Įvairių ušu stilių atstovai varžėsi sportinio ir tradicinio ušu kategorijose, demonstravo Taolu kovinių veiksmų kompleksus, dalyvavo Tuišou (Tushou) imtynių, pilno kontakto Jung Čun Ciuan (Wing Chun) stiliaus Kung Sao bei Sanda kovose.
Sportininkus vertino teisėjai iš Kinijos – Liang Venmingas (Liang Wenming) ir Liu Dzivu (Liu Jiwu).
„Dėl profesionalaus požiūrio sulaukėme didelio kitų šalių sportininkų dėmesio. Be to itin svarbiu kriterijumi laikome teisėjų nešališkumą, todėl visuomet stengiamės užtikrinti, kad varžybose teisėjautų tik aukštos kvalifikacijos teisėjai. Šiuo atžvilgiu mums talkina Vilniaus Universiteto Konfucijaus institutas, kuriame pavyzdžiui šiuo metu darbuojasi net du aukščiausios kvalifikacijos ušu ekspertai. Be to jau turime ir ne vieną kvalifikuotą savo teisėją“, – sako Lietuvos ušu federacijos prezidentas Tomas Lapinskas.
Ušu slypi visų rytų kovos menų bei modernių jų interpretacijų ištakos. Tai ypatingas kovos menas, sporto šaka bei itin plati kompleksinė fizinė kultūra kurią dėl didelės stilių ir pakraipų įvairovės gali praktikuoti daugybė žmonių nepriklausomai nuo amžiaus, rasės, socialinės klasės ir net fizinės kondicijos.
„Ušu kiekvienas gali atrasti savo pakraipą, priklausomai nuo užsibrėžtų tikslų. Tiek modernus tiek sportinis ušu yra labai įvairialypės disciplinos, kuriose kiekvienas žmogus nepriklausomai nuo amžiaus gali atrasti savo tobulėjimo bei saviugdos kelią. Be to ir amžiaus apribojimų varžybų dalyviams nėra išskirus lengvo bei pilno kontakto kovas. Mes esame suinteresuoti, kad varžybose būtų pristatytos visos ušu pakraipos, todėl tikrai džiugina tai, kad sulaukėme itin daug dalyvių Tuišou imtynių rungtyje, buvo surengtos Kungsao bei Sanda kovos, kuriose ušu atstovai galėjo pasitikrinti savo įgūdžius“,- pasakojo T. Lapinskas.
Lietuvos ušu federacijos prezidento teigimu šiuo metu ušu Lietuvoje išgyvena savotišką atgimimą. „Federacijos narių skaičius auga, tai rodo susidomėjimą šia sporto šaka, kuri ilgą laiką mūsų šalyje buvo nepelnytai visiškai apleista. Surengėme jau trečiąjį čempionatą, nes varžybos viena iš svarbiausių sąlygų sportininkų tobulėjimui. Be to nacionaliniame čempionate paaiškėja, kam bus suteikta teisė atstovauti mūsų šalį Europos bei pasaulio čempionatuose“, – teigia T.Lapinskas
Varžybų tikslas – skatinti ušu plėtrą Lietuvoje, kelti sportinį meistriškumą bei populiarinti kinų kovos menus ir sportinį ušu, kurių stilių gausa ir įvairovė, ilgametės tradicijos ir daro šią sporto šaką tokią patrauklią. Lietuvos ušu federacija yra Tarptautinės ušu federacijos, Europos ušu federacijos bei Baltijos ušu federacijos narė, kurios siekis – vienyti šią sporto šaką praktikuojančius žmones bei kelti sportinį meistriškumą.
Ušu (dar vadinamas Kung Fu) – bendrinis terminas, apibūdinantis visus kinų kovos menus bei kovinio sporto šakas, sparčiai populiarėjančias ne tik Kinijoje, bet ir visame pasaulyje. Pirmasis pasaulio ušu čempionatas įvyko 1991-aisiais.