale.
Tuo tarpu Rusijos parolimpinės slidinėjimo ir biatlono rinktinės trenerė Irina Gromova užsipuolė visą sporto bendruomenę, kad ši mato tik Rusijos dopingą, tačiau pro pirštus žiūri į kitas blogybes.
„Dar praėjusiais metais mes visiems garsiai sakėme, kad didžiausia problema yra ne dopingas, o neįgalumo klasifikacija. Mes aiškiai pasakėme, kad tai kur kas rimtesnė problema nei dopingas. Parolimpiniame sporte nereikia naudoti dopingą, svarbiau apgauti visus su klasifikacija. Mes žinome kaip tai daro britai – jie patys papasakojo ir mes turime savų šaltinių.
Visi dėl dopingo užsipuolė Rusiją, tačiau nemato arba tiesiog užsidengia akis į siaubingus dalykus, kurie darosi aplink“ – sports.ru aiškino rinktinės trenerė.
Rusė užsipuolė IPC ir dopingo kontrolierius, kad šie engia rusų atletus.
„Tiek pinigų metama dopingo kontrolei. Geriau juos skirtų parolimpiečių klasifikacijoms. Taip būtų sąžiningiau.
Dabar taip yra – paima negirdintį mūsų sportininką, sergantį cerebraliniu paralyžiumi ir kuris vartoja vaistus. Tie vaistai yra būtini jo gyvybei palaikyti. Bet kai kas pasako, kad tai dopingas ir pradeda visus baudimo veiksmus. O kitos problemos parolimpiniame judėjime niekam neįdomios“, – piktinosi I.Gromova.
Prie naujo skandalo pajungti Rusijos teisinės sistemos atstovai taip pat neįžvelgė didesnės problemos dėl dopingo, o visą parolimpinio judėjimo negeroves užvertė ant pasaulio bendruomenės pečių.
„Aš sutinku, kad tai žvėriškumas. Taip BBC pavadino britų elgesį. Manau, dopingo klausimas yra kur kas mažiau etiškas, nei apgavystės su klasifikacija. Jei parolimpinio komiteto vadovas britas Philipas Cravenas nemato, kas dedasi pas jį po nosimi, tai kaip jis gali teisti Rusijos parolimpiečius, išgirdęs tik jiems metamus žodinius kaltinimus“, – gyvenimo tiesų mokė sporto sistemos advokatas Artiomas Pacevas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.