Remigijaus Morkevičiaus karjerą pakėlė ir įspūdingos 8 sekundės

2016 m. gruodžio 22 d. 07:59
Daugiau nuotraukų (1)
Kaune trečiadienio vakarą nušauto kovotojo Remigijaus Morkevičiaus pavardė yra Lietuvos rekordų knygoje – kaip greičiausio nokauto autoriaus prestižniame bušido turnyre „K-1 World Max“.
2006 m. vasario 2 d. Japonijos sostinėje Tokijuje „K-1 World Max“ turnyre pirmosios dienos pagrindinėje kovoje susitiko tuomet 24-erių R.Morkevičius ir didelių ambicijų išgarsėti turėjęs Shingo Garyu.
Po gongo atakuoti pradėjo 30-metis japonas. Gindamasis lietuvis stuktelėjo jam koja iš apačios.
Šis smūgis privertė Sh.Garyu pasisukti. Tuomet R.Morkevičius pašokęs trenkė keliu.
Varžovas sukniubo ir, kai kuriems žiūrovams net nespėjus patogiai įsitaisyti kėdėse, nugalėtoju buvo paskelbtas R.Morkevičius – vos po 8 sek. kovos.
Ankstesnė trumpiausia „K-1 World Max“ kova buvo trukusi 33 sek.
Kuriant „K-1 World Max“ turnyrą pagrindinis tikslas buvo suburti visų kovos menų atstovus ir išsiaiškinti, kuris stipriausias.
„Po pergalės japonai Remigijų vadino „Kovojančiu dievu“. Kovų meno lopšyje tai – išskirtinis komplimentas ir pagarbos ženklas“, – tada sakė R.Morkevičiaus treneris Marius Misiūnas.
Nuo 12 metų sportavęs Kauno „Titano“ klubo kovotojas R.Morkevičius per trumpą savo karjerą iki rekordinio nokauto Japonijoje jau buvo tapęs Lietuvos kikbokso, muaitai čempionu, Realių kovų turnyro nugalėtoju, laimėjęs kelerias bušido varžybas.
– Prieš dvikovą S.Garyu žadėjo tave sumalti į miltus jau pirmajame raunde. Ar pats tikėjaisi pergalės? – 2006-aisiais „Lietuvos rytas“ paklausė R.Morkevičiaus.
– Žinoma, kitaip neverta eiti į ringą. Turėjau informacijos apie varžovą ir nemažai galvojau apie būsimą kovą.
S.Garyu yra stiprus priešininkas: agresyvus, greitas, mėgstantis provokuoti. Raundas išties buvo vienas, tik japonui nepasisekė išgarsėti...
– Tau pačiam dvikova nepasirodė per trumpa?
– Kartais pakanka sekundžių, o kitąsyk reikia grumtis iki pabaigos. Kovos trukmę lemia nusiteikimas, taktika, varžovų veiksmai ir sėkmė.
Aš esu laimėjęs nemažai kovų per 20-30 sek., bet buvo ir trumpesnių. Pavyzdžiui, „K-1 Hero's“ turnyre Vilniuje kova su gruzinu truko 5 sek. Sykį tiek pat esu kovojęs ir su olandu.
Tačiau minėtos varžybos neprilygsta „K-1 World Max“, kuris yra svarbiausias turnyras.
– Vadinasi, apšilimas trunka daug ilgiau nei pati kova?
– Apšilimas – tik maža pasiruošimo dalis. Kai sužinai, su kuo reikės kovoti, tada ir prasideda pasirengimas, kuriame yra nemažai psichologinių bei fizinių dalykų.
Ilgai kaupiuosi, paskui sprogstu. Būtent sprogstamąja jėga ir noriu pasinaudoti, neleisdamas varžovams atsikvėpti.
– O kas būna po kovos?
– Ateina ramybė. Geras jausmas. Beje, net po pralaimėtų kovų užplūsta panašus jausmas.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.