Pokyčiai: FIFA pasaulio čempionatų revoliucija ir nemaloni „Real“ pabaiga

2017 m. sausio 16 d. 12:35
Rolandas V. Eidvilas
Toli nuo Dakaro finišavo Dakaro ralis, kurio nugalėtoju tapo serijinis čempionas Stephane‘as Peterhanselis, Madrido „Real“ futbolo klubas nutraukė ilgą nepralaimėtų rungtynių seriją, FIFA nusprendė padidinti pasaulio futbolo čempionate dalyvaujančių komandų skaičių, Prancūzijoje prasidėjo pasaulio rankinio čempionatas, Gabone – Afrikos futbolo čempionatas. Tai – svarbiausi praėjusios savaitės pasaulio sporto įvykiai.
Savaitės įvykiai
Sausio 9 d.
Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) rinkimuose geriausiu pasaulio futbolininku išrinktas portugalas Cristiano Ronaldo. Antrąją vietą užėmė prancūzas Antoine‘as Griezmannas, trečiąją – argentinietis Leonelis Messi. Geriausiu treneriu išrinktas italas Claudio Ranieri („Leicester City“), geriausia futbolininke – amerikietė Carli Lloyd.
Sausio 10 d.
Tarptautinės futbolo asociacijų federacijos (FIFA) valdyba nusprendė padidinti pasaulio čempionate dalyvaujančių komandų skaičių nuo 32 iki 48. Ši permaina įsigalios 2026 metų pasaulio čempionate.
Sausio 11 d.
Paryžiuje prasidėjo 25-asis pasaulio vyrų rankinio čempionatas, kuriame dalyvauja 24 komandos. Atidarymo rungtynėse čempionės vardą ginanti Prancūzija nugalėjo Braziliją 31:16. Rungtynes „Bercy“ arenoje stebėjo 15609 žiūrovai. Tai – Prancūzijoje rengtų rankinio rungtynių lankomumo rekordas.
Sausio 14 d.
Buenos Airėse baigėsi 38-asis Dakaro ralis. Jo nugalėtojais tapo prancūzas Stephane‘as Peterhanselis (13-ąjį kartą) su „Peugeot“ automobiliu, britas Samas Sunderlandas su KTM motociklu, rusas Sergejus Kariakinas su „Yamaha“ keturračiu, rusas Eduardas Nikolajevas (trečiąjį kartą) su „Kamaz“ sunkvežimiu ir brazilas Leandro „Torresas“ su „Polaris“ mažuoju sunkvežimiu.
Gabone prasidėjo 31-asis Afrikos futbolo čempionatas. Turnyras turėjo vykti Libijoje, bet dėl šioje šalyje prasidėjusio pilietinio karo Afrikos futbolo konfederacija dar 2014 m. perkėlė čempionatą į Gaboną. Užpernai iškovotą čempiono vardą gina Dramblio Kaulo Krantas.
Sausio 15 d.
Turine baigėsi Europos greitojo čiuožimo trumpame take čempionatas. Jo nugalėtojais daugiakovės įskaitoje tapo italė Arianna Fontana ir rusas Semionas Jelistratovas.
Prancūzas Martinas Fourcade‘as laimėjo 10-ąsias iš 13 šį sezoną surengtų biatlono pasaulio taurės lenktynių. Pasaulio taurės bendrojoje įskaitoje pirmauja praėjusio sezono nugalėtojai M.Fuorcade‘as ir čekė Gabriela Koukalova.
Ispanijos futbolo lygos rungtynėse „Sevilla“ nugalėjo Madrido „Real“ 2:1. „Real“ nutraukė 40 nepralaimėtų rungtynių seriją, kuri prasidėjo po to, kai 2016 m. balandžio 6 d. Čempionų lygos rungtynėse „Real“ išvykoje nusileido „Wolfsburg“ 0:2.