"Nebuvau įsitikinęs šimtu procentų, kad galiu laimėti pasaulio čempionato auksą, tačiau apie medalį tikrai galvojau", - po pergalės kalbėjo planetos čempionas A.Gudžius.
Sidabro medalį iškovojo lietuviui į nugarą alsavęs švedas Danielis Stahlis - 69 m 19 cm. Bronza pasipuošė JAV metikas Masonas Finley - 68 m 03 cm.
A.Gudžius pasaulio čempiono sostą perima iš Piotro Malachowskio - 34-erių lenkas šį kartą liko penktas.
Paskutinį kartą Lietuva pasaulio čempionato medalį disko metimo sektoriuje buvo iškovojusi prieš 12 metų. Tuomet, 2005 m. pirmenybėse Helsinkyje, Virgilijus Alekna taip pat iškovojo auksą.
Atrankos varžybose penktadienį A. Gudžius jau pirmuoju bandymu įrankį numetė 67 m 1 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64 m 50 cm).
„Jaučiuosi nuostabiai, ari visus metus, dirbi kiekvieną dieną ir galop – yra!”, – džiūgavo A.Gudžius, beveik valandą dalijęs interviu žiniasklaidai iš viso pasaulio.
– Ar po antro bandymo supratote, kad jau viskas – esate čempionas?, – žurnalistai paklausė A.Gudžiaus.
– Kad viskas? Ne, galvojau, kad to metimo turėtų užtekti medaliui, bet iki pat paskutinio metimo nebuvau užtikrintas.
– Ar nustebino, kad du centimetrai lėmė čempiono likimą?
– Gali lemti ir antri geriausi bandymai, ir taip būna. Koks skirtumas, ar vienas centimetras, ar du metrai, ar dešimt.
– Ne paslaptis, kad tikėjotės medalio. O apie kokią jo spalvą galvojote, ar tikėjote, kad gali būti auksinis?
– Neplanavau spalvos, bet medalio tikėjausi. Nežinau, ką pasakyti, pačiam dar sunku suprasti viską, kas atsitiko.
– Ar likę du prizininkai buvo laukti?
– Iš tikrųjų nustebino amerikietis, kvalifikacijoje metė 64 metrus, o čia pasidarė asmeninį rekordą metru. Galvojau, kad medalį laimės Piotras Malachowskis arba Fredrikas Dacresas.
– Pirmas lietuvių medalis pasaulio lengvosios atletikos čempionatuose po 12 metų. Koks jausmas?
– Kažkaip negalvojau, kaip viskas dėliojasi istoriškai, dar reikia pačiam suprasti, kas atsitiko. Be galo džiaugiuosi, kad bendras darbas mano, trenerio, kineziterapeuto, federacijos ir visos lengvosios atletikos bendruomenės, prisidėjusių prie mūsų darbo, stovyklų, atsipirko.
– Šnekučiavotės su varžovais, iškovusiais medalius. Ką kalbėjote?
– Nieko labai nesiplėtojome, kalbėjome, kad varžybos buvo sudėtingos – šalta, kūnas vargo. Kaip ir aš – antru metimu viską padariau labai gerai, galima sakyti, kaip iš vadovėlio, o trečiu bandymu bandžiau dar pagerinti rezultatą, tačiau labai stipriai suskaudo kelią. Matėte, kaip du sekančius bandymus sekėsi, koja neatsigavo iki paskutinio metimo. Tada pasijutau geriau ir emocijos padėjo tą skausmą nuimti. Žvėriškai buvo sudėtinga padaryti savo geriausius techninius ir fiziškus dalykus.
– Žiūrint, kaip ėjote garbės ratą neatrodė, kad pergale džiaugtumėtės labai emocingai...
– Net nežinau, ramiai gavosi. Nesistengiau ramus būti, bet kažkaip visą laiką per varžybas toks būnu. Viduje be galo džiaugiuosi, rytoj gal skraidysiu, rėkausiu, žviegsiu viešbutyje atsistojęs, bet šiandien nėra tokio oho. Mėgstu pasidžiaugti savyje, pasidžiaugti su draugais, o tada džiaugtis su visais.
– Londoną paliksite jau pirmadienį. Nesinorėtų ilgiau pabūti auksiniame mieste?
– Gal dar sugrįšiu (šyptelėjo – lengvoji.lt). Negaliu sau leisti ilgai ilsėtis, rugsėjo pirmąją laukia Deimantinės lygos finalas, bus ne ką lengvesnės varžybos, nes susirinks visi tie patys konkurentai. Kaip juokavau, šiemet jau turėjau tris pasaulio čempionatus, o šis ketvirtas, dėl to, kad buvo trys Deimantinės lygos etapai ir visuose dalyvavo tie patys žmonės, kurie dabar pasidalijo medalius. Tad buvo truputį treniruočių šitoms varžyboms.
– Sutinkate, kad Deimantinės lygos etapai pridėjo pasitikėjimo savo jėgomis?
– Žinoma, jaučiausi daug ramiau, kai žinai, kokie konkurentai, kas jie per žmonės, kokie sportininkai. Kitaip su jais jautiesi, nes varžybose esame konkurentai, bet už sektoriaus – draugai.
Finalas.
Pirmas bandymas. A.Gudžius startavo drąsiai - diską nusviedė 67 m 52 cm ir iškart įsiveržė tarp lyderių.
Antras bandymas. Dar geresnis buvo antras mėginimas - 69 m 21 cm. Tai - geriausias Lietuvos atleto rezultatas. Iki šio metimo geriausiu bandymu A.Gudžius buvo pasiekęs 68 m 61 cm.
Trečiasis bandymas. Trečias kartas lietuviai ne itin pavyko - diskas nukrito ant 63 m 43 cm.
Ketvirtasis bandymas. Lietuvio mestas diskas skriejo netoli, bet atstumas jau nebuvo svarbus - teisėja iškėlė raudoną vėliavėlę: metimas neįskaitytas.
Galutinė rikiuotė:
1. Andrius Gudžius (Lietuva) - 69 m 21 cm
2. Danielis Stahlis (Švedija) - 69 m 19 cm
3. Masonas Finley (JAV) - 68 m 03 cm
4. Federickas Darcresas (Jamaika) - 65 m 83 cm
5. Piotras Malachowkis (Lenkija) - 65 m 24 cm
6. Robertas Hartingas (Vokietija) - 65 m 10 cm
7. Robertas Urbanekas (Lenkija) - 64 m 15 cm
8. Travesas Smikle'as (Jamaika) - 64 m 04 cm
9. Lukas Weisshaidingeris (Austrija) - 63 m 76 cm
10. Apostolos Parellis (Kipras) - 63 m 17 cm
11. Simonas Petterssonas (Švedija) - 60 m 39 cm
12. Gerdas Kanteris (Estija) - 60 m 00 cm
***
A.Gudžius atrankos varžybose jau pirmuoju bandymu įrankį numetė 67 m 1 cm ir įvykdė kvalifikacinį normatyvą (64 m 50 cm). Toliau diską metė tik švedas Danielis Stahlis (67 m 64 cm), kuris finale liko antras,.