Pirmuoju bandymu D.Dzindzaletaitė nušoko 13,97 m. Antrasis bandymas lietuvei nepavyko – atsispyrimas buvo per ankstyvas ir D.Dzindzaletaitė šuolio neatliko. Trečiuoju bandymu nušoko 13,43 m.
Finalo normatyvas buvo 14,20 m. Šį sezoną lietuvė yra šokusi 14,15 m, tačiau jos geriausias karjeros rezultatas – 14,23 m.
„Dabar negražu kaltinti kažką, bet po pirmo bandymo mano vadybininkas pasakė atsidėti pėdą atgal, nes galvojo, kad greičiau bėgsiu. Atsidėjau ir šokdama „nedažengiau“, tai mane išmušė iš vėžių. Susinervinau ir nebegalėjau susikaupti“, – apgailestavo D.Dzindzaletaitė.
Dar pirmu bandymu 2015-ųjų Europos iki 23 metų čempionė pasiekė antrą geriausią savo metų rezultatą, tačiau tai įtampos nuimti nepadėjo.
„Pirmas bandymas įtampos nenuėmė, galvojau, kad nušoksiu tiek, kad pasidaryčiau kažkokį rezultatą ir galėčiau antru šuoliu agresyviau viską daryti, techniką pataisyti. O trečiu bandymu įsibėgėjant reikėjo pėdą grąžinti į priekį – kaip bus, taip“, – apie riziką prasitarė D.Dzindzaletaitė.
Vis dėlto trišuolininkė džiaugiasi tuo, ką pavyko pasiekti šiemet – iškovoti teisę dalyvauti pasaulio čempionate bei garbingai atstovauti Lietuvai jame.
„Manau, kad žmonės Lietuvoje, federacija ir sportininkai iš manęs nesitikėjo, kad taip greitai grįšiu. Čia jau yra pasiekimas vien tai, kad įvykdžiau normatyvą. Tai yra labai gerai, bet kai esi maksimalistas, nori pačio geriausio, todėl liūdna“, – su ašaromis akyse pasakojo lietuvė.
Artimiausi sportininkės planai – vestuvės su britų sprinto žvaigžde Richardu Kilty. D.Dzindzaletaitei sužadėtinis talkino ir Londono olimpiniame stadione.
„Padarius pertrauką karjeroje buvau laiminga ir dabar esu laiminga. Man to poilsio reikėjo. Jaučiu didesnį dėmesį, tikriausiai dėl to, kad esu Richardo draugė ir tuokiamės. Vestuvės rugsėjo 30-ąją, smagu, kai žinai, jog yra kažko laukti“, – šypseną išspaudė D.Dzindzaletaitė. 66 tūkstančius aistruolių talpinantis Londono olimpinis stadionas sausakimšas buvo ir rytinės sesijos metu. Tai Lietuvos trišuolio rungties rekordininkės nenustebino.
„Daug kartų buvau šitame stadione, 2015 metais dalyvavau Deimantinėje lygoje, praėjusiais metais ir šiemet buvau žiūrėti varžybų. Kaip ir namai, – sakė Anglijoje gyvenanti sportininkė. – Britai labai dideli lengvosios atletikos fanai. Visos žvaigždės jiems yra kažkas tokio. Pavyzdžiui, pamatę Richardą jie puola fotografuotis, prašyti autografų.“
Atrankoje geriausiai pasirodė Olga Rypakova iš Kazachstano (14,57 m).
Į finalą taip pat pateko Julimar Rojas (14,52 m, Venesuela), Susana Costa (14,35 m, Portugalija), Patricia Mamona (14,29 m, Portugalija), Kristin Gierisch (14,25 m, Vokietija), Shanieka Ricketts (14,21 m, Jamaika), Caterine Ibarguen (14,21 m, Kolumbija), Hanna Knyazyeva-Minenko (14,17 m, Izraelis), Kimberly Williams (14,14 m, Jamaika), Anna Jagaciak (14,09 m, Lenkija), Neele Eckhardt (14,07 m, Vokietija) ir Ana Peleteiro (14,07 m, Ispanija).
Finalas vyks pirmadienį 22:25 val. Lietuvos laiku.
Prieš dvejus metus Pekine vykusiame pasaulio čempionate D.Dzindzaletaitė į finalą taip pat nepateko ir užėmė 19-ąją vietą.
Didžiausias trišuolininkės karjeros pasiekimas – sidabro medalis pasaulio jaunimo čempionate 2012 metais.
Moterų trišuolio pasaulio rekordas nuo 1995 metų priklauso ukrainietei Inessai Kravec – 15,50 m.