Pasaulio sporto savaitė. Nauja teniso lyderė, tolstantis L.Hamiltonas ir nauji krepšinio čempionai

2017 m. rugsėjo 18 d. 12:09
Garbine Muguruza tapo pirmąja pasaulio teniso rakete, stipriausi Europos futbolo klubai pradėjo kovas Čempionų lygoje, Paryžius ir Los Andželas oficialiai tapo olimpinių žaidynių sostinėmis, Lewisas Hamiltonas priartėjo prie „Formulės-1“ čempiono vardo, Genadijus Golovkinas apgynė pasaulio bokso vidutinio svorio čempiono diržą, o Slovėnijos krepšininkai pirmą kartą iškovojo Europos pirmenybių aukso medalius.
Daugiau nuotraukų (8)
Tai – svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.
Svarbiausi savaitės įvykiai
Rugsėjo 11 d. Moterų teniso asociacijos (WTA) reitingo lydere pirmą kartą tapo šių metų Vimbldono atvirojo čempionato nugalėtoja ispanė Garbine Muguruza. Ji iš pirmosios vietos išstūmė 8 savaites pirmavusią čekę Karoliną Pliškovą. Šiais metais WTA reitingo lyderės keitėsi septynis kartus (tiesa, metų pradžioje vokietė Angelique Kerber ir amerikietė Serena Williams keliskart keitė viena kitą).
Rugsėjo 12 d. Prasidėjo futbolo Čempionų lygos grupių etapas. Pirmąją turnyro dieną net penkerios iš aštuonerių rungtynių baigėsi trijų įvarčių ar didesniu skirtumu (Londono „Chelsea“ namie nugalėjo „Qarabag“ 6:0, Paryžiaus PSG išvykoje – Glazgo „Celtic“ 5:0, „Barcelona“ namie – Italijos čempioną Turino „Juventus“ 3:0 ir t.t.).
Rugsėjo 13 d. Futbolo Čempionų lygos nugalėtojo vardą ginantis Madrido „Real“ pirmajame grupių etapo ture namie nugalėjo Nikosijos APOEL 3:0.
Rugsėjo 13 d. Tarptautinio olimpinio komiteto (IOC) 131-ojoje sesijoje Limoje oficialiai patvirtinta, kad 2024 m. vasaros olimpinės žaidynės vyks Paryžiuje, 2028 m. vasaros olimpinės žaidynės – Los Andžele. Per balsavimą abi kandidatūros palaikytos vienbalsiai.
Rugsėjo 14 d. Futbolo Europos lygos rungtynių tarp Londono „Arsenal“ ir „Koln“ pradžia buvo nukelta apie valandą dėl neramumų, kuriuos prie Londono „Emirates“ stadiono sukėlė svečių sirgaliai. Nors „Koln“ buvo skirta 2900 bilietų, į Londoną atvyko apie 20 tūkst. svečių sirgalių. „Arsenal“ laimėjo 3:1.
Rugsėjo 14 d. Stambule Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje čempionės vardą gynusi Ispanija pralaimėjo Slovėnijai 72:92. Slovėnija pirmą kartą pateko į finalą ir užsitikrino pirmuosius didžiųjų turnyrų medalius.
Rugsėjo 14 d. 17 nacionalinių antidopingo organizacijų kreipėsi į Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC) reikalaudamos, kad Rusija būtų pašalinta iš 2018 m. Pchenčano žiemos olimpinių žaidynių.
Rugsėjo 15 d. Europos vyrų krepšinio čempionato pusfinalyje Serbija nugalėjo Rusiją 87:79.
Rugsėjo 16 d. Radese (Tunisas) Afrikos krepšinio čempionato finale Tunisas nugalėjo čempionės vardą gynusią Nigeriją 77:65. Bronzos medalius laimėjo Senegalas. Tunisas antrąjį kartą tapo žemyno čempionu (pirmąjį – 2011 m.). Pirmą kartą nuo 1981 m. medalių neiškovojo Angola.
Rugsėjo 16 d. Las Vegase bokso mačas dėl pasaulio vidutinio svorio čempiono vardo tarp kazachstaniečio Genadijaus Golovkino ir meksikiečio Canelo Alvarezo baigėsi lygiosiomis. G.Golovkinas pirmą kartą profesionalo karjeroje neiškovojo pergalės (per 38 mačus), bet išsaugojo čempiono diržus pagal WBA, WBC, IBF ir IBO versijas.
Rugsėjo 16 d. Atidarytas Madrido „Atletico“ futbolo klubo stadionas. Pirmosiose rungtynėse, kurias stebėjo 63 tūkst. žiūrovų, „Atletico“ nugalėjo „Malaga“ 1:0.
Rugsėjo 17 d. Vyrų teniso Daviso taurės pusfinalyje Belgija namie nugalėjo Australiją 3:2, Prancūzija namie – Serbiją 3:1. Finalas vyks lapkričio 24-26 d. Prancūzijoje.
Rugsėjo 17 d. „Formulės-1“ pasaulio čempionato Singapūro etapo nugalėtoju tapo britas Lewisas Hamiltonas („Mercedes“). Bendrojoje įskaitoje pirmaujantis L.Hamiltonas turi 263 taškus ir padidino persvarą prieš 235 taškus turintį vokietį Sebastianą Vettelį („Ferrari“), kuris Singapūre susidūrė su komandos draugu suomiu Kimi Raikonenu ir pasitraukė iš lenktynių.
Rugsėjo 17 d. Liuksemburge Europos stalo teniso komandų čempionato vyrų finale Vokietija nugalėjo Portugaliją 3:0, moterų finale Rumunija – Vokietiją 3:2.
Rugsėjo 17 d. Stambule Europos vyrų krepšinio čempionato finale Slovėnija nugalėjo Serbiją 93:85. Bronzos medalius laimėjo Ispanija. Europos čempione Slovėnija tapo pirmąjį kartą. Naudingiausiu turnyro krepšininku išrinktas slovėnas Goranas Dragičius.
Rugsėjo 17 d. Liublianoje pasaulio merginų (iki 23 m.) tinklinio čempionato finale Turkija nugalėjo Slovėniją 4:0. Bronzos medalius laimėjo Bulgarija.